Petiție împotriva proiectului de modificare a Legii Educației
Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Petiție împotriva proiectului de modificare a Legii Educației
|
Musafir |
#12011-10-04 06:38Nu mai faceti experimente pe seama unor generatii. Lasati legea asa cum a fost data! |
|
| |
|
Musafir |
#22011-10-04 11:37Nu stiu cine a facut aceasta petitie.... dar linkul nu are scris corect cuvantul "educatie" ... probabil ca nici ei nu au luat bacu' ... dar nah.. daca e vorba de prosti sa semneze pe internet, de ce nu... ca oricum pierd vremea de pomana si semnatura lor digitala prin apasarea unui buton oricum nu are nici o valoare. |
|
| |
|
ion postasu Musafir |
#32011-10-04 13:24Daca n-ai fost in stare sa iei bac-ul,cum poti intra la facultate, unde concursul pt. facultate e mai greu decat bac-ul? |
|
| |
|
Musafir |
#4 Re:2011-10-04 13:37Nu e scris greșit, dar link-ul preia caracterele din titlu și omite caracterele cu diacritice (șțăâ), de aceea pare ca e scris greșit. Dar e un link, care nu se supune regulilor gramaticale. :) |
|
| |
|
Musafir |
#52011-10-04 13:50nu e posibil sa ne batem joc chiar asa de invatamantul universitar!!!! |
|
| |
|
Musafir |
#62011-10-04 16:07pentru a avea rezultate in educatie,trebuie introduse examenele de admitere in licee si facultati,iar pentru cei care nu sunt dispusi sa faca studii , trebuie asigurate scoli de arte si meserii, nu toti pot fi filozofi sau artisti, orice meserie poate deveni arta. |
|
| |
|
doru |
#7 doru2011-10-04 19:31E nevoie de mana de lucru, in agricultura, industrie, etc. NU e nevoie de alti purtatori de mapa! |
|
| |
|
Musafir |
#82011-10-04 22:31cu asemenea proiecte ... calitatea nu mai conteaza. viitorul societatii !!! dar nu treuie sa ne pierdem speranta ca avem sansa de a spune "NU" si ca acest "NU" va avea importanta. succes! |
|
| |
|
Musafir |
#92011-10-05 13:23Sa invete mai intai si apoi la facultate. |
|
| |
|
Musafir |
#102011-10-05 18:44Nu ati invatat nimic 12 ani. Poftiti la sapa! Agricultura are evoie de inteligenta dv.! |
|
| |
|
Musafir |
#11 HEy2011-10-05 20:27#2: - E stupid ca judeci dupa o greseala de tastatura. Si se pare ca esti de acord cu aceasta lege si e trist asta! Daca ai fi dat bacul ai intelege de ce semneaza oamenii :) |
|
| |
|
Musafir |
#122011-10-06 11:35Petiţia mi se pare un demers absolut necesar. |
|
| |
|
Musafir |
#132011-10-06 21:57eu am facut liceul la 30 de ani si am luat bacul |
|
| |
|
Musafir |
#142011-10-09 10:13Nu sunt de acord ca cineva care nu a trecut examenul de bacalaureat sa poata trece la inceperea studiilor universitare.E inacceptabil.Nu au trecut pentru ca nu sunt pregatiti.Nu e normal ca cineva care adoarme cu cartea in mana sa fie substituit de unul care a trecut prin facultate fara sa stie nici ce inseamna asta.. |
|
| |
|
Musafir |
#152011-10-09 10:17Sa invete mai intai,nu sa umble prin cluburi.Sotia mea a facut facultate la 35 de ani si a intrat la master la buget.Deci a invatat.Daca nu sunt in stare,la sapa!! |
|
| |
|
Musafir |
#16 Chemare la judecata2011-10-12 21:47 |
|
| |
|
Musafir |
#17 S.O.S. !!! Genocidul NATIUNII a inceput !2011-10-12 21:48 |
|
| |
|
Musafir |
#18 DeBocratie !? Unde-s pistoalele? Unde-s pumnalele?2011-10-12 21:48 |
|
| |
|
Musafir |
#19 Soseste ziua Socotelilor !2011-10-12 21:48 |
|
| |
|
Musafir |
#20 E TIMPUL SA NE REVOLTAM, E TIMPUL PENTRU REVOLUTIE!!!2011-10-12 21:48 |
|
| |
|
Musafir |
#21 No_Basescu_Day_Starea_NATIUNII / BASESCU PERSONA NON GRATA2011-10-12 21:49 |
|
| |
|
Musafir |
#22 Starea NATIUNII - Dezastrul economic, moral, social si politic2011-10-12 21:50 |
|
| |
|
Musafir |
#23 Avem o Tara ( o poveste a neamului romanesc)2011-10-12 21:50 |
|
| |
|
Musafir |
#24 Impotriva separatismului maghiar!2011-10-12 21:50 |
|
| |
|
Musafir |
#252011-10-12 21:51 |
|
| |
|
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți.
Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel?
Alte petiții care v-ar putea interesa
Punem la dispoziția dvs. găzduirea gratis a petițiile online. Aveți posibilitatea să publicați petiții online la un nivel profesional folosind serviciile noastre dedicate. Petițiile noastre se regăsesc în mass media în fiecare zi. Publicarea petițiilor prin intermediul serviciilor noastre oferă impact și vizibilitate către publicul larg cât și către persoane ce au putere de decizie