Abuzurile împotriva lui MIRCEA DIACONU trebuie pedepsite

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile împotriva lui MIRCEA DIACONU trebuie pedepsite


Musafir

#826

2014-04-14 06:13

mi-e sila sa-i transmit vreun mesaj acestui personaj, jALNIC, JALNIC SI PENIBIL. Unde dumnezeu ii gasiti domnule pe astia sa-i asezati in puncte cheie, in institutii importanta, UNDE si MAI AVETI MULTI din astia ca ne duc tara de rapa, si ne fac de rusine.

Musafir

#827

2014-04-14 06:13

Abuzurile ANI trebuie sa ia sfarsit.
lilicika

#828

2014-04-14 06:13

Sigur ca abuzurile trebuiesc pedepsite.

Musafir

#829

2014-04-14 06:17

Nedreptatile sunt multe in aceasta tara dar ceea ce i s-a facut d-lui Diaconu intece orice inchipuire.Dar,mai exista un fapt pentru care am semnat, ma-am simtit amenintata de acest conducator al ANI.


Musafir

#830

2014-04-14 06:17

Un basist incompetent.

Musafir

#831

2014-04-14 06:18

nu sunt impotriva ANI,dar sunt impotriva modului nilateral folosit in rezolvarea problemelor.Alti politicieni sau afaceristi cu mari dosare de coruptie nu mai sunt? Este plina Romania de ei si nu misca n imeni nimic,nici ANI si nici DNA

Musafir

#832

2014-04-14 06:18

unde in lume se mai gaseste institutii ca ANI,DNA ,Cum se explica ca romanii au de 3 ori mai multi procurori,ofiteri pe cap de locuitor.Cum raspund procurorii pentru abuzurile facute pe bani publici???Procurorii sa aiba aceleasi responsabilitati la fel ca avocatii.Nu pot fi inclusi in categoria celor inamovibili

Musafir

#833

2014-04-14 06:18

SA PLECE CA SE DISTREAZA SI MANINCA PS BANII NOSTRI
musafir

#834

2014-04-14 06:18

De ce acest presedinte isi piermite sa jigneasca ziaristi?...si nu orce ziaristi sau de la televiziunile lui basiste...de la Antena 3......felicitari repoterilor Ionut Cristache si ca el mai sunt la antena .......cum isi piermite sa spuna acest presedinte care nu ma mai reprezinta de la referendum ....pus in functie de Curtea Constitutionala de seful Zegrean( vezi ce a facut fratele lui Zegrean si nu a patit nimic, oare de ce?..... ca ar mai gratia inca odata aceasta judecatoare din mafia imobiliara?
musafir

#835

2014-04-14 06:19

Jos Horia Georgescu..

Musafir

#836

2014-04-14 06:21

Sper din tot sufletul ca toti romanii,mai ales cei care au votat la referendum sa iasa la vot pentru a putea elimina din sistem toti hotii si mafiotii basisti,toate persoanele imorale cume acest poltruc basist care isi fura fratele de avere si face tot felul de ilegalitati pentru a acoperi acest lucru.Asta e moral nu?Si cine stabileste acest lucru?Politrucii basisti dininstitutiile de control si din dna in frunte cu kovesi,care indeplinesc rol de politie politica a lui basescu. Trist e ca am aflat iar ca reprezentantii ambasadelor sua ,anglia si nu mai stiu a caror tari,ne umilesc iar si incalca grav democratia din ROMANIA.Astept sa intre forta in tara si sa ne execute pe toti cei care suntem impotriva hotilor si mafiotilor lui basescu.De altfel ei sunt vinovati de starea de teroare in care traim.Afara cu ei din tara.Ne vor acuza iar de lovitura de stat pentru a putea interveni.Popor roman, trezeste-te si lupta pentru demnitate, impotrriva umilintei si teroarei dezlantute de jandarmii mondiali asupra noaste.Ne-au transformat in sclavi,ne-au furat si ne-au obligat sa distrugem tot,e drept si cu concursul unora dintre noi si nu le e destul.Vor disparitia noastra.Pentru multii dintre noi,acesti ani au insemnat foamete,lipsa locurilor de munca,ingradirea dreptului la invatatura si sanatate.Asta e ce ne-a adus occidentul.Ba mai e ceva.Nu le-a ajuns distrugerea eeconomiei ci me-au obligat sa ne videm pe nimic tara si apoi sa le platim credite pe care tot ei le-au folosit prin banci,pe mai multe generatii.Si nici asta nu le-a fost indeajuns.Ne-au transformat in lada de gunoi si ne vand chimicale si produse alterate.Eu cred ca e momentul sa actionam.

