Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#4501

2014-01-09 20:47

da,sant de acord

Musafir

#4502

2014-01-09 20:47

Mii de felicitari celor care au avut o astfel de initiativa. Cred ca a sosit momentul sa avem un lider care sa ne mobilizeze. Vrem si noi sa traim bine!

Musafir

#4503

2014-01-09 20:47

Semnand petitia vom obtine doua efecte:
1. Realizam scopul ei direct, de a arata adevarata fata a regimului Basescu
2. Aratam celor ce o vor citi ca suntem un popor ce intelege democratia si care stie sa foloseasca mijloacele moderne de afirmare a propriei opinii

Musafir

#4504

2014-01-09 20:47

Sunt foarte nemultumit de cum a decurs viata sub regimul lui Basescu Traian. Eu prin firma mea SC MIROTEHNICA SRL Timisoara am montat in 2011 si inceputul lui 2012 6,3 Km de retea contact tramvai in Arad , prin subcontractare de la ICIM Arad si nu am putut recupera aproximativ 70.000 Euro.Lucrarea a fost finantata cu fonduri nerambursabile de la UE ,dar s-au deturnat banii si aproximativ 300 de firme au fost falimentate. Eu am transmis in 2012 un plic la Antena 3 cu toate contractele ce am efectuat ptr. solicita un eventual sprijin, consiliere. ICIM Arad a intrat in insolventa. Aici este implicata si Elena Udrea prin actionariatul lui ICIM - prin persoane din Bucuresti. Dorim un avocat foarte bun pentru a inainta o actiune in afara tarii. Nu avem bani, avem datorii la ANAF ptr. si cresc in fiecare zi tot mai mari, nu am platit TVA la facturile emise ptr. lucrarile efectuate. Mai pot sa retransmit toate documentele in copie dupa originale.Cu stima Mihai Ungureanu

Musafir

#4505

2014-01-09 20:47

Abuzurile din Romania au depasit toate limitele bunului simt, atatea persoane nevinovate sunt condamnate la un trai greu de inchipuit. Speram ca mai devreme sau mai tarziu cineva sa faca putina ordine in aceasta tara care este in cadere libera.

Musafir

#4506

2014-01-09 20:47

Acest sistem slinos abuziv,securist,abject,ilegitim trebuie facut ceva ,macar petitie.

Musafir

#4507

2014-01-09 20:47

Trebuie sa ne trezim odata.Asa nu se mai poate.
Fiinta poporului roman nu poate sa dispara prin vointa satanica a unor pirati dezumanizati care au facut tot ce le-a stat in putinta pentru a ne distruge,pentru a ne instraina,pentru a ne jecmani zi si noapte.Acestea toate si multe altele doar in favoarea lor si a acolitilor lor.
Toti trebuie sa dam socoteala pentru ceea ce facem in acesta lume.
.."Hristosi sa fiti nu veti scapa nici in mormant"
costel

#4508

2014-01-09 20:47

Sa vina Americanii sa-l duca la ei sa-l puna presedinte prohibitia a fost abolita demult sa schimbe capitala sai spuna BASHINGTON.ALELUIA

Musafir

#4509

2014-01-09 20:47

Mafia Basista.Ar trebui la toti aliatii basisti care sunt pudrezii de bogati sa li se ia averile.Altii nu au ce manca unde sta iar iei au case ,vile in strainatate precum Videanu Udrea Basescu si toti PDLsti.Bravi Antena3.Succes in continuare pt grija care o aveti pt poporul roman adus in situatia de disperare.

Musafir

#4510

2014-01-09 20:47

Domnilor! mie, mi-se intimpla un abuz acum, fabricat de oameni de acelasi gen si nu stiu unde sa ma adrsez sa arat acest abuz, ca sa-l vada in toata tara, sa nu se mai faca la
nici-o persoana din Romania asa ceva , s-au sa nu se mai repete si la alti oameni.va stimez si va apreciez foarte mult, dind oamenilor o speranta de schimbare,prin aceasta petitie.Cu respect si multa stima.
Dex-man

#4511 Re: Pathetique

2014-01-09 20:47

#101: Marius Ursu - Pathetique

Mr Marius your Owner should send you to some basic  english lessons, you Furculition-man.


