Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Seful de la PIP

/ #4036 Prostie in serie Taylor !

2013-05-20 15:34

Stau si citesc si nu-mi vine a crede cata prostie exista in mintea unora. Se pare ca nu prea au mancat nuci la viata lor, ce contin substante nutritive pentru creier. Nu are rost sa fac aici teorie pentru ca sunt extrem de putini ( in acceptiunea analizei matematice, limita tinde catre 0 ) care vor putea intelege ceea ce e de inteles. Toata lumea se pricepe doar la aruncat cu venin dar fara a avea cunostintele necesare. Cum spunea cineva aici, unii invatau si altii bateau maidanele. Habar n-au ce inseamna Facultatea de Chimie asa cum s-a facut odata nu cum se face acum, cand se cumpara examenele si poate trece oricine. Cred ca daca vreunul dintre cei care arunca aici cu venin dadea examen cu profesorul Octavian Floarea de la Inginerie Chimica il trecea in viata urmatoare sau in n! generatii ( n = 7 pana la infinit ) ! Si ca profesorul Octavian Floarea mai sunt multi altii.

Dar, am o singura intrebare pentru cei care arunca venin : de ce nu cauta raul la radacina ? Cine se crede destept sa raspunda la aceasta intrebare !