Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #13887

2014-01-17 13:04

Pentru mine zilele care au mai ramas pana vom scapa de acest fariseu , de acest mitoman imi par ani, ca sa nu mai amintesc temerile legate si de ce va fi dupa,in sensul impotentei,incoreentei si ineficientei actualei majoritati. Procuratura,procurorii in viziunea lui Traian Basescu ----- instrumente de presiune asupra oricarei forme de opozitie .Amenintarea cu procuratura,procurorii este o metoda securisto-comunista de a anihila pe orcine ar indrazni sa se opuna lui si sistemului creat de el. Imi amintesc cu tristete acele vremuri cand,tanar ofiter fiind, eram chemat de catre comandantul unitatii in biroul dumnealui si amenintat cu procurorul militar(sa nu ganditi ca eram singurul). Fariseul La catafalcul lui Florin Cioaba cand varsa o lacrima ------ca de atatea ori acest fariseu---- si ne certa ca suntem ignoranti pentru ca nu citim versurile Luminitei Cioaba mi-as fi dorit ca din difuzoare sa rasune------Draga Maria-----o tiganca imputita----- pentru a avea imaginea reala a acestui individ---- din lungul sir de episoade de acest gen.