Musafir

#4512

2014-01-09 20:47

Ne-am saturat de minciuna si mizerie morala!
Am dormit destul! Este timpul sa ne trezim, pana nu e prea tarziu!

Musafir

#4513

2014-01-09 20:47

din cauza mafiei lui basescu am plecat din tara

Musafir

#4514 abuzurile din Romania trec oceanul

2014-01-09 20:47

Flicitari antena 3 ,asa cred ca va afla lumea intreaga ce conducator democratic avem.Succes.

Musafir

#4515

2014-01-09 20:47

Exceptionala initiativa! Trist este ca numai Antena3 trezeste din adormire indolenta conationalilor. Daca nu ati fi existat ar fi trebuit categoric sa fiti inventati. Felicitari! Va urmaresc mereu cu sufletul la gura. Si imi vine sa strig: Da-mi, Doamne puterea sa pot face dezastru in randurile nemernicilor care isi bat joc de ce e mai scump!

Musafir

#4516

2014-01-09 20:47

Satui si scarbiti de un asemenea regim, romanii, in tara lor, aproape ca nu mai stiu ce sa faca pentru a scapa odata pentru totdeauna de Basescu si acolitii lui, hoti de voturi, de imobile (case si terenuri), santajisti, (cel care spune, si asta in mod public si nu pentru prima oara, ca cheile justitiei sunt la el, cum poate fi catalogat?!). Poate ca de aceasta data, cu atatea adeziuni, lumea intreaga va vrea sa afle adevarul. Asa ar trebui sa se intample. "Vox populi, vox dei."


Musafir

#4517

2014-01-09 20:47

Regimul Basescu care a integrat in jurul sau Justitia,Presedintia,Departamentele secrete de stat ne-au injenunchiat si ne-au umilit.Suntem niste robi condusi de mafia Basescu.Nu se mai poate asa. Jos cu mafia dirijata de Basescu .Vrem o tara democratica,libera si ca fiecare din noi sa fie Om cu litera mare,asa cum se socot ei.
Musafir

#4518 Re:

2014-01-09 20:47

#4490: -

Multi prosti la Antena 3


Musafir

#4519

2014-01-09 20:47

cat trebuie sa mai treaca pana cand o sa vedem si alte dosare instrumentate cu atata ardoare precum cel al fostului primministru adrian nastase,unde sunt dosarele elenei udrea, Berceanu ,Videanu,basescu,nici nu merita sa le scrii numele lu litera mare,unde este dosarul flota ,dosarulmihaileanu,unde sunt dosarele regilor asfaltului,cum e posibil sa schimbi pavele de doua ori pe an si in acelasi loc,in timp ce alte strazi stai in intunric si gropi,iti tebuie lanterna ca sa poti face o plimbare pe unele strazi mai laturlarnice,de ce se judeca dosare din 2002,2004 si nu din guhvernarea udrea,unde sunt salilie de sport si piscinele,in varf de dealuri unde nu este apa ,nu sunt utilitati si nici oamenii nu au cum sa ajunga acolo.din acele fonduri s-au facut case de vacante pentru PNL-isti,apartamentae pe trei nivele ultra securizate in Poiana Brasov,cu ce bani a cumparat madam udrea atatea hectare de teren cand omul simplu isi duce ziua de azi pe paine cu o bucata de paine si o cana cu apa si ca sa fie si mai frumos d-nul guvernator a depreciat leul in favoarea euro pentru a ingenunchea si bruma de ramani ramasa sa plateasca creditele neperformante pe care tot bnr le-a acceptat si acum noi romanii suntem de vina ca nu sumntem in stare sa platim ratele,utilitayile ce sa mai vorbim de mancare ,in curand o safim o tara care traieste la containere,dar cum spunea distinsul Domn Mirecea Badea,traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.Poate nu va scriam,dar am doi copii tiner 25 si 27 ani cu studii superioare si stiti ce lucreaza?unul este vanzator la un magazin mixt cu 600 lei pe luna ,fara acte ,iar celalalt la o firmacunoscuta din brasov dar care nu le-a dat banii din octobrie 2013,desii au lucrat pe ploaie ,vent ,ninsoare ,temperaturi scazute,dar banii intrau in contul patronului,cum e posibil sa trimiti acasa un om din data de 23.12.2013 pana in data de 13.01.2013 fara nici un leu,daca nu aveau acesti tinei niste parinti amarati dar pensionari ce faceau,se trezeau cu utilitatile taiate nu mai vorbim de mancare iar de sarbatori sa aiba ei cum am avut noi,deci nu este normal ce se intampla in tara noastra nu stiu ce s-ar intampla daca am emigra toti precum ne-a indemnat basescu, pe cine ar mai prosti,probabil pe ce 1500000 de oameni care au votat cu el si atunci ar avea o tarisoara mica care nu va mai comenta deciziile lui,ar fi o tara cu un presedinte si o gramada de procurori ,militieni securisti si pupincuristi sa aveti o seara buna si sa-mi scuzati scrisul dar sunt vcam plina de nervi si de detoate in tara asta,mie mila de cei tineri care au intradevar o scoala nu din astia facuti la comanda mamei sau tatalui,tinei care au poate ceva de spus si nu au unde ,nu au cui,si daca au nu sunt ascultati.Sa nu creada cineva ca poporul roman este chiar prset,s-ar putea redestepta in ultimul ceas,cum se aude ultima solutie inco revoluti
la_vie

