Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR


Musafir

/ #1795

2014-01-04 23:38

Sunt impotriva eutanasierii !!!- azi, maine, FOREVER!!!! Nu mi cereti solutii de gestionare a cainilor fara stapan- cei care nu iubiti animalele, nu iubiti viata, nu iubiti nimic, nici macar pe voi, ptr ca stiti si stim foarte bine, si n am timp si nici chef sa vin cu argumente inutile ptr voi, care oricum nu stiti pe ce pamant calcati, de brute ce sunteti. Am spus o si am sa o spun de cate ori va fi nevoie sa ajunga la urechile 'surzilor' care ii macelaresc ca pe tantari si ne fac noua cei care ii iubim, ne fac viata UN CALVAAR!!!!!!! - Le spun asa: IMPIEDICATI ABANDONUL! OBLIGATI FIECARE 'VITA'(OM) DETINATOR DE PET, SA SI STERILIZEZE ODRASLA! PRIN LEGEEE!!!!Opriti va din lacomie si furtaciuni, dati bucatura cainelui, nu o mai varati in buzunarele voastre fara fund, ca nu i 'bucatura' voastra, e a LOR! Incetati cu acest holocaust, ca ne bagati in depresii nemernicilor ce sunteti, nu va mai jucati cu vietile noastre!- caci pe a mea ati distrus o efectiv, eu nu mai pot fi cum am fost niciodata in viata asta, cu ce am vazut postat pe siteuri de socializare... am crezut ca mintile am sa mi le pierd de atata durere! Nu va mai jucati de a soarecele si pisica, va va costa scump, foarte scump aceasta ignoranta cu care ne tratati!!