Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #9231

2014-01-10 09:53

Îmi este imposibil ca să accept slugărnicia politicienilor noștri față de occidentali ! Nici acum nu le este clar faptul că în decembrie 1989 nu au intervenit în România de milă față de poporul român ci pentru a putea pătrunde cu ușurință în Țara noastră ca să fure și să profite cât mai mult pentru că, atâta timp cât era la putere Ceaușescu nu ar fi putut fura de aici nici măcar un chiștoc de țigară ! La presiunea lor, pentru a-și crea imagine și a i se ierta păcatele comuniste, Iliescu a distrus agricultura Țării și economia prin așa zisa ”privatizare” după care România a devenit o adevărată piață de desfacere ceea ce au și urmărit iar poporul a fost transformat în slugile occidentului în postură de culegători de căpșuni în timp ce politicienii unguri trag sforile pentru refacerea cu orice preț a Ungariei Mari !? Ce fac politicienii noștri ? VÂND PĂMÂNTUL ȚĂRII LA STRĂINI !! Nu-i așa că se știe cine vor fi primii cumpărători ai pământului din Transilvania ? Ce se va mai alege din România dacă Țara nu va mai avea nici măcar pământ ?! Cum se face oare că toți prietenii lui Băsescu sunt dușmanii României ? L-a tras cineva la răspundere legală pentru faptul că, împotriva dispozițiilor legale pe care le-a sfidat cu nerușinare i-a acordat tocmai lui Tokeș distincția cea mai înaltă a României ?? Autoritățile române au luat vreo măsură împotriva revizioniștilor unguri care periodic, în Țara noastră, fac propagandă fascistă împotriva României ba chiar se și instruiesc militar ?! Le-a verificat cineva dreptul de a deține arme militare AM 47 precum și autorizarea de a face instrucție și tragere cu ele ? Dețin pentru aceasta un poligon autorizat ? Este foarte condamnabilă pasivitatea asta de neînțeles a autorităților române. Cu toată revolta mea, col. (r) Constantin-Ștefan Șelaru