Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #6171

2014-01-09 21:31

Recent, mai precis in seara zilei de 7 ianuarie( ziua numelui fiilui meu) in jurul orei 10.30- 11.00, la reclmatia unui vecin deranjat de muzica, doi agenti de politie s-au prezentat pentru verificarea realitatii. Fiul meu impreuna cu prieteana lui si cei doi invitatii au fost legitimati in vederea intocmirii procesului verbal de contraventie. Dar domnii politisti, deranjati probabil ca au trebuit sa se deplaseze pe teren, nu s-au multumit doar cu atat, si l-au invitat insistent pe fiul meu sa iasa din casa. Pentru ca acesta nu a cedat intimidarilor lor, au chemat intariri, respectiv inca 6 politisti care au aparut ca prin minune, l-au luat din casa pur si simplu in tricou si doar cu ciorapii in picioare, i-au pus catusele, l-au trantit pe scari de la eatjul 4 pana la iesire din bloc spargand ghivecele cu flori ca si cand pe acolo a trecut o tornada, l-au pus intins pe jos in fata blocului, si au inceput sa-l loveasca cu pumnii si picioare pe unde nimereau exact ca pe un animal. Si cosmarul nu s-a oprit aici, in duba au urmat o alta repriza de pumni, picioare, injurii, a fost scuipat si injurat de toate cele. Bineinteles ca la sectie a urmat o alta repriza, nu au intocmit raport si nu i-au luat declaratie, umilindu-l intrun hal fara de hal si batjocorindu-l exact ca pe un criminal de drept
comun. A fost batut crunt de un anume Alin, iar la intrebarea lui despre numele si prenumele acelui individ i s-a raspuns doar atat ,, pleaca dracu' de-aici jigodie'' ca nu ai nicio dovada ca te-a batut nimeni sau ca ai fost pe-aici. Si toate astea pentru ce? Dupa ce fel de legi lucreaza oamenii legii? Mai poti sa ai incredere in acest stat, in care nu esti considerat nici macar o râmă? Oricand poti sa fii incatusat, bagat in duba si batut, ca doar nu ai nici o dovada.Ei, SUPREMII, nu lasa urme. Sa-i tot platim, si sa ne traiasca! Noi, ,,nici macar ramele'', umblam apoi noaptea bejmetici pe la spitale sa ne oblojim ranile, riscam sa ramanem cu traume daca nu fizice, sigur psihice, in timp ce ei râgîe multumiti scarpinandu-se pe burta - ,, hai bă ca ne-am racorit, mama lui de prost, dă-l dracu ca n-are ce sa ne faca ca doar tot noi cerecetam'' hă, hă, hă !!! Asta-i România, dragi americani!????