Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

gia

#2676 de stiut

2013-04-02 13:41

Intrebati pe Marcu cand a fost sa il cheme pe Talpasanu la oameni cu cine era in birou acest domn director.
gameover

#2677

2013-04-02 13:55

Mai nu inteleg de ce atata tevatura . E o firma oarecare care a dat faliment actionarii dintre care e numai unul statul au pierdut pierd si angajatii dar ei sunt cei care pierd cel mai putin. Eu contribuabil cu partea mea de 1 la 20 de milioane am pierdut numai la voi 350 de Eur si numai vreau sa pierd ca voi sa furati mai departe
solutii

#2678

2013-04-02 15:33

cpyright by Mihnea Vasilescu care inca din septembrie a venit cu solutia:
. Alegeti un membru al guvernului care este credibil si competent pe subiecte economice si financiare (si vorbeste engleza bine) si puneti-l sa-l sune pe Anshu Jain sau Robert Rankin de la Deutsche Bank Londra. Promiteti-le business in viitor contra unei introduceri si recomandari catre Jim Ratcliffe, fondatorul si CEO-ul Ineos Group, cel mai mare producator de PVC din Europa. Deutsche Bank este principalul finantator al Ineos Group si salvat compania in 2009 asa ca Jim Ratcliffe le va face favoarea sa zboare cu jet-ul privat de la Lausanne la Bucuresti. Desfasurati covorul rosu la Otopeni si negociati direct (FMI va fi de acord, va asigur) cu Ineos Group preluarea Oltchim, chiar daca pachetul de actiuni se vine pe 1 euro. Evident, nu uitati sa va angajati un avocat bun care sa asiste la contractul de vanzare cumparare si sa se asigure ca Oltchim va fi modernizat si va avea un numar minim de angajati. .
olguta

#2679 prostia prostului

2013-04-02 16:15

ce te intereseaza ma salariile oamenilor,(oltchimist 13)daca esti capabil de ceva fa altceva sa iesi in evidenta,daca nu te duce capu stai in banca ta.
Alain

#2680 Re:

2013-04-02 16:27

#2677: gameover -

Mai nu inteleg de ce atata tevatura .

e vorba de 3000 locuri de munca, directe si nu stiu cate, indirecte, fara abureala - se vaita toti prin oras, de la spalatoriile auto pana la magazine..... etc

E o firma oarecare care a dat faliment actionarii dintre care e numai unul statul au pierdut

sunt mai multi actionari, nu este faliment si nu va fi, NU e o firma oarecare, e o firma viabila cu potential - inteleg sa trantesti o uzina cand nu mai ai cui sa vinzi, aici nu e cazul

pierd si angajatii dar ei sunt cei care pierd cel mai putin.

stii bine ca nu e asa

Eu contribuabil cu partea mea de 1 la 20 de milioane am pierdut numai la voi 350 de Eur si numai vreau sa pierd ca voi sa furati mai departe

asta e un cerc vicios, cred ca esti tendentios - te-am aprobat atunci cand ai avut dreptate, de data asta te contrazic

Alain

#2681 Re: de stiut

2013-04-02 16:33

#2676: gia - de stiut

 

auzi mai gia, daca tot esti la acest capitol, pentru cultura mea generala o sa te rog sa-mi spui si mie de ce trebuie sa indice diculoiu oamenilor cam ce sa strige; cam care este scopul acestor mitinguri (adica mai exact, ce cereti si de ce - o argumentatie logica) si mai ales, de ce nu a fost astazi Hosu prezent.... ? crezi ca se poate?

gameover

#2682 Re: Re:

2013-04-02 16:38

#2680: Alain - Re:

pai atunci sa puna de la mana la mana aia care o sa aiba de pierdut banii si sa-l tina in functiune

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2013-04-02 17:30


Et moi ... aussi

#2684 #2681

2013-04-02 17:33

Daca tot ai atatea intrebari si te rascoleste grija fata de Diculoiu si Hosu poate ai si niste raspunsuri cu privire la cei ai caror vuvuzea esti:
- unde se ascunde tambalagiul sau mai bine zis in ce locanta canta?
- unde se ascund cei doi vicepresi - fiecare valorand 1.500 lei / luna?

