Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

SINDICATUL INFRANGEREA

/ #2685 REF: COMUNICAT,PAG.106#2650 DIN 02.04.2013

2013-04-02 17:41

Dragi colegi,

Sindicatul Victoria, va comunica faptul ca de azi 02.04.2013, ne schimbam denumirea in Sindicatul Infrangerea,iar prin actiunile din lunile precedente, si aici amintim:

- 3 (trei) greve ale foamei (majoritatea dintre noi luaseram proportii) -pe timp de zi - caci noaptea mancam pe la 2, de la cantina Oltchim,iar l-a final ne astepta COCLETZ cu plicurile si masa intinsa;
- o actiune de stopare a executarii silite a instalatiei Arpechim. Am facut asta sa n-o execute altii, s-o taie TATUCU' ZAREMBA si sa o vanda pe bani multi, ca de aceea ne-a platit;
- prin invitatia Ministrului Economiei (marele scenarist Varu' Jan)a grevistilor "foamei" - intrebati pe ILINESCU de ce am scris intre ghilimele - la Ministerul Economiei, unde ne-am deplasat la insitetele lu' COCLETZ,cu masina si sofer de la OLTCHIM,caci de aceea am fost frati de "suferinta".Acolo am fost intampinati cu vin si bere, ne-a felicitat,si ne-a trasat noi sarcini, reprosandu-ne totusi ca nu reusim sa-l dam jos pe Diculoiu, dar sa continuam.


am sustinut si sustinem urmatoarele:
- 1.020 de disponibilizati si 500 in somaj tehnic
- denuntarea CCM-ului,ca apare in el doar SLO,e facut de Diculoiu, si mai ales e in avantajul salariatilor si mai putin in avantajul nostru(nu mai primim nimic de la Zaremba, chipurile nu mai miscam nimic
- marirea salriilor celor care se inscriu in marele Sindicat Infrangerea, dupa v-am zis asa se numeste sindicacatul nostru de azi (02.04.2013)
- sa luam in continuare energie electrica la cel mai mic pret din Europa - 80 euro/mw -
- productia la costurile cele mai mari , luna asta vrem sa depasim recordul
- salariatii sa finanteze in continuare productia Marelui Director Chimist Mihail Talpasanu- va rugam sa tipati mai incet caci s-ar putea sa-l pierdem si p'asta
- sa falimenteze si CET-ul, asa le trebuie daca l-au primit inapoi pe COCLETZ si BALAN, ca am auzit pe surse ca e razboi mare la varf.

Va multumim pentru ca nu ne mai sustineti.

PS: Omul prost are un mare avantaj fata de omul destept: este multumit intodeauna de el insusi (CERNEV)