Musafir

#837

2014-04-14 06:21

DEMITEREA ESTE CAM PUTIN, CRED CA AR FI NORMAL O REORGANIZARE A ACESTEI INSTITUTII SI RESCRIEREA ATRIBUTIILOR CE LE REVIN.
POATE AR FI BINE SA SE DESFIINTEZE ACEASTA INSTITUTIE SI INFIINTAREA ALTEIA [PENTRU A PUTEA DESTRUCTURA ACEASTA CLOACA DE BASISTI PENALI , ALTFEL NU II POTI DA AFARA ).
CRED CA REORGANIZAREA UNOR INSTITUTII ALE STATULUI CARE AU DAVENIT CU AJUTORUL UNORA , STAT IN STAT - TREBUIE FACUT CEVA , PANA NU ESTE PREA TARZIU SI SE INMULTESC SMECHERII PE ACOLO.
narcis

#838 demitere

2014-04-14 06:21

Florin Georgescu trebuie demis urgent

Musafir

#839

2014-04-14 06:22

Doamne in ce tara traim
narcis

#840 demitere

2014-04-14 06:23

Horia Georgescu trebuie demis urgent
musafir

#841

2014-04-14 06:24

Ne-am saturat de hoti in tara asta....de nedreptati si angajari dupa bunul plac ......in toate institutiile statului sunt numai neamuri, nemurele inconpetente.....nu am nimic cu neamurile lor dar sa fie pregatiti....nu punem soferi ministrilor pe post de consilieri.....vezi cazul BOC.....
musafir

#842

2014-04-14 06:26

Nimeni nu mai respecta Constitutia si legile tari...aceste legi se fac dupa bunul plac

Musafir

#843

2014-04-14 06:27

Sa fie Presedinte! Este singura persoana care in 24 de ani a facut ceva pentru DEMOCRATIA din Romania.
musafir

#844

2014-04-14 06:28

Da trebuie demis .....dar fara sa de-a socoteala ce a facut?.....nu se poate ca sa umilesti atatia oamenii si tu sa nu patesti nimic!!!!jos Georgescule ca ne-am saturat...am intrat un UE?????......rusine ca suntem ca pe vremea comunistilor si poate ca mai rau.

Musafir

#845 Re:

2014-04-14 06:28


Musafir

#846

2014-04-14 06:30

putem sa adunam 200.000 de semnaturi, asa cum a adunat MIRCEA DIACONU. Cum ajuta acum MIRCEA DIACONU a renuntat la lupta? Cum vrea sa fie ales daca nu duce lupta pina la capat?

Musafir

#847

2014-04-14 06:32

Trebuie sa luptam...!!!
Anonim

#848 Dreptate pana la capat!

2014-04-14 06:32

Trebuie sa constatam ca actuala putere (parlament, guvern) nu se grabeste sa faca ceea ce a promis in campania electorala din 2012. "Dreptate pana la capat" am inteles ca inseamna intrarea cat mai rapida in normalitate prin corectarea tuturor aberatiilor guvernarilor Boc-Ungureanu! Se pare ca actuala putere a inteles ca face dreptate pana la capatul mandatului (2016)! Ceea ce a facut pana acum este doar praf in ochi!

P.S. Pentru cei care doresc produse electronice ieftine şi de bună calitate, soluţia este să le cumpere direct de la producători. Cei care doresc să cumpere aceste produse pot opta pentru una din cele trei variante posibile.
Detalii pe http://bit.ly/OnHZu9

musafir

#849

2014-04-14 06:35

Domnule Mircea Deaconu va asteptam sa depuneti candidatura la toamna..........imi face placere sa va votez...asa cum acesti oameni au vrut sa va ajute si au semnat in nr mare, asa vrem sa punem stampila pe buletinul de vot in decembrie......daca noi va cerem acest lucru d-voastra nu trebuie sa ne refuzati....vrem un presedinte calm nu care tine cu acoliti sai care l-au ajutat sa se imbogateasca....vezi casa din Mihaileanu, flota vanduta, angajarea lui EBA cu un salar prea mare fara a munci..vezi cazul lui Ioana care are contracte preferintiale ca cabinetul notarial si multe,...

Musafir

#850

2014-04-14 06:39

Am semnat pentru a se înţelege că nimeni nu are dreptul să umilească şi să ameniţe doar pt.că este într-o funcţie, şi pt. ca cel sau cei, care vor dorii să conducă şi să îndrume un popor că nu se emite titlu de proprietate pt. funcţia respectivă.