Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#9451

2014-01-17 07:18

AJUNGE,E PREA MULT PENTU UN POPOR CA AL NOSTRU ! DUTEEEEEEEEEEE.....

Musafir

#9452 Re: VAND GARSONIERA

2014-01-17 07:18

#9405: gadea, ursu si toate hahalele de la antene - VAND GARSONIERA

pisa-te-ai pe ma-ta!

ce cristosii ma-tii cauti aici?cine te-a chemat aici daca nu te intereseaza petitia??

tu si toti jegosii ca si tine (care sunteti prea idioti sa va dati seama ce se intampla) mergeti dracului si jucati table la B1 ca nu v-a chemat nimeni aici-distrusilor!


Musafir

#9453

2014-01-17 07:18

Referendumul a demonstrat care este parerea cetatenilor despre acest dictator. Aceasta petitie nu este decat o readucere aminte. Ce urmeaza ? Sa trimita DNA-ul catre fiecare cetatean care nu il vrea ?

Musafir

#9454

2014-01-17 07:18

Sa lase pe cineva competent sa se ocupe de aceasta tara frumoasa!

Musafir

#9455

2014-01-17 07:18

Am semnat-o dar nu cred in sansa acestei petitii.Individul e mult prea obraznic si nesimtit ptr.a tine cont ce ce spun Romanii. Mai ales ca e sprijinit si din afara.Tare m,ult as dori sa-l vad langa mare,unde ii place asa mult, langa Becali la Poarta Alba

Musafir

#9456

2014-01-17 07:18

vreau ca dupa plecarea lui basescu sa fie anchetate toate clanurile din justitie din politica ca nu se mai poate merge cu ei mai departe

Musafir

#9457

2014-01-17 07:18

7403836 DA

Musafir

#9458

2014-01-17 07:18

Coruptia si minciuna au atins apogeul cu actualul Presedinte,respect institutia dar nu reprezentantul ei.Ar fi trebuit sa se ridice la inaltimea institutiei ceea ce nu a reusit nici in interior nici in exterior,pentru aceasta functie ar trebui sa se faca dovada unei educatii deosebite.

Musafir

#9459

2014-01-17 07:18

Imi doresc ca drepturile noastre si asa putine sa nu ne fie ingradite de un oportunist ,sa fim liberi sa ne spunem opiniile in legatura cu tot ce se intampla in tara noastra

Musafir

#9460 Re: VAND GARSONIERA

2014-01-17 07:18

#9405: gadea, ursu si toate hahalele de la antene - VAND GARSONIERA

te-am filat securistule...vin sa-ti iau gatu'   de-acum in colo sa te uiti mereu in spate si sa-ti schimbi chilotii zilnic


Musafir

#9461

2014-01-17 07:18

Am semnat pentru demiterea presedintelui sa plece IMEDIAT. Motiv: - Nu este posibil ca un parinte, indiferent pe ce pozitie se afla, sa-si implice copii si sa-i afunde in mocirla politica si afacerilor murdare pe care acestia le savarsesc sau sunt implicati. Acest om si-a pierdut ratiunea si echilibrul, trece peste orice cadavru pentru a se imbogatii rapid. Pacat...de tara asta. Toate aceste nedreptati care s-au intamplat, mai ales in ultimul an, voi, jurnalistii de la Antena 3 le-at descoperit si difuzat, altfel nu le aflam niciodata, motiv pentru care va multumim si va apreciem. Felicitari!

Musafir

#9462 demisia

2014-01-17 07:18

ne-am saturat de mitocaniile si de hotiile facute de basescu

Musafir

#9463

2014-01-17 07:18

Eu vad ca e mult mai rau ca pe timpul lui Ceausescu in ceea ce priveste caracatita securitatii, doar ca atunci era o singura securitate iar azi basescu are o gramada de servicii care i se supun cu o slugarnicie gretoasa si la vedere. Vina e si a acestor structuri care-l mentin ca pe un mort la geam pentru a i se incasa pensia. Poporul roman are o gena a slugarniciei si a tradarii. Aceste servicii probabil se vor alia cu viitorul presedinte si nu stiu daca vom scapa de ele.

Musafir

#9464 Re:

2014-01-17 07:19


Musafir

#9465

2014-01-17 07:19

Subscriu si eu acestui demers pentru normalitate si impotriva atitudinii revoltatoare fata de ziaristul Antenei 3. Mai mult, daca nu ai nimic de ascuns nu te deranjeaza nici o intrebare!!!

Musafir

#9466

2014-01-17 07:19

ha ha ha a inceput sa m-a stringa lanticu!!!!!!

Musafir

#9467

2014-01-17 07:19

Va multumesc, macar asa putem sa ne exprimam dorinta de a scapa de dictator.

Musafir

#9468

2014-01-17 07:19

De 9 ani de zile suportam acest individ hidos( si pe dinauntru si pe dinafara),acest plin de ura pentru noi toti,dispret si aroganta,bolnav de putere, putred de bogat ,lipsit de caracter,inteligenta si bun simt dar plin de ura si tot ceea ce poate detine un diavol in trup de om :viclenie si intuneric bezna.