#4520

2014-01-09 20:47

Si eu vreau sa plece Basescu. Sunt nemultumita de tupeul acestui om, felul in care ne trateaza si cum isi bate joc de noi. Din pacate nu pot semna aceasta petitie toti cei care au votat la referendum. Cu siguranta printre ei sunt oameni batrani, care nu au adresa de email si/sau acces la un calculator cu internet, dar macar o treime putem semna.
Domnule Gadea, amintiti si de referendum si insotiti aceasta scrisoare de cateva dovezi (sunt atatea, la cate abuzuri a comis acest individ). Mie nici la aceasta ora nu imi este clar numarul populatiei cu drept de vot si multe alte lucruri care au ramas in coada de peste pentru ca cei care pot lua masuri sunt preocupati cu altele (de regula, sa se certe intre ei). Oare domnul Ghise este nebun de sustine ceea ce sustine de cate ori are ocazia? Chiar nu se putea face o comisie care sa analizeze ce spune acest om si daca se pot face demersurile prezentate de el?
Ne este frica sa ne spunem numele
Musafir

#4521

2014-01-09 20:47

Nu suntem colonie americana sau a altui stat. Nu acceptam ca, in ciuda votului nostru zdrobitor de la referendum, sa ne fie impus prin sustinere externa un presedinte care nu mai reprezinta demult interesele poporului roman. Ne-am saturat sa ne fie gestionat destinul si libertatea de magistrati servili fata de Basescu, santajabili profesional si moral, majoritatea avand stranse legaturi, prin parinti sau prin propria lor cariera, cu securitatea si justitia ceausista.


Musafir

#4522

2014-01-09 20:47

Semnez cu toata inima aceasta petitie,pentru ca mi-e sila de ceea ce se intampla in tara noastra,de cand avem la putere asemenea"indivizi"

Musafir

#4523

2014-01-09 20:47

Cu ochii în lacrimi si gata chiar si pentru o viitoare revolutie semnez aceasta petitie .Sunt tatal a trei copii pe care-i cresc in Londra tocmai datorita unor abuzuri suportate cu ani in urma în tara mea.

Musafir

#4524

2014-01-09 20:48

semnez cu drg.

Musafir

#4525

2014-01-09 20:48

Numai voi sunteti speranta noastra.Nu va lasati.Demascati tot ce stiti.Suntem acasa si va urmarim zilnic.Oricand va puteti baza si pe noi.Nu mai avem nimic de pierdut.Va multumim.