Gratiere pentru Gica Popescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Gratiere pentru Gica Popescu


Musafir

#2726

2014-03-10 06:41

merita...

Musafir

#2727

2014-03-10 06:44

nu mareta asa ceva

Musafir

#2728

2014-03-10 06:45

vreau din tot sufletul sal gratieze presedintele

Musafir

#2729

2014-03-10 06:53

Justitie, mama justitie ! De ce nu esti dreapta?
gica, suntem alaturi de tine si de familia ta! Fii curajos, asa cum ne-ai facut mai bine de 10 ani, ani sa fim mandri ca suntem romani!

Musafir

#2730

2014-03-10 06:57

este o persoana care a facut multe lucruri bune pentru natiune
HL

#2731

2014-03-10 06:59

Gica a picat in capcana.Orice animal de valoare daca pica intr-o capcana este eliberat si apreciat ca atare.Dar Gica unul dintre marile valori adevarate nu trebuie eliberat? Eu cred ca asa ne aratam adevarata fata,ca suntem toleranti si umani.

Musafir

#2732

2014-03-10 07:07

Doresc sa fie Gratiat , sa-i dea cu suspendare

Musafir

#2733

2014-03-10 07:17

O tara fara statui si fara trecut nu are viitor. — Octavian Paler.

Musafir

#2734

2014-03-10 07:25

sunt multi altii care ar trebui sa faca citiva ani inainte sa fie condamnati de vriun tribunal autorizat

Musafir

#2735

2014-03-10 07:34

Cer eliberarea imediata a lui Gica Popescu.
CORNELIU

#2736 GRATIEREA LUI GICA POPESCU

2014-03-10 07:36

CER GRATIEREA IMEDIATA A LUI GICA POPESCU.

Musafir

#2737

2014-03-10 07:37

TREBUIE LASAT ACASA,E PREA OM A FOST ATRAS,PACAT.

Musafir

#2738

2014-03-10 07:45

A fost o valoare nationala.

Musafir

#2739

2014-03-10 07:53

Gheorghe Popescu nu este pericol public. Sunt mii de hotii "nedovedite" in ultimii 24 de ani. Care-i rolul "Cartii Sfinte" in instante si in manile procurorilor? Mult nesomn au multi, chiar foarte multi.

Musafir

#2740

2014-03-10 07:59

Comentariul postat aici ANULEAZA SEMNATURA MEA pe PETITIA DE GRATIERE ! Afirm un NU HOTARAT gratierii acestui domn. Singurul motiv pentru care am cautat petitia on-line si am accesat-o, este fiindca voiam sa va intreb....NU CUMVA ATI INEBUNIT TOTI ? De la mare la mic, sau de la mic la mare ?
GRATIERE ? DE CE ?? PENTRU CE ??? Goluri si victorii ? Asta, NU ! Da dea goluri, sa aduca victorii era serviciul lui ! TRAGATOR cu piciorul in minge ! A fost platit, si, platit bine pentru asta ! VICTORIILE au fost premiate, separat ! Si atunci ? MULTUMESC ? DA ! Apreciere, recunostinta PENTRU ASTA ? DA ! Insa, ATAT ! A ridicat 11 case ? Foarte bine ! Avea cu ce, putea chiar mai mult. BECALI a ridicat sute de case, a salvat mii si mii de vieti si zace batran si bolnav dupa gratii ! Asa e legal, sa stea acolo ? Bun, acolo sa stea. Dar...GICA POPESCU e tanar si sanatos....A FACUT-O, SA O TRAGA ! Cum e posibil ? Furi un pui, mergi in parnaie, inseli, speli bani, te definesti ca escroc prin ceea ce faci si noi trebuie sa-ti cerem gratierea ? NICIODATA ! Cata vreme furtisagul tau a afectat bugetul statului, M-A LOVIT IN MOD DIRECT, saracia NATIONALA S-A ADANCIT....Pentru ca ceea ce a facut GICA POPESCU au facut multi, multi altii ! Si, intreb, DE CE ? De ca sa-i cer gratierea, ba sa-i spun si MULTUMESC unui escroc [ nu o spun eu, o spune sentinta care l-a trimis dupa gratii ] care asemeni multora afecteaza indirect viitorul copiluilui meu ? NU ! NICIODATA ! Si, ma adresez semnatarilor petitiei PRO gratiere...Reveniti-va, oameni buni ! Cautati-va in punga inainte sa semnati petitii...
Morlaca

#2741 Re:

2014-03-10 08:17

#2740: -

Cind il gasesti pe cel ce a semnat, sa-l eutanasiezi... vezi sa nu te sinucizi.

cristi

#2742 ANTI - Petitie Gica Popescu

2014-03-10 08:21

Imi pare rau pentru MARELE SPORTIV Gica Popescu, insa, OMUL Gica Popescu TREBUIE SA PLATEASCA, asa cum TOTI platim cand gresim. Aceasta vaicareala mi se pare o ofensa adusa celui care a intrat in puscarie pentru ca a furat O PAINE, deoarece copilul lui MUREA DE FOAME! PE ACEL OM, CINE IL GRATIAZA??????
La rece

#2743 nemultumire

2014-03-10 08:23

#2726: -

Ar trebui ca această petiţie să aibă şi o rubrică în care cei ce nu doresc eliberarea din închisoare a condamnatului să îşi poată exprima votul, iar la final să se vadă care este raportul între cei care susţin petiţia şi cei care o contestă. Altminteri, va fi ca la referendum: ce contează dacă o vor fi semnat, să spunem, 1 milion de persoane, dacă restul de 19 milionane din ţara asta nu o vor face.

