Fără Noua Dreaptă în forurile Timișoara pentru Capitală Culturală


Musafir

#1

2014-02-11 13:50

Democrația nu se face cu fasciști.
Abs

#2

2014-02-11 15:46

domnule, nu stiu daca ND se poate asocia direct cu terminologia de "urmase" a acelei organizatii pe care dumneavoastra si altii o numesc "fascista" (oficial nu a fost declarata miscare fascista, la Nurenberg au cam scapat de acuzatiile aduse impotriva lor). din ce se vorbeste ND ar fi controlata direct de serviciile secrete, poate este actiunea lor promovarea aceasta a organizatiei. daca nu este asa, atunci consider ca prezenta ND este absolut necesara atata vreme cat continua existenta pe scena politico-administrativa din Romania a altei organizatii (nu partid politic!!!) care incita la ura interetnica si nerespectarea constitutiei pentru obtinerea unui capital politic si a privilegiilor aferente functiilor publice. Organizatie care este mai mult recunoscuta pentru coruptie decat pentru binefacerile aduse Romaniei, cu atat mai putin pentru promovarea reala a multiculturalismului si modernitatii. (da, ma refer la UDMR si la organizatiile ce au rezultat din aceasta).
de asemenea, consider cel putin nepotrivita sintagma de "partide legitime" din Romania, utilizata de dumneavoastra. consider ca dau dovada de realism daca afirm ca in Romania nu mai exista vreun partid legitim iar nicio organizatie nu ar putea castiga capital de imagine prin asocierea cu clasa politica autohtona.
Nicolae Robu la Catavencu

#3 Re:

2014-02-12 08:42

#2: Abs -

Cum arată invitația primarului Nicolae Robu pentru Noua Dreaptă

Autor George Bonea 07/02/2014

 

Timișoara candidează pentru postul de Capitală Culturală Europeană pentru anul 2021 așa că edilul Nicolae Robu s-a apucat să mobilizeze toți rectorii și președinții de partide din oraș pentru o colaborare fructuoasă, scopul fiind câștigarea competiției în detrimentului Clujului. Pe lista invitaților la mobilizare se află și formațiunea ONG-istică Noua Dreaptă, cunoscuți mai mult ca băieții ăia care se îmbracă în camuflaj de pădure între blocuri când îi atacă pe gay. Ce nu știe presa e că următoarea este invitația originală trimisă de Robu celor de la ND.

 

„Stimabili și mult apreciați noi drepteni,

Eu, primarul Timișoarei, vă invit și vă rog să vă alăturați luptei mele pentru a transforma Timișoara în Capitala Culturală a Europei în 2021. Împreună cu voi pot organiza mai multe marșuri și putem da un exemplu europenilor. Să vadă și ei ce-i aia cultură românească, nu?

Ce vă rog e să mă ajutați în organizarea mai multor proteste culturale împotriva homosexualilor, țiganilor, evreilor, ateilor, musulmanilor, pro-europenilor, pro-rușilor, iluminati, masonilor, monarhiștilor, păgânilor, feministelor, anti-tradiționaliștilor și-n mare oricine se opune valorilor pacifiste ale Noii Drepte. Totul cultural.

Să punem împreună o piatră de temelie în capul celor enumerați care se opun adevăratei chemări sfinte și dumnezeiești și poate împreună unim Basarabia de Timișoara.

Așa să ne ajute Dumnezeu și Căpitanul,

Amin!”


Musafir

#4

2014-02-12 10:25

ASTA DA KESTIE. FARA FACISTI IN DEMOKRATIE!!!!!!!!NU VREM ADOLF HITLER! SUNTEM LIBERII K PASARIILE! SANT FERICIT K MAI EGXISTA OAMENI CU INTELIGENTI KRENU SUPORTA PORCIII HITLERISTII! ASTIA SUNT DUSMANIII LA TOTI EI VOR SAI OMOARE PE GUTA SI PE ADIMINUNE IDOLIII ROMANIILOR!
NOPASARAN

#5

2014-02-12 10:33

Cum sa accepte prmaria asa ceva? Eu sunt homosexual de cand ma stiu si estia ma huiduie iincontinuu la marsuri si acuma primarul tine cu ei?!!! Nu se poate. JUR ca eu impreniuna cu comunitatea homosexuala din Timisoara si impreuna cu comunitatea antifascista o sa facem mars impotriva primariei, prima data ne-au interzis etnobotanicele si acuma vor sa accepte fascisti in primarie?!

Musafir

#6 nd

2014-02-12 12:58

Probabil cel care a facut petitia este un tigan razvratit care s-a invatat cu prea multe drepturi.
doar un om

#7

2014-02-12 14:03

La fel credeti si despre ceilalti care au semnat: tigani, homosexuali, atei si fara de D-zeu, nu-i asa stimate domn/stimata doamna????Sunteti chiar caraghios/caraghioasa:)))
Musafir 2

#8 Re:

2014-02-12 14:40

#1: -

Care fascisti - care democratie, prietene?!

Dragan S.

#9 Re: "Fascistii" vor ceva mai bun decat aceasta "putere a gloatei".

2014-02-12 14:49

Mihalcea

#10 Va veni si ziua cand....

2014-02-12 18:10

Mai devreme sau mai tarziu nationalismul va triumfa in toata Europa. Rahatul de multiculturalism a prostit oamenii insa usor, usor, isi atinge limitele. A inceput al naibi sa derenjeze faptul ca din ce in ce mai multi ROMANI descopera miscarea legionara si-i imbratiseaza principiile. Nu basescu, nu ponta, nu iliescu. CAPITANUL, un OM intre fleacuri umane.

Musafir

#11

2014-02-12 21:55

Extrema dreapta nu e compatibila cu ce inseamna o capitala culturala.

Musafir

#12

2014-02-13 11:20

Nu este acceptabil. Oamenii astia nu au ce cauta nicaieri!

Musafir

#13

2014-02-13 18:50

Nu aceasta este Timisoara in care am crescut.

Musafir

#14

2014-02-13 22:03

Venerabilii domni de la N&D ar trebui impuscati in genunchi. De doua ori. Pe zi. Serios ca nu inteleg cum cineva e atat de prost incat sa inghita rahaturile lor, dar nu destul de prost incat sa uite sa respire.
UN DAC

#15 Re:

2014-02-14 15:12

#2: Abs -

EXCELENT RASPUNS!STIMA!

ZxZ

#16 Re: .

2014-02-19 05:39

#4: -

tigan analfabet