Ucigasii ursuletului sa plateasca!
Ucigasii ursuletului sa plateasca! / Anunțuri / Semnati si aici, va rog! / Comentarii
|
Musafir |
#12016-10-16 08:23Cei care se fac vinovaţi de această crimă să fie demişi şi să fie condamnaţi in acest sens. Mă refer in primul rând la acel medic veterinar care l-a impuşcat cu sânge rece pe bietul animal. |
|
| |
|
Musafir |
#22016-10-16 08:39STAT BARBAR , IN CARE NICI OMUL SI NICI ANIMALELE NU AU SIGURANTA ,CU CRIMINALI ȘI SADICI ÎN LIBERTATE ! Unde este JUSTIȚIA , cu standardele Europene ? RUȘINE , RUȘINE, RUȘINE, ! VREM DREPTATE , UCIGAȘII SA PLĂTEASCĂ CU ANI BUNI DE PUȘCĂRIE ȘI DECĂDEREA DIN DREPTURILE DE A MAI ATINGE ÎN VIATA LUI VREUN ANIMAL ! |
|
| |
|
Musafir |
#32016-10-16 09:36BUNA ZIUA. AM VAZUT ANUTUL DVS SI AM CONTACTAT CAT MAI MULTE PEROANE. |
|
| |
|
Musafir |
#42016-10-16 11:37Laura Albu |
|
| |
|
elena l |
#5 petitie2016-10-16 12:38eu nu inteleg- este deja o petitie cu peste 20 000 de semnaturi, si acum apare un link pentru o alta petitie????? |
|
| |
|
Musafir |
#62016-10-16 12:46Incompetenta este si ea o crima. Mai ales cand ucide. |
|
| |
|
Musafir |
#72016-10-16 14:04M-am saturat de atâtea abuzuri si crime împotriva animalelor ! |
|
| |
|
Musafir |
#82016-10-16 14:10Am semnat! Sper din tot sufletul sa se ia masuri in sfarsit si sa fie pedepsiti cei ce maltrateaza animalele.
|
|
| |
|
Musafir |
#92016-10-16 18:31sa plateasca jigodiile vinovate de viata bietului ursuletz |
|
| |
|
Aura |
#10 IMPORTANT PT LUMINITA2016-10-16 20:46Mai exista o petitie cu un scop f bine definit. Credeti ca ati putea contacta autorii si colabora? Poate se pot imbina semnaturile cumva. Daca aveti nevoie, pot sa va ajut sa-i contactati pe facebook. Din pacate sistemul aici nu ma lasa sa postez linkul, avand mai mult de 90 de caractere, deci voi inserta un spatiu pe care va rog sa-l inlaturati cand incercati sa-l accesati https://campaniamea.de-clic.ro/petitions/ in-numele-ursuletului-vrem-dreptate-pentru-winnie?bucket |
|
| |
|
Musafir |
#112016-10-17 03:01Din cate stiu, s-a intocmit un dosar penal. |
|
| |
|
Florentina |
#12 Legea protectiei animalelor2016-10-17 03:07Este necesara o astfel de lege pentru faradelegile comise. Se poate crea un departament in cadrul M.A.I pentru sesizari in aceste spetze. Va sugerez sa fie incluse aici atat animalele fara stapan, cat si cele cu stapan sau salbatice. Pentru vatamare se pot da amenzi penale consistente, iar pentru ucidere, condamnari cu privare de libertate. |
|
| |
|
Musafir |
#132016-10-17 04:46Orice fapta are consecinta ei!!! |
|
| |
|
Musafir |
#142016-10-17 05:45cine sunt eu sa omor? |
|
| |
|
Musafir |
#152016-10-17 07:54Ticalosii care au impuscat ursuletl nu au fost doar incompetenti, eu am convingerea ca au fost de rea credinta! |
|
| |
|
Musafir |
#162016-10-17 09:26Lipsa protocol, lipsa profesionalism, lipsa OMENIE!!! |
|
| |
|
Musafir |
#172016-10-19 10:54Numai in Romania se i-au decizi färä sä se gindeascä. Se taie Päduriile si normal cä animale sälbatice rämin färä river si mincare .Doresc sä se facä dreptate ptr Ursuletul ucis la Sibiu, Multumesc |
|
| |
|
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți.
Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel?
Alte petiții care v-ar putea interesa
Punem la dispoziția dvs. găzduirea gratis a petițiile online. Aveți posibilitatea să publicați petiții online la un nivel profesional folosind serviciile noastre dedicate. Petițiile noastre se regăsesc în mass media în fiecare zi. Publicarea petițiilor prin intermediul serviciilor noastre oferă impact și vizibilitate către publicul larg cât și către persoane ce au putere de decizie