Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #12205

2014-01-10 15:15

Sunt pentru o justitie ,,oarba",care sa actioneze independent,fara imixtiunile politicului,dar,ce se intampla astazi este departe de adevar!Oare chiar sa nu avem pe cineva din justitie care sa aiba curajul sa ancheteze si atatea nereguli majore faptuite de presedintele tarii??Chiar sa fie aservita intreaga justitie presedintelui?Sau ar fi posibil ca celor inca neimplicati din justitie sa le fie teama?Oricum,e vizibila neimplicarea justitiei in ambele tabere politice!Si atunci,noi,oamenii simpli,ce ar trebui sa facem?Sa ne facem ca nu vedem?Chiar ne cred prosti pe toti?Statele europene au mers pana acolo,incat,l-au impus pe presedintele Traian Basescu ca si guvernator al Romaniei!Statele Unite ar trebui sa studieze mai bine situatia Romaniei!Respect Statele Unite ale Americii,dar nu pot sa nu observ faptul ca politica dusa fata de Romania este usor rigida si partizanala.Nu cred ca ce se intampla acum la noi,ar fi de tolerat in America!Cred ca emisarii americani ar trebui sa fie mai bine informati atunci cand vin in Romania sa ne ,,sprijine" in salvarea tinerei noastre democratii,inca cautand drumul drept cu ,,ajutorul dezinteresat" al statelor mai puternice!