Salvati caii salbatici din Delta Dunarii!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati caii salbatici din Delta Dunarii!

alex

#1 salvatii cai cat mai e timp

2011-05-19 18:08

am preluat textul partial din ziarul Gandul,ziar pe care-l felicit pentru aceasta initiativa...sa speram ca nu vom distruge din prostie si ignoranta ceea ce este inca frumos-natura!

Musafir

#2

2011-05-19 19:12

Sa fie exterminati oamenii care doresc moartea altor fiinte de pe pamant!
Putere poporului!!!

Musafir

#3

2011-05-19 19:42

rusine asa-zisului presedinte al Romaniei. Nu respecta nimic. Blestemati si bestii cu chip uman traiesc in Delta acolo ! Daca erau copii autoritatilor si ai criminalilor din delta, in locul acelor manji tot atat de linistiti ar fi acum?
De suferinta si mai mare vor avea parte! Animalele nu au un reprezentant nici in guvern nici in parlament, dar nici noi nu stam mai bine. Daca ar putea ne-ar face si noua la fel. Pe noi ne omoara mai "protejat": printr-un trai din ce in ce mai mizer!
Domnule presedinte au ramas minori acasa , au 14 ani si mai au in grija si frati de 2 - 3 ani. Nimeni major nu ii supravegheaza. Parintii au plecat sa munceasca prin tari straine ca voi cei care ne conduceti urmariti exterminarea noastra.
Cat o sa mai stam cu gura plina de sange ca acei cai de la Letea?
De ce nu mai siuntem curajosi ca stramosii nostri, ce ne lipseste sa-i dam pe monstriii acestia jos, dar jos de tot! L-au ucis pe Ceausescu si ei fac mult mai rau decat el! Pe timpul lui dreptul la educatie si sanatate erau asigurate de stat.
Acum ne spun ca suntem milogi. Ca asteptam totul de la stat! Politicieni de mucava, nu uitati: Si statul are obligatii fata de cetateni!


Musafir

#4

2011-05-19 20:24

suntem inconjurati de atata violenta,incat e de strigat la cer!... ...raul se naste din lipsa credintei in Dumnezeu....legile lui Dumnezeu ne-ar fi suficiente pt a trai intr-o cu totul alta lume.. de aceea ne-a lasat liberul arbitru sa alegem modul de a trai ,si de a fi ceea ce vrem sa fim .....Dumnezeu e iubire fata de tot ce ne inconjoara si unde aceasta e prezenta ,e prezenta si armonia...
Gandesc asa cunoscandu-l putin pe Dumnezeu...oare cum gandesc cei care il cunosc pe Dumnezeu,cu adevarat?....cat despre cei care nu-l cunosc ,cum altfel ar trebui sa gandeasca ,daca nu asa ?.....

Musafir

#5

2011-05-19 23:12

Opriti masacrul!!!! Nu mai chinuiti nici un fel de animal!!!! Uitati-va in ochii lor sa vedeti ce inseamna "suflet"!!!!

Musafir

#6

2011-05-19 23:13

Sunt ingrozita de ceea ce se intampla! Fara cuvinte!

Musafir

#7

2011-05-19 23:14

Mi-as dori sa reuseasca aceasta petitie dar fiind realist cred cu tarie ca pentru unii oameni banii sunt mai presus decat caii din delta, ca semn de protest de azi in nainte nu voi mai manca produse tocate decat cele facute in propria casa.

Musafir

#8

2011-05-19 23:35

UN POPOR DE CRIMINALI

Musafir

#9

2011-05-20 00:50

Nu imi vine sa cred plang si am ajuns sa regret ca m-am nascut in aceasta tara unde doar raul si pueterea au dreptate cum putem sa distrugem tot cat de fiare am devenit noi oamenii oare dumnezeu unde este sa apere aceste fiinte nevinovate care sunt lasate pe pamant tot de El cum ne permitem noi sa luam viata.Ma uitam la acei salbatici cum loveau caii cu cata salbaticie si urabietele animale sincer nu reusesc sa imi revin.Vlad Magdalena Victoria

Musafir

#10

2011-05-20 01:05

Opriti macelul !

Musafir

#11

2011-05-20 01:07

Rusine salbaticilor ! Opriti masacrul !

