Gratiere pentru Gica Popescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Gratiere pentru Gica Popescu


Musafir

#2751

2014-03-10 08:42

E rusinos si trist ca exista si neoameni care se opun la cele mai frumoase calitati umane: Dragoste si Iertare!
UwinL8ER
Musafir

#2752

2014-03-10 08:43

Re #2741: Sa inteleg ca deja te-ai cautat in punga si a iesit bine ? Totusi, MULTUMESC ! Desi...n-ar fi cazul !

baieti buni

#2753 baieti buni

2014-03-10 08:45

E un loc in care n-ai curaj, n-ai cum sa vrei
E posibil s-o dai, dar e probabil s-o iei
Ca atata smecherie in Las Vegas mai vezi
Si cum se schimba unii in curve, nici nu-ti vine sa crezi
E capitala Romanieeei...e Bucuresti
E mai mult decat atat..eee...sa dovedesti
Romanii si romancele, tiganii si tigancile
Guvernul, banii, gaborii, gainarii
Puscaria si anii !!!!!!!

Musafir

#2754

2014-03-10 08:47

In calitate de cetatean al acestei tari am ajuns sa-mi fie rusine ce conducatori de tara avem si ce sistem draconic securist mafiot criminal au implementat cu care au inceput in forta prigoana dupa marile valori si personalitati ale acestei tari printre care este si acest mare sportiv GICA POPESCU. Romanii ar trebui sa se trezeasca ca este foarte grav ceea ce se intampla in Romania si practic dupa cum sunt promovati numai icompetentii care au facut fel de fel de ilegalitati fiind usor santajabili, lingaii si libidinosii pregatiti in laboratoarele securitice care executa orbeste ce li se indica. Asa cum se urmareste distrugerea ultimului partid istoric PNL si a liderul sau Crin Antonescu care incearca sa scoata mizeria, minciuna, incompetent, diversiunea, tradarea si vanzarea tarii prin cele mai mizerabile tehnici securistice mafiote care numai in Romania se pot intimpla si sa arate ca aproape toata clasa politica a acestei tari este securistica mafiota comunista si nu este in stare sa faca nimic pentru tara decat pentru clanurile lor securistice de hoti si criminali, cum sa-si aranjeze in functii toate neamurile si pionii securisti cum sa fure din avutia acestui amarat popor roman, sa-si faca averi peste noapte, sa vanda tara pe nimic, sa se distreze, sa-si urmareasca propriile lor interese si dupa ei potopul. Generatia tanara a acestei tari ar trebui sa citeasca istoria acestui popor care a fost salvat de la desfiintare tot de PNL prin aducerea REGELUI CAROL I care a fost tot NEAMT asa cum este IOHANIS. De ce nu a fost de acord securistul-comunistul Ponta cu Iohanis, in guvern ca vicepremier, fiindca cu o asemenea personalitate nu ar mai fi putut fura si distruge tara in liniste baronii PSD-isti si clanurile securistice mafiote comuniste din toate partidele care sunt la ora actuala. MarisiLena

Musafir

#2755

2014-03-10 08:47

Oameni ca Gica Popescu, de bun simt, care nu /si ascund greseala si platesc pagubele, trebuie sa beneficieze de clementa legii si merita respectul tuturor. E clar ca nu era cazul reeducarii prin inchisoare.

Musafir

#2756

2014-03-10 08:49

Nu voi intelege niciodată aceasta decizie. Nu are nici un fundament economic si nici de reeducare. Cred ca Romania a mai pierdut un mare om.

Musafir

#2757

2014-03-10 08:52

a fost idolul copilariei mele asa cum noi ne bucuram sa il vedem pe Messi asa se bucurau straini sa il vada pe Gica si ca a gresit ce facem il bagam la puscarie bravo ROMANIA.

Musafir

#2758

2014-03-10 08:52

pentru ca si-a recunoscut vina si pentru cate a facut pentru Romania merita gratierea !

Musafir

#2759 Re: in sfarsit....si la cat mai multi !

2014-03-10 08:55

#2686: Lalito - in sfarsit....si la cat mai multi !

Sa nu uitati ca in 90 cand s-a trecut la asa zisul capitalism original dambovitean toata lumea a inceput cu entuziasm o mica "invarteala", mai mica sau mai mare..... dupa posibilitati. cati credeti ca plateau corect, conforl normelor fiscale de atunci taxele.... deci nu intreba pe nimeni cum a facut "primul miloin" !!!! Ori asta nu se chiama, in principiu, tot furt???!!!  Si atunci, ne-ar fi ajuns puscariile, ar fi fost justitiari , deci mai ganditi ..... mai nuantat. Oare sistemul legislativ nu este prea permisiv, sau prea interpretabil? Problema sustinerii lui Gica nu este catusi de putin doar una pe un subiect unic, particular ci ea  devine o generalizare asupra unui sistem defect si gresit  introdus in RO  dupa anii 90.

Sa nu confundam sistemul de valori, si oamenii valorosi care prin ceea ce fac sau au facut au miscat masele intr-un fel sau altul, cu activitatile lor financiare vis a vis de un sistem defect impovarat sute de taxe menite sa sufoce orice initiativa. Practic toata lumea care se fereste sa plateasca statului vreo taxa este pentru ca stie ca  este absolut aiurea, arunca practic cu rezultatul muncii lui, fara sa vada vreun cat de mic serviciu din partea statului pt el personal. Ci numai furturi, furturi si iarasi furturi (sub mantia politica).

Asadar schimbati sistemul mai intai, legislatia, constitutia si fiti siguri ca justitia isi va face cu siguranta datoria si in noua situatie.