P.S.:

IMNUL VOSTRU (#2650 Comunicat) PREZENTAT CA:
"=== IMPREUNA VOM REUSI ===

Ades, visand prea vesel
Ai desteptare trista…
Sa nu te rezemi omule
Decat pe ce rezista!"

ARE LIPSA URMATOAREA STROFA (CARE POATE FI FOLOSITA CA REFREN):

Ades, visand ciolanul
Stand in cazma proptit
Am ingropat Oltchimul,
Si ... cioclu am devenit.
SINDICATUL INFRANGEREA

#2685 REF: COMUNICAT,PAG.106#2650 DIN 02.04.2013

2013-04-02 17:41

Dragi colegi,

Sindicatul Victoria, va comunica faptul ca de azi 02.04.2013, ne schimbam denumirea in Sindicatul Infrangerea,iar prin actiunile din lunile precedente, si aici amintim:

- 3 (trei) greve ale foamei (majoritatea dintre noi luaseram proportii) -pe timp de zi - caci noaptea mancam pe la 2, de la cantina Oltchim,iar l-a final ne astepta COCLETZ cu plicurile si masa intinsa;
- o actiune de stopare a executarii silite a instalatiei Arpechim. Am facut asta sa n-o execute altii, s-o taie TATUCU' ZAREMBA si sa o vanda pe bani multi, ca de aceea ne-a platit;
- prin invitatia Ministrului Economiei (marele scenarist Varu' Jan)a grevistilor "foamei" - intrebati pe ILINESCU de ce am scris intre ghilimele - la Ministerul Economiei, unde ne-am deplasat la insitetele lu' COCLETZ,cu masina si sofer de la OLTCHIM,caci de aceea am fost frati de "suferinta".Acolo am fost intampinati cu vin si bere, ne-a felicitat,si ne-a trasat noi sarcini, reprosandu-ne totusi ca nu reusim sa-l dam jos pe Diculoiu, dar sa continuam.


am sustinut si sustinem urmatoarele:
- 1.020 de disponibilizati si 500 in somaj tehnic
- denuntarea CCM-ului,ca apare in el doar SLO,e facut de Diculoiu, si mai ales e in avantajul salariatilor si mai putin in avantajul nostru(nu mai primim nimic de la Zaremba, chipurile nu mai miscam nimic
- marirea salriilor celor care se inscriu in marele Sindicat Infrangerea, dupa v-am zis asa se numeste sindicacatul nostru de azi (02.04.2013)
- sa luam in continuare energie electrica la cel mai mic pret din Europa - 80 euro/mw -
- productia la costurile cele mai mari , luna asta vrem sa depasim recordul
- salariatii sa finanteze in continuare productia Marelui Director Chimist Mihail Talpasanu- va rugam sa tipati mai incet caci s-ar putea sa-l pierdem si p'asta
- sa falimenteze si CET-ul, asa le trebuie daca l-au primit inapoi pe COCLETZ si BALAN, ca am auzit pe surse ca e razboi mare la varf.

Va multumim pentru ca nu ne mai sustineti.

PS: Omul prost are un mare avantaj fata de omul destept: este multumit intodeauna de el insusi (CERNEV)
revolutia

#2686 Re:

2013-04-02 18:00

#2660: piratul -

nu am inteles la ce ai afirmatie ai raspuns

revolutia

#2687 Re: Re: Sedinta

2013-04-02 18:02

#2668: - Re: Sedinta

tu te-ai trezit asa vorbind ?

revolutia

#2688 Re: Re:

2013-04-02 18:04

#2675: - Re:

pe spinarea cui ? cred ca nu stii ce vorbesti

revolutia

#2689 Re:

2013-04-02 18:06

#2678: solutii -

:)) care e membrul ala al guvernului asa de competent .... nu exista

revolutia

#2690 Re:

2013-04-02 18:07

#2677: gameover -

ce bani ai pierdut tu ?

gameover

#2691 Re: Re:

2013-04-02 18:24

#2690: revolutia - Re:

cele 700 de miliooane de eur ce ati papat voi fiecare din noi a contribuit cu 300 de Eur la ea de la sugari la mosnegi


Musafir

#2692 Re: Re: Re:

2013-04-02 18:43

#2691: gameover - Re: Re:

zdreanta nu noi am papat banii, noi am fost chemati la lucru de stapanii tai. si normal ca trebuiau sa ne plateasca.


