Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

revolutia

/ #10109 Re: Re: Re: Re: CE VORBESTI?

2013-10-15 18:15

#10044: - Re: Re: Re: CE VORBESTI?

asta cu raspunderea manageriala eu nu o vad asa ... si daca a facut si a dres de ce controalele nu au scos nimic si in plus nimeni nu l-a schimbat din functie ?

nu probabil atat am vrut sa vad , atat am vazut eu ... daca a fost mai mult si eu nu am vazut , e problema lor ca nu au stiut sa arate

nu am zis ca ceausescu era cel mai cel (in plus sunt convins ca partile rele se intamplau din cauza altora care ori il sapau ori il sfatuiau gresit , el a gresit ca nu s-a impus mai mult) .... eu vorbeam doar de faptul ca anumite lucruri erau mai controlate si nu era nebunia de acum .... capitalism nu inseamna neaparat mai bine

nu am denigrat pe nimeni in comentariul respectiv ....

in ultima propozitie cu pensia , pleci de la o premisa gresita , de gen tu esti la 20 de ani si eu pensionar si daca pleci din tara nu are cine sa imi plateasca pensia ceea ce e total fals .... si ca sa stii parerea mea despre asta e ca sistemul de pensii actual est o prostie si ca fiecare ar trebui sa isi plateasca pensia lui sau intr-un sistem ca acum toata lumea sa aiba pensia in marja 1500 minim-3000 de ron maxim ,  poate chiar egala indiferent de ce si cum (bineinteles si contributiile ar fi proportional mai mici ) .... de unde ideea asta sa ai pensie de 10.000 de ron ? adica poti sa ai si 10.000 de euro salariu , ii primesti pe munca se presupune , dar la pensie nu mai muncesti asa ca nu mai ai cum sa ai pensie proportionala cu fostul salariu