Musafir

#2760

2014-03-10 08:57

Oare chiar decizia juridica este corecta, impartiala, bazata pe fapte si probe, impartiala, mai presus de orice implicare ? De ce avem, cu totii, senzatia ca nu e asa?
UwinL8ER
Musafir

#2761

2014-03-10 08:59

INCREDIBIL ! Peste 20 000 semnaturi PRO JAF IN STIL MARE din bugetul statului [ care ne suge, pentru a umple gaurile facute de tepari ], si, ne mai miram ca suntem o tara saraca ? Se pare ca...NOI O VREM, NOI O CEREM !!! Sunt mii de "GICA POPESCU" in tara. Hai sa punem botu' pentru toti, si SA SE ALEAGA PRAFUL ! Asta va doriti ? Aratati mila si toleranta celor ce le-ati dat viata, nu celor ce le fura viitorul !!!


Musafir

#2762 Re: nemultumire

2014-03-10 09:02

#2743: La rece - nemultumire

Cauta cu atentie ..... sunt afisate si rezultatele prin paginile anterioare.... este undeva la : 95,8% pt DA si 4,2 % pt NU. Deci este mai mult decat clar, nu? Pacat ca toata acesata masa de oameni nu militeaza si pt schimbarea sistemului politic, bolnav si gaunos.... de fapt cauza initiala unei asemenea situatii!!!!


Musafir

#2763

2014-03-10 09:05

gica popescu A ADUS BANI romaniei nu a furat
mare rusine aceasta condamnare,putea fi cu suspendare !
anton

Musafir

#2764 Re:

2014-03-10 09:09

#2761: -

Se pare ca nu prea intelegi care este situatia reala..... impresia generala este ca aproape toata clasa politica fura prin insasi existenta sistemului timpit si urias de taxe si impozite.... pentru ce, pentru alte invarteli si smecherii "politice".... dar 1km de autostrada cu nu stiu cate mil de Euro nu este tot furt, prin nu stiu ce mijloace iarasi politice ale vreunui partid, si exista vreun arestat pentru asta??!!  va rugam nu amestecati aspectele.... cautati sa intelegeti mai intai ceea ce cer majoritatea celor de aici.....

UwinL8ER
Musafir

#2765

2014-03-10 09:13

#2764: Inteleg perfect "ca aproape toata clasa politica fura prin insasi existenta sistemului timpit si urias de taxe si impozite". Corecta afirmatia ! DE ACEEA INTREB, nu ajunge cat fura ei ? Ii incurajam si pe altii sa o faca ? Si, culmea, nu pe niste amarati care n-au dupa ce bea apa....


Musafir

#2766

2014-03-10 09:14

pai noi nu stim ca greseala recunoscuta este pe jumatate iertata? si atunci putem si noi sa iertam cealalta jumatate pentru tot ce a facut pentru tara asta si pentru ca ne-a dat motive sa spunem ca suntem mandri ca suntem romani macar atat putem sa facem si noi mai ales ca am inteles ca este de acord sa-si plateasca datoriile

Musafir

#2767

2014-03-10 09:14

Mare pacat.Trebuie sa fie tare ,cat se poate.Altfel va ramane marcat pe tot restul vietii.Asa este la noi:marii talhari ai tarii liberi si simbolurile ei la inchisoare.

Musafir

#2768

2014-03-10 09:19

pt #2671 pai bai oameni buni daca aveam mii de,,Gica Popescu,, cum zici ,acum eram fericiti ca aveam rezultate serioase la fotbal si nu se bucurau toti cand cad cu Romania in grupe

Musafir

#2769

2014-03-10 09:21

NU SE POATE SA LASAM JIGODIILE SA NE CONDUCA VIATA SI SA NE DETERMINE DESTINELE .CURAJ GICA VEI TRECE SI PESTE ASTA. NU MERITAI SA TI SE INTAMPLE, DAR TRAIM INTRO TARA IN CARE LUCRURILE CELE MAI NEASTEPTATE SI MAI MURDARE SE INTAMPLA

Musafir

#2770 Re: Re: AZI LA ORA 1:30

2014-03-10 09:21

#2705: - Re: AZI LA ORA 1:30

Nu ai inteles nimic..... probabil ca asa este.... in RO tot ei SARACII, esalonul 2, 3, 4 si nu mai  stiu eu cate vor mai fii.... Insa sper ca nu mai aveti mult.... politic vorbind.


Musafir

#2771

2014-03-10 09:22

Nu cred ca merita asa ceva,mai ales ca a dat si banii inapoi.
Gogu'

#2772 Nu mi se pare corect...

2014-03-10 09:23

Potrivit Dex-ului: Gratiere - A acorda unui CONDAMNAT iertarea, parțială sau totală, în executarea pedepsei, printr-un act emis de șeful statului. Un fel de "vinovat scapat de pedeapsa".
manea.ghiocel@yahoo.com

#2773

2014-03-10 09:24

nu cred ca merita asa ceva,mai ales ca a dat si banii inapoi.

Musafir

#2774

2014-03-10 09:25

comparand fapta la legislatia europeana sentinta este extrema, si nu isi indeplineste adevaratul rol de prevenire si educare a celui ce a comis fapta.In aceasta situatie sansele de educare sunt duse la exrema mai degraba la scoaterea lui din societate fara sansa de a redevanii omul de care noi avem are nevoie .
UwinL8ER
Musafir

#2775

2014-03-10 09:27

#2768: Desi ai indicat gresit comentariul pe care il "completezi", iti raspund ! Eu afirmam ca avem mii de "INFRACTORI" de teapa lui Gica Popescu ! Ca fura un om al strazii, ca fura steaua fotbalului romanesc, tot furt se cheama, tot din buzunarul meu fura !!!