Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #23289

2014-01-12 20:30

Doresc sa adaug ca, in urma cu mai mult timp,am trimis presedintelui Traian Basescu o scrisoare, in care ii prezentam cateva probleme care, dupa parerea mea, erau de competenta sa si a Consiliului Suprem de Aparare a Tarii. Mentionez ca am redactat scrisoarea intr-un stil foarte politicos, adaugand ca nu astept un raspuns, dar o scriu pentru ca sa stie despre ea copiii mei....Am semnat, am dat adresa, mai mult- am adaugat si Codul Numeric Personal...Textul scrisorii l-am predat la Registratura Presedintiei, de unde am obtinut un numar de inregistrare...Evident, nu am primit un raspuns. Insa in scurta vreme, am fost contactat in scris de un organism anumit, care imi cerea sa ma prezint pentru unele explicatiii...Sotia mea s-a speriat. Eu am inteles aceasta reactie ca o incercare de intimidare, deci nu i-am dat curs. M-am gandit, un timp, sa ii prezint "problema" doamnei Oana Stancu, dar am amanat si, pana la urma, am renuntat, probabil gandindu-ma la posibile repercusiuni...Ce mai pot spune? Este greu da acceptat toate acestea...Mircea Petrescu.