Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Alain
Musafir

/ #2021 Re: comentarii

2013-03-18 15:02

#2010: si va veni o zi..... - comentarii 

 ...deci, sar peste niste chestii urate pe care le spui acolo pentru ca nu am chef pe aici de mizerii, in principiu sunt 1000% de acord cu tine; banuiesc insa ca nu ai citit cu atentie cele scrise de mine - pentru ca nu inteleg care e problema ta vis-a-vis de mine ! Am senzatia ca faci niste interpretari care nu-si au rostul.... poti sa fii mai concret?

Inteleg ca ai interpretat ca as avea ceva cu oamenii de la Designro? Doamne fereste, nici gand de asa ceva, din contra! Ca spun ca acea conducere din Design alaturi de celelalte au contribuit, legal, la capusare, asta e altceva! Adica te rog mult sa citesti cu atentie, nu mai face interpretari! Iar daca imi spui ca nu e asa, inseamna ca ai vazut alt film !

Eu am intrebat daca interlocutorul cu care schimbam replici are ceva detalii despre ce se intampla in Designro la acest moment! Asta ca sa vad daca se cunoaste background-ul mutarii doamnei Cernev de acolo! Despre asta era vorba! Si e posibil sa stiu mai multe detalii decat tine pe acest subiect - asa ca te rog sa nu-ti mai permiti sa-mi pui mie in carca asemenea afirmatii, pentru ca repet : angajatii de la Designro ca si cei de la Mentchim sunt de fapt oameni ai Oltchim - si cu asta am spus tot!

Si inca ceva: nu sunt economist - asta daca vrei sa discutam pertinent!

 

@2015 : imi e greu sa-ti raspund pt ca nu am capu' prost; ai putea cauta raspunsuri prin familia ta, adica, intreab-o pe mamica ta, sau, pe cine gasesti tu pe acolo, poate se incadreaza in cele spuse de tine;

@2020 : sunt convins ca dl Roibu a fost o victima a acestui sistem necrutator, el s-a luptat impotriva coruptiei inventata de altii, si a fost silit sa mute Oltchim peste gard, si sa se puna actionar in toate - probabil o sa aflam ca dl Roibu este chiar virgin, si nici macar amante nu a avut atatea cate s-a zvonit (asta apropos de moralitate)

 

@Arpechimu' : care este scopul miting-ului programat maine?