Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #4519

2014-01-09 20:47

cat trebuie sa mai treaca pana cand o sa vedem si alte dosare instrumentate cu atata ardoare precum cel al fostului primministru adrian nastase,unde sunt dosarele elenei udrea, Berceanu ,Videanu,basescu,nici nu merita sa le scrii numele lu litera mare,unde este dosarul flota ,dosarulmihaileanu,unde sunt dosarele regilor asfaltului,cum e posibil sa schimbi pavele de doua ori pe an si in acelasi loc,in timp ce alte strazi stai in intunric si gropi,iti tebuie lanterna ca sa poti face o plimbare pe unele strazi mai laturlarnice,de ce se judeca dosare din 2002,2004 si nu din guhvernarea udrea,unde sunt salilie de sport si piscinele,in varf de dealuri unde nu este apa ,nu sunt utilitati si nici oamenii nu au cum sa ajunga acolo.din acele fonduri s-au facut case de vacante pentru PNL-isti,apartamentae pe trei nivele ultra securizate in Poiana Brasov,cu ce bani a cumparat madam udrea atatea hectare de teren cand omul simplu isi duce ziua de azi pe paine cu o bucata de paine si o cana cu apa si ca sa fie si mai frumos d-nul guvernator a depreciat leul in favoarea euro pentru a ingenunchea si bruma de ramani ramasa sa plateasca creditele neperformante pe care tot bnr le-a acceptat si acum noi romanii suntem de vina ca nu sumntem in stare sa platim ratele,utilitayile ce sa mai vorbim de mancare ,in curand o safim o tara care traieste la containere,dar cum spunea distinsul Domn Mirecea Badea,traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.Poate nu va scriam,dar am doi copii tiner 25 si 27 ani cu studii superioare si stiti ce lucreaza?unul este vanzator la un magazin mixt cu 600 lei pe luna ,fara acte ,iar celalalt la o firmacunoscuta din brasov dar care nu le-a dat banii din octobrie 2013,desii au lucrat pe ploaie ,vent ,ninsoare ,temperaturi scazute,dar banii intrau in contul patronului,cum e posibil sa trimiti acasa un om din data de 23.12.2013 pana in data de 13.01.2013 fara nici un leu,daca nu aveau acesti tinei niste parinti amarati dar pensionari ce faceau,se trezeau cu utilitatile taiate nu mai vorbim de mancare iar de sarbatori sa aiba ei cum am avut noi,deci nu este normal ce se intampla in tara noastra nu stiu ce s-ar intampla daca am emigra toti precum ne-a indemnat basescu, pe cine ar mai prosti,probabil pe ce 1500000 de oameni care au votat cu el si atunci ar avea o tarisoara mica care nu va mai comenta deciziile lui,ar fi o tara cu un presedinte si o gramada de procurori ,militieni securisti si pupincuristi sa aveti o seara buna si sa-mi scuzati scrisul dar sunt vcam plina de nervi si de detoate in tara asta,mie mila de cei tineri care au intradevar o scoala nu din astia facuti la comanda mamei sau tatalui,tinei care au poate ceva de spus si nu au unde ,nu au cui,si daca au nu sunt ascultati.Sa nu creada cineva ca poporul roman este chiar prset,s-ar putea redestepta in ultimul ceas,cum se aude ultima solutie inco revoluti