Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR

Rossy

/ #846 FARA EUTANASIERE!

2013-09-10 09:50

votez NU! "Eutanasierea" nu este decat o minciuna. In realitate cainii vor fii omorati ca si pana acum, fara mila, see you otravuri si see you rangi deoarece statul nu are destui bani pentru a eutanasia toti cainii. Cel mai amuzant lucru este ca eutanasierea costa mai mult decat sterilizarea dar lenea in tara noastra este la ordinea zilei. Este mai usor sa omori un caine decat sa ii faci o operatie. Sper sa nu se ajunga la aceasta "eutanasiere", aceasta mare minciuna. Imi pare rau pentru baietelul omorat de caini dar din cate am inteles cainii erau tinuti fara mancare , slabiti si vai de ei iar impulsul lor a fost de pura supravietuire. Cred ca noi oamenii daca ar fii sa nu mai avem mancare ne-am manca intre noi de vii. Si ma tot intreb.....se face atata drama cu cainii comunitari dar cu parintii care isi maltrateaza si isi abuzeaza proprii copii, violatorii care inca merg pe strada fara nicio problema, boschetarii de care iti e frica sa mai mergi pe strada, etc....dc nu se face drama si pe aceste teme? Aaaaaa...e mult mai usor sa omori animalele, nu?