Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #282

2014-01-09 19:20

Cred ca trebuie sa facem mult mai mult decat sa semnam o petitie virtuala.In principiu,ceea ce faceti este bine,dovada fiind numarul de semnaturi date ,pe care l-am constatat in decursul a doar doua minute.Cu toate acestea,cred cu tarie ca problema cea mai importanta a momentului este dreptul strainilor de a cumpara terenuri in Romania.Pericolul vanzarii Romaniei pe parcele este atat de mare incat in cativa ani vom constata ca tara asta nu mai apartine romanilor.CUMPARAREA DE CATRE STRAINI A TERENURILOR DIN ROMANIA ESTE SUBIECTUL MAJOR AL ROMANILOR.VA IMPLOR SA INCEPETI DEINDATA O CAMPANIE DE CONSTIENTIZARE A ROMANILOR,ASTFEL INCAT ACESTIA SA NU CEDEZE IN FATA BANULUI STRAIN SI SA-SI TRANSMITA DREPTUL DE PROPRIETATE CATRE URMASII LOR,ASA CUM AU FACUT-O INAINTASII LOR SI PENTRU CARE SI-AU DAT VIATA IN RAZBOAIE DE ELIBERARE NATIONALA.DACA VA IUBITI TARA(SI NU AM DUBII IN ACEST SENS),VA ROG SA DESCHIDETI URGENT ACEASTA TEMA SI S-O SUSTINETI FARA REZERVE O PERIOADA CAT MAI MARE DE TIMP.AS INDRAZNI SA SPUN CA O CAMPANIE PE TEREN AR FI SI MAI EFICIENTA,ASA CUM ATI FACUT CU ROSIA MONTANA.In acel moment voi putea fi linistit ca cineva in tara asta face ceva pentru conationalii sai pe o tema atat de fierbinte.Va doresc multa sanatate si succes in activitate!Cu aleasa consideratie,Adrian B.(Brasov)