Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #1698

2014-01-16 20:09

HAZNAUA CU SECURISTI .Cu ce se ocupa,exact,acesti securisti,care se inmultesc precum gandacii?Si asta, platiti din bani publici,noi fiind obligati sa-i salarizam din impozite.Sa-i salarizam super bine ,nu cu vreun salariu mediu,adica....Nu mai zicem ca sant stive de securisti pe cap de locuitor,ca au bugete marite an de an pt.activitatea lor.CARE ACTIVITATE ?E o intrebare logica in aceste vremuri grele,cand toata lumea saraceste.Numai la astia e o veselie totala.Un organism sanatos are tendinta de a distruge in etapa unu- parazitii,chestiile inutile,zonele infectate..Balastul,daca am fi pe un vapor in deriva.Rahatul,daca ar fi o hazna prea plina.La noi,in tarisoara asta blestemata,se construiesc noi si noi haznale,nu cumva sa se piarda ceva din pretiosul rahat.Sau poate ,trantorii ar fi eliminati,daca am face o analogie cu albinele.La noi,Trantorii din colonia de albine devin garda de corp a reginei,o malefica mafie cu ramificatii urat mirositoare prin tot stupul.Regina vrea sa controleze totul.Scapatata referendumata regina(CU VREO 7 milioane de voturi).Sau reginul-de fapt.Ghici ciuperca cine-i?.Un regin mutant,provenit,creat, tot in laboratoarele secrete ale haznalei.Si astfel,mierea devine iarasi amara,cu miros de hazna,ca acum 20 de ani.Stupul devine din ce in ce mai saracacios.Mierea, din ce in ce mai greu de produs. Furata si botezata de trantori.Apoi ingrasatii ,puternicii si fara de teama trantori, o ambaleaza.De fapt o infecteaza.Razand in nas bietelor albine muncitoare(care musai trebuie desconsiderate, amenintate,saracite) Mult parfum ,un ambalaj-made in EU ,neaparat o eticheta lucioasa...Dar atat de multe E-uri,atat de multa otrava....Si cu corcita miere se intorc innapoi la albine.Cu asta le hranesc toata iarna pana cand drogate,indobitocite,fara alta varianta,le imping din nou afara.Sa adune,sa produca adevarata miere.Care va ajunge iarasi in viesparul trantorilor si a reginului.(SA COMPUN FEMININUL GRAMATICAL PT.REGIN AR FI DEJA O BLASFEMIE,daca e sa ma refer la cine cred eu...) N-ar fi nevoie decat de o pompa(f.f.f.mare,ce e drept) de flit pentru viesparul asta,pentru haznaua asta urat mirositoare.....Sau cativa saci(iarasi,f.f.f.multi) de ciment pt. o placa betonata la hazna.