Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#1676

2014-01-16 20:09

va rog sa-i confiscati cheile cu care deschide si inchide usile justitiei personale ajutate de fortele de opresiune indreptate impotriva a tot ce nu-i este favorabil.JOS BASESCU.

Musafir

#1677

2014-01-16 20:09

Va rog mult sa acceptati semnatura mea din tot sufletul. Prea mult timp si-a batut joc de noi.Cu respect va multumesc ptr curajul pe care nil oferit.

Musafir

#1678

2014-01-16 20:09

Daca mai are un pic de demnitate sa plece din scaunul prezidential

Musafir

#1679

2014-01-16 20:09

Ar trebui sa va ocupati si de firmele de recuperare infiintate sub acelasi regim.In perioada in care se putea lua credit cu buletinul acestia dateau credit daca gradul de indatorare nu era mai mare de70%. Cand au taiat salariile toti cei cu credit indiferent daca erau bugetari, cu salarii reduse, in cazul meu cu 60% au ajuns pe mana recuperatorilor. Verificati cine sta in spatele acestora si de ce bancile se multumesc cu recuperarea a 30% din valoarea creditului. Acesteia au devenit adevarate firme imobiliare. Multumesc! Continuati ca faceti bine ce faceti.

Musafir

#1680

2014-01-16 20:09

Jos tiranul de Basescu!

Musafir

#1681

2014-01-16 20:09

MA ENUMAR PRIN CEI CARE AU FOST LA VOT LA REFERENDUM..NU L-AM VOTAT NICIODATA PE ...BASESCU ..ASA CA POATE SA PLECE LINISTIT ...NU SUNT IN TARA ..SUNTEM PLECATI CU TOATA FAM. NU POT SA SPUN CA NE ESTE FF BINE INSA DUCEM UN TRAI DECENT AICI IN ITALIA ...NE PASA DE TOT CEEA CE SE INTAMPLA ACASA LA NOI PTR. CA POATE VA VENI O ZI CAND NE VOM INTOARCE ...SPERANZA MOARE ULTIMA...DOAMNE AJUTA ..

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-16 20:09



Musafir

#1683

2014-01-16 20:09

Demisia.Jos Basescu

Musafir

#1684

2014-01-16 20:09

Pentru tot ce a facut impotriva acestui popor, demisia e o solutie mult prea blanda. Cu banii pe care i-a strans de cand e "in slujba statului" ( si oricat ati lua in calcul nu e decat varful aisbergului ) poate trai linistit el si familia lui pana la "iesirea din sistem".


Musafir

#1685

2014-01-16 20:09

daca adunati nr de semnaturi necesare pt initiativa legislativa populara , nu va adresati parlamentului pt suspendare sau demitere ?
( macar sa-l puneti in situatii jenante, desi ma tem ca nu intelege nimic )
DAX

#1686 merita mila? categoric, nu!

2014-01-16 20:09

Azi in timpul ultimei sale conferinte de presa Traian Basescu era speriat. Cred ca in sfarsit s-a facut dreptate si m-am simtit razbunat de tanarul ziarist de la Anterna 3, care l-a facut vizibil pe Basescu sa tremure, sa se balbaie, sa se poticneasca penibil, incurcand nevasta cu fiica sa...iar pentru o secunda am avut pentru prima data in viata, fata de acest om, mila!
Oare merita mila noastra? CATEGORIC NU !!!

Musafir

#1687

2014-01-16 20:09

Semnati si petitia Eliminarea abonamentului obligatoriu TvR/televiziune falimentara
http://www.petitieonline.com/forum/23603

Musafir

#1688

2014-01-16 20:09

Intrebare: Prin comportamentul si actiunile acestui individ, care ocupa scaunul de presedinte, nu este pusa in pericol SIGURANTA NATIONALA?
razvan

#1689

2014-01-16 20:09

Sa ne lase si sa se duca langa Adrian Nastase.

Musafir

#1690

2014-01-16 20:09

Am trei prieteni apropiati care au murit pana in varsta de 35 de ani. Toti trei din cauza conditiilor din spitale(1 caz lipsa medicamente, 1 caz infectie virus meningita, 1 caz medici nepotriviti la momentul nepotrivit). Incep sa raman fara prieteni... Incep sa cred ca suntem exterminati.

