Salveaza cea mai spectaculoasa cale ferata din RO

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salveaza cea mai spectaculoasa cale ferata din RO


Musafir

#1

2014-03-31 17:14

Este cea mai frumoasa! Merita!

Musafir

#2

2014-03-31 17:14

Politicieni,va rugam sa va mai aduceti aminte si de partea umana a vietii nu doar de cea materiala!


Musafir

#3

2014-03-31 20:54

Ar fi mare pacat sa perdem aceasta cale ferata pe un traseu de o frumusete rara!

Musafir

#4

2014-04-01 15:08

Calea ferata Oravita-Anina este monument istoric, dar este si foarte spectaculoasa din punct de vedere turistic. Poate ajuta la dezvoltarea turistica a zonei daca este pusa in valoare. Trebuie salvata, asa ca semnati petitia!

Musafir

#5

2014-04-01 16:28

Calea ferata Oravita-Anina e cel mai frumos traseu de Cale Ferata din Romania .Merita sa o vizitati .

Musafir

#6

2014-04-01 16:51

A inchide acest traseu,este o dovada de iresponsabilitate a conducatorilor nostri,incompetenti si insensibili la frumos. Intr-un cuvant,lipsiti de patriotism.

Musafir

#7

2014-04-02 03:57

Trebuie salvata....

Musafir

#8

2014-04-02 06:46

Atentie! Sunt Muma Padurii si va ordon sa salvati acest tronson de cale ferata.. altfel, ma voi enerva si voi trosni cu pietre si noroi si dracu sa va ia daca-mi veti sta in cale.. si de altfel, poate-mi platiti si mie un bilet pe ruta asta sa vad frumusete de peisaj, ca mi-s pensionara si n-am niciun ban. Abonamentul de internet il plateste fiu-miu care culege stridii si melci in Kuala Lumpur. Acum va scriu de deasupra oceanului Indian, inca incerc sa ascund avionul disparut de autoritati.. doar sper ca nu ati uitat cine sunt... MUMA PADURII! Va pup vijelios!

Musafir

#9

2014-04-02 09:14

Am semnat cu ...inima stransa...ca va fi doar o simpla semnatura fara efect..!!! Veti spune ca iar sant ...pesimist,dar cei de ''sus''sant imuni la asemenea cereri.Exemplu : ''Parlamentarii dezbateau motiunea de cenzura, cand un barbat s-a aruncat de la unul dintre balcoanele Camerei Deputatilor, strigand "Boc, ati luat drepturile copiilor!" -- sa sper oare ca vor avea habar de semnaturile noastre....?!?! La noi in tara ,din pacate,a disparut notiunea de ...omenie!!!!

Musafir

#10

2014-04-02 10:50

Aceasta cale ferata trebuie salvata. In sens contrar ar fi o catastrofa pentru orasul si judetul nostru.

Musafir

#11

2014-04-02 14:21

semeringul aostriac este declarat patrimoniu UNESCO. Asta trebuie sa putem realiza si noi!

Musafir

#13

2014-04-08 05:10

Scrie un comentariu..Distugem tot

Musafir

#15

2014-05-26 14:27

Macar in toate garile din Banat ar trebui puse afise prin care sa fie informati calatorii despre CF Oravita-Anina.Am dat telefon in toata tara pentru a-l favoriza pe dl.ing IOAN BALAS sa devina presedinte.A fost director al Regionalei Timisoara Calatori.L-em spus si d-nilor: General PAVEL ABRAHAM ,Academician DINU GIURASCU redactor CATALIN STEFANESCU. SA TRAIASCA PATRIOTII. olteanu danut din comanesti bc.

Musafir

#16

2016-01-21 07:52

Frumoase locuri ! Linia este de mare utilitate pentru localnici și nu numai pentru ei, ci și pentru turiști.