Abuzurile din Romania trec oceanul

Absolventa Stiinte Politice in SUA

/ #17032 Re: Re: Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

2014-01-11 14:22

#16994: - Re: Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

:))))

 

Ce imi plac atacurile la persoana. Daca vrei dovezi, Dle Musafir, te rog frumos da-mi adresa de e-mail si iti trimit o copie a diplomei de absolvire--sa vezi si tu cum arata o diploma obtinuta pe bune si nu pe spaga si copiute, cum se face de regula in Romania (si, daca tot e sa-ti arat numele meu real pe diploma, as prefera sa listezi o adresa de mail care sa contina si numele tau--ca sa stiu cu cine am placerea). Altfel, poti sa dai din taste cat vrei--sticks and stones can hurt my bones, but words will never hurt me. Si, scuza-ma, in ce fel crezi tu ca am "abuzat de vulnerabilitatile acestui sistem"? Si, de ce abuzul meu (daca ar exista) te deranjeaza, si abuzul in metoda de semnare a petitiei nu te deranjeaza? Interesanta judecata

 

"anonim inseamna ca nu se afiseaza pe site.. nu ca nu se afiseaza la initiator"

Exista cel putin 1 persoana care a recunoscut mai sus pe pagina ca a votat de 20 de ori doar ca sa arate ca se poate. Deci, ori a semnat cu acelasi nume de 20 de ori, ori a folosit nume diferite. Abia astept sa vad daca la inchiderea acestei petitii initiatorul va scoate toate semnaturile duble. Dar, de fapt, cum ar putea face asta daca nu exista protocoale de autorizare sau autentificare a semnaturilor? Te rog arunca un ochi pe alte website-uri de petitii online gen http://www.ipetitions.com/faq ca sa vezi ca metode de autentificare exista. 

Problema nu sta in familiile cu 1 singur calculator. Problema nu sta in oamenii care au iesire pe acelasi IP. Aceste lucruri sunt minore. Problema este cand poti sa dai 20, 50 sau 100 de voturi de unul singur in conditiile in care initiatorul nu poate depista semnaturile duble.

 

Definitia cuvantului "anonim" potrivit dexonline.ro este: Persoana nu nume necunoscut, persoana care isi tainuieste numele. Din moment ce nu exista procedura de autorizare/ autentificare a semnaturilor atunci, in mod real, nu se poate dovedi ca aceste nume sunt reale sau cunoscute--dupa cum si demonstreaza oamenii care voteaza de cate 20 de ori. Deci, in realitate, toti semnatarii acestei petitii sunt anonimi, indiferent daca si-au dat numele sau nu, pentru ca nu se autentifica in nici un fel. Eu as putea posta cu John Kerry si tot ar fi acceptata semnatura. Oare ar scoate-o initiatorul din rezultatele finale? Din pacate, cred ca nu.

 

Din moment ce argumente pertinente nu ai, astept injurii in continuare--se pare ca doar de asta esti in stare. Pana acum ai acoperit "idiot" si "mincinoasa". Hai sa vedem ce-ti poate pielea.