Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Gaby

/ #249 @Cetateanului Turmentat

2013-09-04 15:05

Ai inceput sa ma enervezi cu fitele tale de cetatean civilizat. Dute si linge sub coada un maidanez , eventaul toata haita asa...ca sa mai speli din pacatele noastre ale non evoluatilor care vor genocid in masa ...care cer sa fie eutanasiati cainii care ne streseaza cu prezenta lor , de multe ori agresiva, pe strazi. Eutanasierea se aplica si oamenilor in anumite cazuri, in unele tari a fost chiar legalizata daca nu ma insel...si nu este un mod crud de curmare a vietii unui om sau animal care este in suferinta. si maidanezii nostri sunt niste cauze pierdute..ii asteapta doar moartea prin infometare, boli, se omoara intre ei etc. Si la mijloc mai cad victime si niste copii sau adulti care nu au nici o vina sa fi cazut intre ciocan si nicovala...intre neprofesionalismul celor care ar trebui sa se ocupe de rezolvarea situatiei cainilor si prostia unor voluntari care cred ca sunt Dumnezeu ptr ca au adoptat 10 caini si pe urma le-a redat drumul pe strazi.
a...by the way..eu chiar am fost in Kuweit...si erau putini caini vagabonzi..ceva mai multe pisici insa.