Musafir

#9469

2014-01-17 07:19

DA ! SEMNEZ! DA SUNT O ȚIGANCĂ..., EL CE ESTE? NU-L MAI VREAU CA PREȘEDINTE, ESTE O RUȘINE ! ÎL ROG SĂ-ȘI DEA DEMISIA ȘI SĂ MEARGĂ LA NANA CU FI-SA !!
Andrei

#9470 Base

2014-01-17 07:19

Pleaca Cucule acasa Duteee Duteee si ne lasa dute numara-i lui Tase ouale Nu ne mai face belele Lasa-neeeee Lasa-neeeee
cetatean semnatar al petitiei
Musafir

#9471 Re: Re: Ce mult ati gresit si cat rau ne-ati facut!!!

2014-01-17 07:19

#9333: Nea Ion - Re:

Culmea este ca nici acum nu sunteti constienti de asta, in loc sa ne cereti scuze celor peste 5.000.000 de cetateni constienti care l-am votat pe Nastase in 2004,vreti sa va impuneti parerile in continuare si va mai mirati de tupeul lui bashescu!!! "Raul cel mare" in 2004 era acesta, natangilor: "Mandatul său de 4 ani ca prim-ministru a fost caracterizat de o stabilitate politică fără precedent în perioada post-comunistă, de creștere economică (cea mai mare de la revoluție), de o politică externă puternic orientată către vest (Occident). România a aderat la NATO și concomitent a trimis trupe de suport a eforturilor internaționale în Balcani, Afganistan și Irak. Guvernul său a finalizat negocierile de aderare la Uniunea Europeană și a emis pachetele de legi pentru indeplinirea reformelor legislative și sociale solicitate de aderarea la UE, prevăzute să aibă loc în 2007 sau 2008. Guvernul său a negociat cu succes ridicarea vizelor pentru cetățenii români care călătoreau în Spațiul Schengen. Inflația a scăzut puternic iar leul românesc a devenit mai puternic. PIB-ul a crescut de asemenea substanțial în fiecare an din mandatul său, cu o creștere de 8,3% în 2004, cel mai mare din regiune. Media salariilor a crescut de asemenea, deși nu a atins nivelul creșterii economice. De exemplu, în 2004, salariile au crescut cu 10,5% cu o inflație de 9,2%, asta însemnând o creștere a veniturilor reală de doar 1.2%, într-un an cu o creștere a PIB-ului cu 7%." Am citat din Facebook,

Minerva Sorian @Marinela Mitria Portocalio, voi si seful bandei voastre de interlopi, bashescu, ati jefuit tara asta si ne-ati inglodat in datorii pe zeci de ani! Nu, nu traim in puf, dar actualii guvernanti au reusit sa indrepte cateva dintre sticaciunile voastre, desi trebuie sa achite si toate datoriile facute de voi, talharilor! Lui Nastase trebuie sa-i multumeasca toti cei care au bun simt si sunt patrioti! (Nu e cazul basistilor, voi sunteti nesimtiti si patrihoti!). Mandatul său de 4 ani ca prim-ministru a fost caracterizat de o stabilitate politică fără precedent în perioada post-comunistă, de creștere economică (cea mai mare de la revoluție), de o politică externă puternic orientată către vest (Occident). România a aderat la NATO și concomitent a trimis trupe de suport a eforturilor internaționale în Balcani, Afganistan și Irak. Guvernul său a finalizat negocierile de aderare la Uniunea Europeană și a emis pachetele de legi pentru indeplinirea reformelor legislative și sociale solicitate de aderarea la UE, prevăzute să aibă loc în 2007 sau 2008. Guvernul său a negociat cu succes ridicarea vizelor pentru cetățenii români care călătoreau în Spațiul Schengen. Inflația a scăzut puternic iar leul românesc a devenit mai puternic. PIB-ul a crescut de asemenea substanțial în fiecare an din mandatul său, cu o creștere de 8,3% în 2004, cel mai mare din regiune. Media salariilor a crescut de asemenea, deși nu a atins nivelul creșterii economice. De exemplu, în 2004, salariile au crescut cu 10,5% cu o inflație de 9,2%, asta însemnând o creștere a veniturilor reală de doar 1.2%, într-un an cu o creștere a PIB-ului cu 7%.


 


Musafir

#9472

2014-01-17 07:19

sa dispara gunoiul asta carmaci si chior

Musafir

#9473

2014-01-17 07:19

Sa dispara pentru vecie cu toti lingaii lui cu tot

Musafir

#9474

2014-01-17 07:19

Astept,ziua,cand,Antena3,ii,va,lua,interviu,acestui,parvenit,la,postul,de,la,Cotroceni,din,PUSCARIE!Acolo,ii,este,locul,alaturi,de,toata,camarila,sa,politica,si,familiala.Sa,vad,ce,spune,cand,tot,furtul,comis,de,ei,va,fi,adus,inapoi,in,Buget,

Musafir

#9475

2014-01-17 07:19

Sint de acord cu demisia presedintelui care nu ma reprezinta in nici un fel si care aduce mult rau ROMANIEI.