Salvati caii salbatici din Delta Dunarii!

maria

/ #106 salvati caii salbatici

2011-05-20 19:52

asta nu este tara este un lagar de exterminare in masa oameni ,cai ,ciini, paduri ,nimic nu conteaza pentru astia, nimeni nu aplica legi,nimeni nu este sanctionat cind incalca o lege.
numai un neam de trogloditi si creti poate distruge cu rinjetul pe fata viata
cind ma uitam la nemernicii aia cum chinuiau bietele animale cum se distrau aruncind cu bolovani in bietii cai si minji care erau oricum epuizati si flaminzi nu am simtit decit o scarba enorma ca traiesc in tara asta condusa de o adunatura de de neispraviti.
alte tari ar fi mindre sa aiba in rezervatii cai salbatici, noi ii trimetem la abator si ne bucuram ca am mai rezolvat o problema care oricum ne depasea.
imi este sila de autoritatile locale care sunt 'alese'dintre alti betivani locali si cu nimic mai bune ca ei. nu i-ati vazut ce fete de oligifreni aveau si nici nu cred ca umbla prea des treji.
nu te poti astepta ca astia sa cunoasca legea care oricum este proasta ,cu atit mai putin sa o aplice iar politia locala este tot de acolo asa ca vai de bietele animale.
nu cred ca acest guvern sau autoritatile in drept sa faca ceva sau ca vor misca un deget pentru salvarea cailor au probleme mult mai importante de rezolvat ,cum sa isi mai traga niste bani din ceva contracte cu statul
din pacate din nou dovedim ce tara cu oameni nenorociti suntem si ne mai miram ca se uita toti la noi ca la dracu si mai rau ne baga pe toti in aceeasi oala.
nu mai putem spera decit ca poate ceva organizatii de protectia animalelor din afara sa vada masacrul si sa intervina ei altfel nu vada nici o cle de scapare a acestor animale frumoase, mindre ,destepte cre nu au alta vina decit ca s-au nascut ca si noi de altfel in tara asta in vremurile astea.
dac imi aduc bine aminte doar comunistii prin 53-54 au mai omorat caii..........