S.O.S. familia!


Musafir

/ #2692 Re:

2013-10-12 10:30

#2672: Dana Captilin -

Ti-au fost aduse argumente, unele chiar bune. Degeaba incerci o mica manipulare si pozare in victima, stim ca ai avut grija sa le stergi in doi timpi si trei miscari imediat ce ai depistat o fraza care nu are legatura directa cu petitia.

Folosind expresia "pro-homosexualitate", dovedesti ca harbar nu ai despre ce vorbesti prin comentarii si petitie. E vorba de anumite drepturi, stiu ca nu intelegi devreme ce tu nu duci lipsa de vreunul si sincer mi-e lene momentan sa iti explic de ce eu si partenerul meu, ambii maturi, cu facultati, cu job-uri (nu ca ar avea relevanta aceste detalii, doresc sa scot in evidenta faptul ca oamenii gay nu sunt nici retardati, nici bolnavi), nu ti-am afecta cu nimic familia perfecta daca am beneficia de un act legal prin care ne protejam bunurile materiale bobandite in ani si ani de relatie. Pentru asta sunt acele acte, nu pentru a-mi valida sentimentele. Din fericire, nu vei putea lupta niciodata impotriva lor, pur si simplu nu ai avea cum sa castigi.

Nu se pune homosexualitatea pe acelsi palier cu problemele rasiale, ci faptul ca sloganurile folosite in anii '60 impotriva casatoriilor intre albi si negri sunt folosite in prezent cand vine vorba de parteneriate civile. Iti recomand sa vizualizezi filmul de Oscar, The Help (il gasesti online subtitrat) si sa-ti intrebi constiinta in ce caracter se regaseste.

Cat despre videoclipul cu copiii, daca vorbeau frumos despre Dumnezeu si religie, ti s-ar fi umplut inima si sufletelul de bucurie, nu ai mai fi pus nimic la indoiala. Stii in sinea ta ca acei copii au un nivel de inteligenta mai ridicat. Dar am o veste buna pentru tine: exista poze pe internet in care parintii isi pun copiii sa tina in maini pancarte cu sloganuri precum "God hates fags". Cauta-le, iti vor face ziua mai fericita.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...