Musafir

#2693

2013-04-02 18:44

Suntem un popor format numai din generatii de sacrificiu.
Nu se gandesc la acei oameni care au chirii,imprumuturi la banci cu ce isi asigura traiul de zi cu zi pentru familie.
MIZERABIL
gia

#2694 "desteptule"

2013-04-02 19:15

Mai Alaine vezi ca Hossu se scrie cu doi de "s" desteptule.Se pare ca te deranjaza ca nenea Talpasanu a fost in birou cu Cernev. Zi mersi ca nu a spus Marcu cu cine a fost in birou caci oamenii intrau peste ei in birou.
Alain

#2695 Re: REF: COMUNICAT,PAG.106#2650 DIN 02.04.2013

2013-04-02 19:17

#2685: SINDICATUL INFRANGEREA - REF: COMUNICAT,PAG.106#2650 DIN 02.04.2013

ma plictisesti,

 

mi se pare mie sau raspuzi cu niste intrebari (intre noi fie vorba, cam incoerente si cam dezlanate)- sa ineleg ca nu stie nimeni?

 

despre care naiba ciolan vorbesti tu acolo, ca l-ati halit voi pe tot, si se pare ca ati luat sanatos si de la altii (-800 milioane eur, sa nu uitam)

 

am uitat sa mai pun o intrebare: voi stiti cu cat l-ati platit pe diculoiu in toti anii astia? sa va dau un indiciu: incepe cu opt si se termina cu mii... RON - basca alte vanzari de meciuri.... da' eu zic sa nu credeti asa ceva, ca e o inventie a lu' oamenii astia rai care vrea ei sa va ia jucarelele...hic...asseiez vous...

Alain

#2696 Re: "desteptule"

2013-04-02 19:23

#2694: gia - "desteptule"

pai ce sa fac mai, daca eu am facut chimia asta cu femeia de servici....

 

da' auzi? banuiesc ca tu stii (cu doi i, da? daca tot ne dam pe aici cunoscatori, pe de o parte si Nu se zice doi "de" s ci doi s), asa deci, banuiesc ca tu cunosti ca dl Cernev este dispecer Oltchim da - nimic in neregula deci sa stea de vorba cu dir gral? banuiesc in continuare ca esti constient ca era biletul de adio al lui marcu daca facea aceasta miscare - ghici de ce?

 

asa, deci de ce nu a participat domnul Hossu? a fost cumva impresionat de monologurile lu' diculoiu?

musafir

#2697 Re: Re: REF: COMUNICAT,PAG.106#2650 DIN 02.04.2013

2013-04-02 19:31

#2695: Alain - Re: REF: COMUNICAT,PAG.106#2650 DIN 02.04.2013

Bai Alaine, zis Spirulina ciobescu Amandescu, ti-a spus desteapta de nevasta-ta cati bani a luat Diculoiu.

Da voi nesimtitilor cati bani luati si nu faceti nimic. PNL-isti , faceti partidul de ras, duceti-va la.......

Spirulina felicina stie sa citeasca numai lista cu salariile si atat...

ia-ti talpasita si lasa-ne. Du-te la succcccccc.... si ia-l si pe  prietenul tau colorat

gia

#2698 desteptule ce esti

2013-04-02 19:55

nu mai desteptule a fost la ministerul muncii sa participe la elaborarea ordonantei de urgenta privind salariile compensatorii celebra 116/2006.
revolutia

#2699 Re: Re: Re:

2013-04-02 21:59

#2691: gameover - Re: Re:

cred ca te inseli .... banii aia nu au venit de la tine .... cat despre salarii , nu s-au platit din buget stai linistit

OPERATORU

#2700 pentru musafir

2013-04-03 05:39

ti-a traso diculoiu ti-a promis integrat loc de munca sigur si iata adevaru.
lasal pe colorat ca peste o saptamina este director general al oltchim si DE io stiu ce o mai fi cu tine!!!!!