Musafir

#12

2011-05-20 01:14

Am invatat de la mama mea sa iubesc animalele ma doare sufletul de ce am vazut astazi la stiri am ajuns sa imi doresc sa plec departe de tara asta, de care ma leaga doar lucruri neplacute.Prea multa violenta si impotriva cui a unor cai salbatici dar noi suntem mult mai salbatici pt ceva maruntis suntem instare sa ne omoram si intre noi mai lipseste f putin....

Musafir

#13

2011-05-20 07:07

nu degeaba spun unii ca oamneii sunt niste animale fara suflet....cu ce va deganjau acele animale?....sunt niste fiinte,au si ele dreptul la viata ca si acei oamnei din delta...nu aveti suflet deloc,dar ma rog ca ceea ce doriti voi ,sa nu se intample.dac au fost condamnate la moarte de ce i-ati si chinuit si i-ati si infometat.sunte-ti niste caini.niste jigodii imputite......iar guvernul este seful jigodiilor,dar el e e primul loc....uuuuuuuuuuuuuuuuu.mie risine de tara mea....mie rusine de nationalitatea mea...si asta din cauza unora ca voi...eu iubesc foarte mult animalele si nu as fi in stare sa le fac niciodata rau...eu sufar cand cineva ma raneste,dar si acele animale la fel.plang pentru c nu imi vine sa cred k asemenea criminali si javre pot fi numiti oamnei...


Musafir

#14

2011-05-20 07:47

niste nenorociti care hotarasc viata unor animale pretioase si unice in europa

Musafir

#15

2011-05-20 07:54

Sper fim sensibili la acest subiect si la multe altele din aceasta lume nebuna,nebuna,nebuna...
mandrei

#16 Caii salbatici

2011-05-20 08:04

"Astia" au ciuruit un popor, ma rog o buna parte din el,.... "ce conteaza cativa cai pentru ei?",... ca sa nu mai punem la socoteala ca au "aruncat oportunitatea de afaceri" pentru niste geambasi de cai, care-i valorifica si morti,.....
Am prieteni in Franta care sunt mai afectati de ce se intampla la noi, cailor salbatici, decat manipularile cu "procesul" si BATALIA pentru "scaunul politic" al lui Dominique Strauss-Kahn. Sunt destul de batran, iar in ultimii 21 de ani mi-a fost rusine ca traiesc in romania,... Prin Africa se "construiesc parcuri naturale cu animale",... la noi, parcurile naturale au intrat pe mana mafiotilor si sunt populate cu "dobitoci".

Musafir

#17

2011-05-20 08:08

tara de 2 bani,,,nu sant legi pentru astia?
marci

#18 imi este scarba de romania

2011-05-20 08:10

imi este scarba de romania
gus

#19 oameni care si-ar manca si rahatul

2011-05-20 08:12

ce fac rahatii in tara!
camelia
Musafir

#20

2011-05-20 08:38

"caii liberi nu se vand ! "
http://www.youtube.com/watch?v=CVDMN8nGxMY


Musafir

#21

2011-05-20 08:48

ORICE VIATA TREBUIE RESPECTATA SI OCROTITA...

Musafir

#22

2011-05-20 08:51

suntem tara RUSINII!

Musafir

#23

2011-05-20 08:56

sa nu distrugem ceea ce noi nu am creat
Hanna

#24 Romania.... 2011

2011-05-20 08:57

Ma gandesc ca pana acum am masacrat caini.... acum masacram cai.... maine ne vor masacra pe noi... la gramada... pentru doi bolnavi inchipuiti de gripa...
Mi-e sila de oamenii care poarta aceiasi denumire ca si mine: romani! Mi-e sila de presedintele tarii caruia ii fug ochii dupa sticle si nu dupa ce se intampla in tara asta, sub conducerea lui!...
Poate undeva acolo sus, e cineva care va reusi sa salveze cativa cai.... Locul lor nu e la abator, ci in padurea pe care tot omul o taie si pe campul pe care paste si vaca omului "civilizat" care da cu bata intr-un manz!
Salvati-ne caii!!!!
camelia

#25 Re: Romania.... 2011

2011-05-20 08:58