Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

AdiTZA21
Musafir

/ #1042 Re: Re: Re: Oaie fara minte

2013-09-06 16:17

#1008: Cetateanul Turmentat - Re: Re: Oaie fara minte

Civilizatia, stimabilule exista in Europa, in uniunea la care am tanjit si am aderat. Lasa lectiile de romana si hai sa "procedem" la curatarea Romaniei, nu numai de caini ci si de alti maidanezi aciuati prin partide si prin talk-show-uri... Pentru oameni (Human kind/race, Homo Sapiens Sapiens) exista legi in unele tari care permit eutanasierea... Exemple ar fi USA (unele state-bravo lor), Vietnam (pentru posesie si uz de droguri se aplica pedeapsa capitala, chiar daca trebuie sa astepti o viata -sa fii eutanasiat- in puscariile lor) si multe alte tari (arabe) in care se aplica legea sfanta a Bibliei: "Ochi pentru ochi, dinte pentru dinte". Dar daca si tu esti unul care prefera cainii ucigasi de oameni in locul oamenilor ucigasi de caini.... imi pare rau, dar te intrebi degeaba unde e civilizatia. N-ai sa intelegi niciodata pana nu treci prin momentele de groaza prin care trece un om cand e sfasiat de caini. La oameni e mai simplu: cartus, cianura....aia cu scaunelul nu-mi place, dar....e eficienta.... Mai are cineva ceva de comentat in favoarea Canis Lupus Familiaris? Tineti cont de faptul ca lupul este denumit in lumea stiintifica Canis Lupus......