Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #13030 Re: oltchim

2013-12-02 16:39

#12983: musafir cu carlig - oltchim

Rasfoiesc ultimele postari pe aceasta petitie si ma jur ca-mi vine sa sparg monitorul cu capul!Inebunesc cand vad aceleasi fete si vad aceleasi nume care dau declaratii,e mustaciosul ala nesimtit care ameninta in primavara ca-si da foc,dobitocul de cernev care n-a obtinut postul de director si acum intarita fraierii lui,in schimb surpriza nici un semn de la ghioca.Oare nici un om cu capul pe umeri nu este in stare sa iasa si sa spuna adevarul presei cu toate ca si acestia sunt slugile puterii si nu difuzeaza decat ce vor mogulii,dar macar sa incerce!Fratilor daca si acum va vindeti pe un salariu DUMNEZEU SA ODIHNEASCA IN PACE OLTCHIMUL si pe noi!Oameni buni cei care stiti si aveti dovezi clare iesiti si spuneti adevarul dezvaluiti magariile conducerii actuale dar aratati si dovezile negru pe alb si atunci o sa aveti sustinere totala.Oare taranii de la Pungesti sunt mai tari ca noi ,scoateti dovezile clare si jos cu ei din varful piramidei si pana la baza dar numai cu lucruri concrete numanati in lupta de dorinta altora de a parveni si a capata functii si putere.scoateti adevarul la iveala si jos cu ei,haideti sa avem minimul de demnitate daca nu DUMNEZEUsa ne ierte si sa ne fereasca de furia copiilor nostrii pe care ii lasam fara viitor!!!!

 

 

 

@musafirule cu carlig: si eu am vazut cam aceleasi fete; dar stii ce zic eu? Cinste lor. Da, cinste lor si gandeste-te ca din cca 2000 angajati nu se gasesc altii, mai multi sa faca acest gest de sacrificiu. E o rusine sa afirmi asa ceva; e o rusine sa-ti vezi colegii stand in frig si cerandu-ti drepturile salariale si sa te hlizesti pe dupa perdele la caldura.

Nu presa ne denigreaza ci noi, intre noi - deja sunteti bolnavi de tot felul de conspiratii, moguli functii si mai stiu eu ce; de fapt va cautati scuze pentru ca nu sunteti in stare sa faceti lucrurile cum trebuie. O sa ne manance astia de vii, iar in timp ce tu postezi prostiile astea, oamenii aia se chinuie in frig, in greva foamei. Aia care sunt, au trecut la un gest extrem, pentru mine, pentru tine care ii denigrezi, pentru Fota care-si baga toata ziua si-si scoate, pentru aia de prin birouri care stau la caldura si, uite, se mai dadu un rand de tichete.....

 

Nu va mai ascundeti dupa scuze, acuze, conspiratii, dezbinari - iesiti cat se mai poate face ceva!