Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #11665

2014-01-10 13:44

Este pentru prima data cind semnez o petitie online. Cu toate ca asteptarile mele au fost inselate de atitea ori,inca mai sper ca tara in care m-am nascut si pe care o iubesc cu adevarat , mai poate fi salvata de acest sistem totalitar si opresiv. Frica noastra, pot spune deja ancestrala, de sistemul care ne constringe sa... TRAIM BINE..ar trebui... SA DISPARA !!! Dar cum poate fi realizat acest deziderat,cum putem oare schimba mentalitatea unui popor obisnuit sa ...primeasca ,sa accepte si sa se supuna asemenea unui sclav,hotaririlor UNILATERALE care au ajuns sa desfiiteze justitia si chiar regulile bunului simt..!!!Privesc..ORIPILAT..si ma gindec citi ani vor fi inca necesari acestui neam oropsit de soarta, sa se ridice si sa-si impuna punctul de vedere in legatura cu insasi.. EXISTENTA LUI ! Intotdeauna mie mi-au placut lucrurile simple, pe intelesul tuturor, asa ca am abandonat de mult lupta cu hatisurile birocratice si marturisesc ca ma inspaiminta mai mult cozile de astazi , decit cele din timpul dictatorului de trista amintire. Acum duazecisitrei de ani stateam la coada sa putem minca...astazi in schimb stam la coada sa platim taxe si impozite unui sistem bolnav care nici macar nu cheltuie acesti bani pentru a se insanatosii ci pentru a deveni de la o zi la alta tot mai putred ! Haideti ca macar odata in viata sa nu ne mai fie frica de o interventie chirurgicala majora ,sa amputam membrul bolnav ! Este mult mai bine sa traim o viata intreaga IN PICIOARE, chiar daca ne vom sprijini intr-o cirja, decit sa ne tirim in genunchi cu toate membrele intregi , cersindu-ne drepturile si respectul pe care il meritam de la o MINA DE PARAZITI care ne-a invadat ORGANISMUL. Sper sa auzim de bine...! Si nu trebiue sa fi presedinte ca sa poti ura alor tai... SA TRAITI BINE !Asa ca asta va urez si eu..