Cerem desfiintarea cluburilor nesigure!
Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem desfiintarea cluburilor nesigure!
|
Musafir |
#12015-11-02 08:04Pentru siguranta copiilor nostri si pentru o Romanie mai buna fara "lasa ca e bine si asa"!!! |
|
| |
|
Musafir |
#22015-11-02 09:39Oare este vreun club care respecta toate normele? |
|
| |
|
Musafir |
#32015-11-02 10:55Si eu am un copil si nu vreau sa se mai intample niciodata asa ceva.... |
|
| |
|
Musafir |
#42015-11-02 11:01Nu merg foarte des in cluburi ,bodegi , terase ,baruri, dar atunci cand o fac nu vreau sa ma gandesc ca exista posibilitatea sa nu mai ies cu viata sau desfigurata pt toata viata! Pericolul exista la orice pas , in orice imprejurare .Daca noi nu avem grija de vietile noastre atunci cine? Cei care baga mana in sac pana la umar sa-si umple buzunarele? Nu , in nici un caz ei! Amenzile abuzive vad ca se practica ,iar mica intelegere si spaga sunt la rang inalt.Imi doresc sa traiesc!Stop abuzurile! Condoleante famiililor indurerate si multa putere , sanatate si forta de a trece peste victimelor! |
|
| |
|
Musafir |
#52015-11-02 11:05Dumnezeu să ne ajute !!! Poate dintr-o zi scăpăm de toți spăgarii și analfabeții care ne conduc de 25 de ani !!!! |
|
| |
|
Musafir |
#62015-11-02 11:05Am semnat pentru siguranta celor care merg in cluburi,pentru a nu se mai intampla asemenea tragedii!!Sunt mama,cetatean al acestei tari si ma pun in locul parintilor celor care si-au pierdut copii in aceasta tragedie si celor care se afla in spitale in stare grava.Dumnezeu sa-i odihneasca pe cei care au urcat la Cer!!Doamne,da-le putere parintilor ramasi in suferinta!!Doamne,fa un Miracol pentru cei care lupta sa supreavietuiasca!!Doamne,ajuta!!Amin! |
|
| |
|
Otel Catalin Cristian |
#7 Va multumesc!2015-11-02 11:11Va multumesc pt sustinere! Domnul fie cu ei si noi! |
|
| |
|
Musafir |
#82015-11-02 11:15Puteam fi și eu acolo |
|
| |
|
Musafir |
#92015-11-02 11:23Pentru ca se moare fără rost !!!!! |
|
| |
|
Musafir |
#102015-11-02 12:05Doamme ajuta la schimburi bune !! |
|
| |
|
Musafir |
#112015-11-02 12:20Semnat!! Sper sa semneze cât mai multa lume. |
|
| |
|
Musafir |
#122015-11-02 12:44Să fie închise....se riscă mult...noi mergeam ne distram dar nu ne păștea pericolul. |
|
| |
|
Paula |
#13 Buna2015-11-02 13:21Am semnat pt ca m-a pun in situația acelor familii indurerate.Am si eu Nepoti care merg in cluburi si daca s-ar întâmpla așa ceva cred ca as muri si eu pt ca ei îs viața mea |
|
| |
|
Musafir |
#142015-11-02 13:34pentru ca imi pasa de semeni mei , ma doare cand vad pariti , rude ,prieteni suferind pierdandu -si persoamele dragi , si din vina altora a conduceri aceste Tari care a ajuns o ruina plina de oameni fara suflet ce se gandesc decat la buzunuaru l lor umde nu mai sunt sentimente de omenie , unde medici .... sunt amenintati atunci cand spun adevaru l , unde minciuna a devenit adevar si adevaru l minciuna . pe ce i de la GUVERN AR TREBUI SA II ARDEM ASA SA SIMTA DUREREA FIECAREI PERSOANE IN PARTE |
|
| |
|
Musafir |
#152015-11-02 14:00Fiindcă mi se pare un lucru bun ! :) |
|
| |
|
Otel Catalin Cristian |
#16 Multumesc!2015-11-02 14:30Va multumesc mult! Dar din pacate din 4.078 de persoane care au vazut postarea pe facebook au semnat doar 221! :( Haide-ti cu mai multe share-uri! Indemna-ti-va prietenii, rudele sa o faca! Inca odata va multumesc! |
|
| |
|
Musafir |
#172015-11-02 16:11Pentru siguranta noastra...nu pt imbogatirea patronilor |
|
| |
|
Musafir |
#182015-11-02 16:24Să se controleze toate cluburile inclusiv cele de la sate. |
|
| |
|
Musafir |
#202015-11-02 18:17Am un băiat de 16 ani, și ma gândesc tot timpul de când s-a întâmplat acest nefericit eveniment ca putea fi și el acolo. |
|
| |
|
Musafir |
#212015-11-02 18:27Am si eu un copil care sta prin cluburi |
|
| |
|
Musafir |
#222015-11-02 18:36Deoarece consider ca ne putem distra si altfel decat in cluburi , pentru ai proteja pe ceilalți si pentru siguranța tuturor . |
|
| |
|
Musafir |
#232015-11-02 19:22Pentru a nu se mai întâmpla cei ce s a întâmplat..... |
|
| |
|
Musafir |
#242015-11-02 20:23e revoltator ce se intampla intr-o tara europeana din cauza javrelor ordinare din guvern....DEMISIE! vrem SPITALE NU catedrale sa se scalde alte javre ordinare in banii nostri |
|
| |
|
O pers. căruia îi pasa |
#252015-11-02 21:04" Salvati-va! Salvati-ne! Este o singura cale! Lupta cunoasterii!! Si cand veti fi castigat lupta cunoasterii, de-abia atunci veti cunoaste sa luptati cu adevarat!!! Nu va amagiti cu prezentul… Salvati-va in viitor. Noi am pierdut. Voi? Ce faceti?”. Tudor Chirila " Are dreptate, mare dreptate! Trebuie sa facem ceva, sa spunem ceva. Poate vineri o sa ne facem auziți, simțiți!!! Condoleanțe celor ce au pierdut o persoana foarte draga! Multa sănătate si toată puterea de a ieși pe picioarele proprii.
|
|
| |
|
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți.
Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel?
Alte petiții care v-ar putea interesa
Punem la dispoziția dvs. găzduirea gratis a petițiile online. Aveți posibilitatea să publicați petiții online la un nivel profesional folosind serviciile noastre dedicate. Petițiile noastre se regăsesc în mass media în fiecare zi. Publicarea petițiilor prin intermediul serviciilor noastre oferă impact și vizibilitate către publicul larg cât și către persoane ce au putere de decizie