Abuzurile împotriva lui MIRCEA DIACONU trebuie pedepsite

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile împotriva lui MIRCEA DIACONU trebuie pedepsite


Musafir

#776

2014-04-14 05:25

Daca nu are bunul simt sa isi dea demisia (ceea ce la Basisti nu se practica )trebuie demis de Parlament,si neaparat trebuie sa fie anchetat si pedepsit pentru abuzurile facute de ANI pentru a denigra anumite persoane ...ultimul caz fiind cel al domnului Diaconu.

Musafir

#777

2014-04-14 05:26

Cred sa Mircea Diacoun merita sa fie PRESEDINTELE acestei tari ......ii urez success

Musafir

#778

2014-04-14 05:27

horia georgescu alias JUMBIX, un idiot servil. cred ca si familiei lui ii este rusine de el.


Musafir

#779 Re:

2014-04-14 05:27

#23: - Aceasta petitie ar trebui remisa si Senatului Romaniei, singurul in masura sa-l demita pe incompetentul si obedientul Horia Georgescu o rusine a neamului romanesc.

 


Musafir

#780

2014-04-14 05:28

Conform Constitutiei Romaniei, nimeni nu este mai presus de lege indiferent ce hram poarta. Acest "domn" sa dea socoteala in fata cui trebuie pentru abuzurile savasite dupa bunul lui plac si dupa bunul plac al altora. M-asi bucura din suflet ca sa se faca dreptate cu toate ca am unele indoieli din punctul acesta de vedere. Cu respect pentru initiatorii acestei petitii.

Musafir

#781 Re:

2014-04-14 05:29

Aceasta petitie ar trebui remisa si Senatului Romaniei, singurul in masura sa-l demita pe incompetentul si obedientul Horia Georgescu o rusine a neamului romanesc.

 


Musafir

#782

2014-04-14 05:29

Subscriu acestei petitii, dar am o intrebare: UNDE ESTE PARLAMENTUL IN ACEASTA IMPREJURARE? DE CE IN SITUATII CRITICE NUMAI OPINIA PUBLICA IA ATITUDINE PRIN PETITII? Cum ma reprezinta domnii parlamentari in aceasta problema? Rusine Horia Georgescu, rusine Parlament al Romaniei!

Musafir

#783

2014-04-14 05:31

Eu propun sa-l puscam PREVENTIV!!!!! si ca exemplu pentru ca cine va mai face ca el, ca el sa pateasca.
S-apoi nu mai cred nimic.Daca hoata PDL-ista a furat sub directa supraveghere a camerelor TV, ce credeti ca se mai poate face in Ro? Daca au reusit sa volatilizeze o flota si nu mica, ce mai puteti face? Daca fura cu securistii lui, cu frate-su, cu Boc, cu Videanu , cu cine vrea si cu cine nu vrea, ce vreti sa mai faceti? Daca ameninta cu procese, cu disparitii, cu rapiri, cu ce dreac vrea si nu vrea, voi nu vedeti ca isi bate joc de toti?
Restul sunt doar vorbe vorbite in urechile surzilor. Aceasta este batjocura la nivel national, nu mai este politica. Iar altii iti vor spune sa mai ai rabdare nu stiu cite saptamini,Pai voi glumiti.Natiunea nu mai are aer de respirat si voi cereti rabdare.Ceva nu este in regula.

Musafir

#784

2014-04-14 05:32

Pasivitatea timorata a Senatului este inacceptabila.Am ajuns in situatia in care instantele trebuie sa fie protejate de presiunile unor agentii ale statului ?!!

Musafir

#785

2014-04-14 05:34

el isasi este in incompatibilitate. sa paraseasca functia.

Musafir

#786

2014-04-14 05:35

Doamne ajuta !

Musafir

#787

2014-04-14 05:38

acest individ trebuie sa plece,pt ca e un INCAPABIL si se executa doar la ordin politic ! Daca avea dreptate,nici Diaconu si nici Andronescu nu ar fi castigat procesele in instante !!! DEMISIAAA !!!...asta e parerea mea !

Musafir

#788

2014-04-14 05:39

ar fi fost correct ca daca Horia Georgescu a gresit sa-si dea demisia singur.asta spune multe de calitatea omului


Musafir

#789 Re: ar castiga din primul tur !!!