Opini amea este aceeaşi cu cea pe care o au majoritatea oamenilor cinstiţi din ţara asta şi în concordanţă cu prevederile art. 16 din Constituţia României: "(1) Cetăţenii sunt egali în faţa legii şi a autorităţilor publice, fără privilegii şi fără discriminări. (2) Nimeni nu este mai presus de lege" - nici măcar Gigă Popescu.

Prin absurd, dacă mâine va fi condamnat Ilie Năstase ori Nadia Comăneci, sau alte personalităţi cu merite incontestabile în activităţile lor profesionale, ar însemna să cerem să fie eliberaţi şi aceştia?

Oameni buni, gândiţi-vă înainte să vă manifestaţi sub imperiul unui impuls de moment, indus de oameni politici ai momentului, prin intermediul mass-media, doar din dorinţa de a arăta votanţilor că lor le pasă... Dar de justiţia din România le pasă? Cum dovedesc asta?...


Musafir

#2744 Re:

2014-03-10 08:25

#2597: -

Foarte corect #2597 !!!....  s-a ajuns aici datorita situatiei generale din tara asta. O legislatie mult prea ambigua, interpretabila si invechita. Adevaratii hoti, politicienii au invatat sa se acopere de cel putin 20 de ani incoace..... Ceea ce fac ei tot o afacere se numeste... luati aminte politica este cea mai mare afacere care se face astazi in RO pe seama populatiei prostite cu nerusinare .... Cum am mai spus, sustinerea pentru Gica Ppescu este un mare si adevarat protest...!!! (vezi #2229)

Este in puterea si responsabilitatea noastra sa oprim aceasta stare de "afaceri politice".... altfel RO se va duce tot mai jos, de unde cu greu se va mai ridica. Nu vedeti ca nonvalorile si munca cinstita si inteligenta a ajuns in orice domeniu, pe primul plan!!! Se produc in tara asta enormitati de neinchipuit, aranjamente, afaceri, "consultante", trafic de orice pe la granite...... din care se cotizeaza la greu etc,etc.

Intre cele doua categorii infractionale din tara asta, clasa politica si grupul infractional de drept comun, prima incomparabil de multe ori mai numeroasa si din pacate, cea care conduce RO, chiar cu "binecuvantarea la vot" a prostimii, exista si situatii in care adevaratele valori sunt mult subapreciate. Chiar nu stim sa ne mai trezim o data, sa avem o noua constitutie, corecta si clara, o legislatie simpla si neinterpretabila...??!! Toata smecherimea asta din clasa politica pescuieste in ape tulburi  si face orice ca sa nu mai plece de la putere, unde mereu se mai gasesete cate ceva de "muls"...... sau de dat la fier vechi.

Deci sunt pentru gratierea lui Gica. - Atentie inca o data politicieni, nu faceti din asta un capital politic, sunteti in an electoral.... dar nu mai aveti mult, toata clasa asta de la putere sau din"opozitie"..... plus apropiatii si activistii din jur!!!!  O sa dispareti cat de curand din fructuoasa dvs activitate. Sunteti un bolovan mult prea mare pentru umerii acestui frumos popor si, nu produceti   NIMIC !!! Dimpotriva.

Ar mai fii o solutie, pentru a constientiza marea masa : cateva liste de adevarate valori romanesti din diferite domenii, supuse unui vot popular pe net...  nu multe, cca 15-20 din fiecare domeniu, contemporane cu noi. Dintre acestea  ar putea fi alese si propuse pentru activitatea de conducere politica.... Domeniile ar fi : stiinta, cultura, industrie, medicina, invatamant, servicii,  arta, sport, ziaristica.... si altele, ma rog . Bine argumentate cu un CV solid, persoane  culte si romani adevarati, care pot fi si verificate pe  loc, pentru a castiga increderea....

Asadar protestul pentru Gica poate deveni o alta ocazie....

Solutiile suntem tot noi, sa scapam de clasa asta politica.... dar nu numai aici pe net.... aici doar se pot discuta si raspandi propunerile , ca de, suntem un popor cu destula inteligenta sa nu ne mai lasam "manipulati" de TV de partid, media, etc


Musafir

#2745

2014-03-10 08:28

Nu este nevoie de niciun comentariu.

Musafir

#2746 amănunte

2014-03-10 08:33

#2743: La rece - nemultumire

Şi încă ceva: toate argumentele vehiculate în spaţiul public în susţinerea acestei petiţii au fost, cu siguranţă, avute în vedere de judecători cu ocazia pronunţării în dosarul penal. Aşa se explică pedeapsa redusă primită de "Baciul", faţă de alţi coinculpaţi.

Aşadar, domnule senator, iniţiator al acestei petiţii, nu mai instigaţi lumea să se substituie justiţiei din ţara în care dv. vă aflaţi la putere.

Alege numele de user

#2747 De fapt asta este subiectul

2014-03-10 08:33

Fotbalul romanesc a fost transferat de la niste interlopi la niste politruci...

astia macar au reusit sa ofere sansa unora sa joace afara... astia vor face ce a facut politicul de pina acum...

vezi dinamo: transfer de la un interlop (borcea) la un politruc (negoita) - adio europa, adio lot, adio simbol, adio...

vezi craiova: sparta si rereresparta

vezi timisoara:

vezi urziceni

vezi galati

vezi ....


Nu stiu cit de interlop sau naiv a fost GP dar cred ca merita sa ii fie comutata pedeapsa la munca in folosul comunitatii... activitate cu copii instutionalizati -> reducerea infractionalitatii, etc.

Musafir

#2748

2014-03-10 08:38

sa fie gratiat si sa ajunga in locul lui cel care l-a bagat acolo
mihai

#2749

2014-03-10 08:40

Gratiere pentru un mare fotbalist.

Musafir

#2750

2014-03-10 08:41

Din cauza ca a declarat: "voi face tot timpul ce vreau eu", este acum inchis.