Petitie impotriva Impozitului Forfetar pentru service-urile auto


Musafir

/ #51 Re: Re:

2013-10-04 22:07

#29: Victor Balas - Re:

Buna seara (la mine) domnule Balas!

Ma bucur sa va vad din nou implicat intr-o problema atat de serioasa,dar vreau sa va descurajez....Am participat la "faimoasa" reuniune de la Targu Mures,impotriva unei anumite societati de asigurari si am ramas cu un gust amar...Dupa aproximativ 30 de minute de discutii in care toti participantii au comentat negativ si au vociferat "ca nu se mai poate asa cu astia" dvs ati adresat o intrebare foarte simpla: "Cine are curajul sa nu mai lucreze de maine cu A***A?" ..................Silence....... Dvs :"Sa ridice mana cine nu mai lucreaza de maine cu ei?" ..............Silence......O mana timida,si inca una,si inca una..maxim 5(din 100-nu pot sa apreciez exact numarul de participanti),printre care si eu,posesor al unui service dintr-un oras de 17000 de locuitori(dintre care 25%posesori de masini sunt plecati in Italia).Am facut ce am promis atunci(ridicand mana) si nu am mai lucrat cu ei dar va spun,am ramas profund dezamagit. Cati patroni cu serviceuri mari,puternici finanicar si rai de gura au ridicat mana??? ...  0...

Asta ce inseamna? Frica? .....Da... Eu voi purta cu mine inca 10 oameni(400 de km) la un eventual miting dar din pacate cred ca vom fi 12 cu mine si cu dvs.

Cu deosebita stima,