Abuzurile din Romania trec oceanul

TRAIAN TANASA
Musafir

/ #6744 Cetateanul Basescu, stie cel mai bine ca ocupa ilegal functia de Presedintei!!!

2014-01-09 22:24


In conformitate cu legislatia in vigoare, la data emiterii hotararii de invalidare a referendumului, din data de 29 iulie 2012, de drept, Basescu trebuia sa fie demis.
Obedienta judecatorilor CCR (celor 6) l-a mentinut, in mod abuziv la Cotroceni.
Cetateanul Basescu, stie cel mai bine ca ocupa ilegal functia de Presedintei!!!

Cu ocazia sarbatorilor de iarna am facut urmatoarele urari:

<> Tuturor romanilor, le doresc sarbatori fericite, si ceva special: Sa inteleaga ca, de drept, Traian Basescu ocupa Ilegal Cotroceniul!!! Ca judecatorii CCR, din obedienta, sau din alte motive, au schimbat limba romana pentru a-l mentine pe BASE' la Cotroceni. Ca acel cvorum impus, de 50% +1 din numarul electorilor inscrisi in LISTELE ELECTORALE PERMANENTE, s-a indeplinit cu mult mai mult de 100%, in conformitate cu definitia LISTELOR ELECTORALE PERMANENTE, data de "ARTICOLUL CU ERATA" impus spre respectare de Judecatorii CCR si nerespectat chiar de ei!!!

<><> Tuturor reporterilor (mai ales celor de teren, care au fost pacaliti groaznic de BASE') le urez sa inteleaga ca asa dupa cum a fost formulat de legiuitor, "ARTICOLUL CU ERATA", prevederile acestuia sunt in favoarea celor 7,4 votanti si nu numai!!!
Da-i reporterului mintea cea de pe urma!!! "Mai bine mai tarziu decat niciodata!!!"

<><><> Procurorilor de la Parchetul de pe langa Inalta Curte de Casatie si justitie le urez multa minte si profesionalism in rezolvarea DENUNTULUI meu impotriva judecatorilor CCR (celor 6), care au aplicat gresit prevederile "ARTICOLULUI CU ERATA", prin abuz, din prostie, sau din necunoasterea limbii romane si a prevederilor Constitutiei Romaniei, referitoare la "DREPTUL DE VOT". Nu umblati cu "ciga-niga", ca DENUNTUL meu contine toate datele necesare ca sa va apucati de treaba!!!

<><><><> Cum v-am mai spus mai sus, pentru al reinstala, in mod ilegal, pe Basescu la Cotroceni, judecatorii CCR

AU SCHIMBAT LIMBA ROMANA !!!

"E incurcata rau" cu judecatorii astia." Judecatorii CCR AU SCHIMBAT LIMBA ROMANA (sau n-o stiu, nici macar, cat de cat) pentru al mentine pe BASE' la COTROCENI.

Va explic folosind ca material didactic fotografia atasata: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=576528019087433&set=a.576527755754126.1073741837.100001907214893&type=3&theater

Fotografia atasata contine:
1) "Articolul cu erata";
2) Prevederile CONSTITUTIONALE referitoare la "DREPTUL DE VOT" (ART. 36, ALIN. (1)).

Domnilor electori, dumneavoastra intelegeti care e limba romana pe care au folosit-o Traian Basescu si judecatorii CCR, incat au considerat ca IN LISTELE ELECTORALE PERMANENTE SE TREC TOTI CETATENII CU DREPT DE VOT, DE PESTE TOT???

Din "ARTICOLUL CU ERATA", in mod imperativ, rezulta ca dintre toti cetatenii cu drept de vot (cetatenii dela varsta de 18 ani pana la 150 de ani si chiar mai mult), se trec IN LISTELE ELECTORALE PERMANENTE numai cei "care au implinit varsta de 18 ani pana in ziua alegerilor inclusiv" (de la 18 ani pana la 19 ani fara o zi).

P.S. De curand se vehiculeaza intrebarea: Ce s-a schimbat in 24 de ani???

Raspunsul meu este: S-a schimbat Limba romana!!!

Asa ca, LUATI ATITUDINE CETATENI ROMANI!!!