Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #13837

2014-01-17 12:59

Ma simt atat de umilita, atat de batjocorita de catre cel care ar fi trebuit sa fie presedintele tuturor romanilor, deoarece de tatal meu care a servit patria si-a batut joc, de mama mea care nu catadicseste sa iasa destul de repede din sistem ... natural si-a batut joc, de sora mea, profesor cu doctorat, cu performante nationale si internationale, profesor emerit, care din cauza lui a ajuns o leguma, cand ar mai fi putut multi copii sa educe, a facut la fel, parca nu ar fi fost destul isi mai bate joc si de singurul post de tv care are ceva de spus, cum a putut sa ii spuna "copilului" ca cel care i-a dat o paine in mana este un hot? ceea ce nici macar nu este chiar asa ... cum i-ar pica ca ai lui copii sa afle asa ... picat din cer ca al lor ocrotitor este un ...? Stateam stupefiata in fata tv si nu imi venea sa cred, spre binele lui ii cerem sa plece acasa, sa nu impinga lucrurile ... pana nu mai este nimic de reparat. Trebuie sa vina strainatatea sa spuna regulile de comportament? Sa plece acasa si sa ne lase in pace. Pentru o interpelare nepoliticoasa, alesul a avut buna cuviinta sa paraseasca scena, nu inainte sa isi ceara una mie scuze celor care l-au trimis ca sa ii reprezinte. Dar cel care trateaza pe toata lumea de mincinos, in afara de el, inseamna ca are o problema foarte grava. Sa plece asta dorim.