Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR


Musafir

/ #1174 NU eutanasierii!!....

2013-09-13 11:46

cainii nu au nici o vina.......familia lui ionut, de ce nu este trasa la raspundere, pentru neglijenta?........ei sunt de vina!!!........le-a placut cotaiala, distractia, sexul, pai atunci, sa aibe grija de copii!!!!........sau va trebui ca vecinii sa aibe grija de ei si Primaria??..........tu, simte-te bine, ca eu am grija de copiii tai..........care nu mai poate dupa ionut si familia lui, sa-i ia acasa, pana nu vor fi eutanasiati!!!...........de ce trebuiesc ucisi cainii?........de ce nu-i eutanasiem pe parlamentari, pe tigani, pe violatori, pe pedofili si alti infractori?..........cainii, sunt animalute nevinovate, animalute de "plus" cu suflet.......cu ei ar trebui sa ne jucam, sa-i hranim, sa-i vedem cum dau din codita!........nu cainele te lasa la greu, ci OMUL........parinti, dati afara din case, batuti, omorati de proprii COPII........cainele nu ar face asa ceva si-ti ramane pe veci fidel!.......nu am vazut oameni ucisi de caini, dar caini ucisi de oameni, da........de ce nu va luptati cu cei care ne-au vandut tara, cu cei care ne-au adus la sapa de lemn??........va luptati cu cateii??........atunci sunteti fara nici un Dumnezeu.......nu va este frica de Dumnezeu??.........pe voi, ucigasii si dusmanii cainilor, Dumnezeu va va pedepsi si sper sa aveti si voi soarta bietilor catei!........Dumnezeu le-a dat cateilor, cadoul cel mai de pret: VIATA, la fel ca si noua!!!.........cine suntem noi sa luam viata cuiva??........ne credem Dumnezeu!??!..........de caini, ar trebui sa ne fie rusine.........ei sunt dinaintea noastra pe pamant!..........noi, in comparatie cu ei, suntem cele mai urate si periculoase javre!!.........NU eutanasierii (numai un om bolnav psihic ar ucide un suflet: criminalii, nu au limite, ei ucid si caini si oameni...........daca ai sange rece sa iei viata unui catel, asta inseamna ca nu poti lua viata si unui om??........."om ucis de un vecin, din cauza ca a iesit sa salveze un caine, pe care vecinul il batea"..........criminalul, nu are suflet, nu are creier, nu are Dumnezeu!)