Musafir

#1691

2014-01-16 20:09

Am votat si petitia trecuta, o votez si pe aceasta din toata inima, am votat si la referendum ca sa fie demis. Ce mai asteapta ca sa plece? Se teme ca va pierde banii, SPP-istii,vila de protocol, dar va pierde tot-tot. Felicitari Antena3!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-16 20:09



Musafir

#1693

2014-01-16 20:09

abia astept sa "pice" Basescu sa vin la Bucuresti si sa strig "iesi afara javra ordinara!" in momentul in care paraseste Cotroceniul

Musafir

#1694

2014-01-16 20:09

Cred ca daca nici de data aceasta "impostorul" care isi zice "presedinte" nu isi da demisia ar trebui sa iesim cu totii in strada.

Musafir

#1695

2014-01-16 20:09

sper sa aiba efect asupra cetatenilor .
in sensul bun.

Musafir

#1696

2014-01-16 20:09

Acest "Presedinte" ilegitim instalat la Cotroceni dupa votul de la referendum a celor peste 7,4 mil.de cetateni care nu l-au vrut de atunci ATACA murdar asa cum este obisnuit.Atat stie,atat face numai ca din pozitia oficiala in care se afla nu avea voie sa se comporte ca pe maidan.DEMISIA sau JOS BASESCU !

Musafir

#1697

2014-01-16 20:09

sa ne lase linisttiti

Musafir

#1698

2014-01-16 20:09

HAZNAUA CU SECURISTI .Cu ce se ocupa,exact,acesti securisti,care se inmultesc precum gandacii?Si asta, platiti din bani publici,noi fiind obligati sa-i salarizam din impozite.Sa-i salarizam super bine ,nu cu vreun salariu mediu,adica....Nu mai zicem ca sant stive de securisti pe cap de locuitor,ca au bugete marite an de an pt.activitatea lor.CARE ACTIVITATE ?E o intrebare logica in aceste vremuri grele,cand toata lumea saraceste.Numai la astia e o veselie totala.Un organism sanatos are tendinta de a distruge in etapa unu- parazitii,chestiile inutile,zonele infectate..Balastul,daca am fi pe un vapor in deriva.Rahatul,daca ar fi o hazna prea plina.La noi,in tarisoara asta blestemata,se construiesc noi si noi haznale,nu cumva sa se piarda ceva din pretiosul rahat.Sau poate ,trantorii ar fi eliminati,daca am face o analogie cu albinele.La noi,Trantorii din colonia de albine devin garda de corp a reginei,o malefica mafie cu ramificatii urat mirositoare prin tot stupul.Regina vrea sa controleze totul.Scapatata referendumata regina(CU VREO 7 milioane de voturi).Sau reginul-de fapt.Ghici ciuperca cine-i?.Un regin mutant,provenit,creat, tot in laboratoarele secrete ale haznalei.Si astfel,mierea devine iarasi amara,cu miros de hazna,ca acum 20 de ani.Stupul devine din ce in ce mai saracacios.Mierea, din ce in ce mai greu de produs. Furata si botezata de trantori.Apoi ingrasatii ,puternicii si fara de teama trantori, o ambaleaza.De fapt o infecteaza.Razand in nas bietelor albine muncitoare(care musai trebuie desconsiderate, amenintate,saracite) Mult parfum ,un ambalaj-made in EU ,neaparat o eticheta lucioasa...Dar atat de multe E-uri,atat de multa otrava....Si cu corcita miere se intorc innapoi la albine.Cu asta le hranesc toata iarna pana cand drogate,indobitocite,fara alta varianta,le imping din nou afara.Sa adune,sa produca adevarata miere.Care va ajunge iarasi in viesparul trantorilor si a reginului.(SA COMPUN FEMININUL GRAMATICAL PT.REGIN AR FI DEJA O BLASFEMIE,daca e sa ma refer la cine cred eu...) N-ar fi nevoie decat de o pompa(f.f.f.mare,ce e drept) de flit pentru viesparul asta,pentru haznaua asta urat mirositoare.....Sau cativa saci(iarasi,f.f.f.multi) de ciment pt. o placa betonata la hazna.
Mircea Basescu

#1699

2014-01-16 20:09

A gresit Traian, replica lui trebuia sa fie: ,,Acest fapt atesta ca numele Basescu a devenit un nume care echivaleaza cu excelenta si profesionalismul. Ce alt motiv putea sa aiba Gazprom sa aleaga serviciile notariatului ficei mele. Am sa inregistrez ,,Basescu'' ca si marca inregistrata.'' :))
unu de pe deal

#1700

2014-01-16 20:09

iar a dat cu mucii in fasole baselu ,bravo antena 3