2014-04-14 05:40


Musafir

#790

2014-04-14 05:41

dar ce Mazare e mai bun,sau alti psd-isti sau pnl-iti sau sau sau

Musafir

#791

2014-04-14 05:42

Deoarece ANI este sub control parlamentar,
este cazul ca sa se initeze si un demers
pentru inlocuirea acestuia ,ca urmare a
implicarii presedintelui ANI in justitie
si a depasirii de atributii

Musafir

#792

2014-04-14 05:44

Toate aceste mizerii sunt din cauza politicienilor corupti si incompetenti, care au facut si fac legi proaste, legi care permit sa fie interpretate de borfasi ordiari sau angajatii curtii constitutionale. Pe cand si la noi NORMALITATE, LINISTE si fara figuri alde basescu ?

Musafir

#793

2014-04-14 05:44

Cred ca ne mai trebuie 10 ani sa se curete toate institutiile statului de MIROSUL ACESTUI ASA ZIS STAT DE DREPT
In institutii cred ca pana si femeia de serviciu are ceva apartenenta politica dar acum numai stim e de la PDL sau PMP ca FATA LUI TATA INCA NU SI-A SCHIMBAT CD-UL DIN CREIER CA E DE LA PDL SAU PMP si cum CREIERUL EI E ASA MIC ARE NEVOIE DE RESETARE A CD-ULUI
HEI TATA DA LA RESETAT CREIERASUL

Musafir

#794

2014-04-14 05:44

Eu am cerut in nenumarate randuri desfiintarea ANI si nu doar demisia acestui domn . Dar , poate prin politica pasilor marunti ajungem si la d Avem bani de cheltuit ?esfiintarea unei institutii care nu face decat rau Romaniei prin agresivitatea si partizanatul care o caracterizeaza . Avem organe ale statului care sunt pur si simplu dublate de aceasta ANI ; si nu numai ! Dece ? Pentru ce ? Cheltuim bani degeaba .

Musafir

#795

2014-04-14 05:46

Mai stă "preşul" ăsta mult pe banii mei acolo?
Dr. M.Man

#796 Pasivitatea Senatului

2014-04-14 05:46

Intrebare retorica: Cum ajung oameni de nimica in pozitii cheie !? Suprema institutie a tarii, Parlamentul, asista pasiva la excesele unora aflati sub controlul parlamentului, mai mult, numniti de parlament in asemenea functii, fara a exista cuvenitele masuri de cenzura sau indepartare din functie !? Un personaj obscur, deloc inamovibil, ameninta o instanta de judecata inamovibila fara a exista reactia Parlamentului fata de care individul este responsabil!? Intern, cine a propus un asemenea individ in functie, ce raspuuns da acestor interogatii !?


Musafir

#797

2014-04-14 05:47

AScest individ a intre3cut orice masura a bunului simt, nu-si face treaba pentru care-l platim. Sa plece!

Musafir

#798

2014-04-14 05:49

Sunt profund dezamagit de USL , din nou am fost PACALITI!Eu personal am luat o hotarare IREVOCABILA si-mi asum orice consecinte :NU MA MAI APROPII DE VREO URNA CATE ZILE VOI MAI AVEA DE TRAIT !Stiu ca nu este o decizie buna , dar pentru SANATATEA mea trebuie sa fac acest lucru , altfel am s-o iau "RAZNA" , cred ca ma vor intelege multi !

Musafir

#799

2014-04-14 05:49

Horia giumbix trebue demis!
musafir

#800

2014-04-14 05:51

Ce sa ne ajute americani cand acest consul la Bucuresti vine si lauda pe madam KOVESI pentru abuzurile facute in justitie?.....eu nu tin cu acei care fura, sa fie arestati si sa se invete minte daca sunt pusi sa conduca.... primesc salariu pentru ceia ce fac.....dar sa se faca dreptate nu dosare cotrafacute cu acele persoane incomode lor!!!....unde e dosarul lui UDREA, BOC, VIDEANU,BLAGA, PINALTI, BERCEANU,CUSCRU LUI BASE.....de ce pe aceste dosare se aseaza praful????