Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

Heil Hitler

#25951 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-18 16:02


Musafir

#25952 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-18 16:02


Musafir

#25953

2014-01-18 16:02

Recunosc că sunt membru pd-l şi vă admir din punct de vedere politic domnule preşedinte, pentru că sunteţi jucător, tenace, viclean şi aveţi atâtea lucruri de ex-pus încât nu ştiu ce să mai spun... Vă respect şi prostia dumneavoastră agresivă şi imensă, impulsiva şi intensă, şi, totodata, întreagă. Vă respect şi incultura dumneavoastra care mi se pare prea vasta, (ar trebui să mai daţi şi la unguri din ea, dar dumneavoastra le-aţi dat lor cultura) şi care se asortează minunat cu prostia dumneavoastră neruşinată. Imi place şi cum aţi răspuns la întrebarea “care este ultima carte pe care aţi citit-o”; cărtărăscu, a fost raspunsul, dar domnule preşedinte cartarescu (nu cartarascu) nu este o carte, ci o persoana, chiar daca acest nume are în alcătuirea lui şi cuvântul “carte”, deci ce-aţi citit, pâna la urmă: “Levantul”, dar l-aţi mai citit o dată, la alegerile trecute…repetitio mater prostovanum est… , într-adevăr şcoala noastră scoate tâmpiţi…dar de ce ajung preşedinţi…oricum eu vă respect pentru că sunteţi un haidamac parşiv şi v-aţi aliat cu o haimana nesimţită cu care aţi fluturat bilete şi bileţele fel de fel, cu casuţa voastră cuibuşor de nebunii de prin Mihăileanu şi atâtea alte jocuri şi jucării pentru care eu vă respect ca membru pd-l. Eu vă respect foatre mult pentru că aţi promovat: 1.Hoţia în cadrul partidului şi a ţării, care a devenit apocaliptică în mandatele dumneavoastră…; 2.Corupţia care atinge cote inimaginabile; 3.Contrabanda, care a devenit catastrofală pentru statul român, care pur şi simplu îl scufundă, îl nimiceşte, avându-l ca model pe băsescu, dar n-aveţi nicio treabă dumneavoastră ca preşedinte cu el, cu băsescu, care recunoaşte fără pic de jenă că a făcut contrabandă cu ţigări, blugi, chiloţi, parfumuri… 4.Minciuna s-a instalat ca formă de guvernare; 5.Incompetenţa portocalie, apoi 5.Risipa banilor publici, dar nu-i treaba dumneavoastră domnule preşedinte, din moment ce nu sunt banii dumneavoastră…bok plăteşte cu banii noştri primarii pd-l pentru a-l susţine la preşedinţia partidului; bok plăteşte cu banii noştri parlamentarii pd-l ca să susţină guvernul împotriva moţiunilor, şi totodată nu plăteşte salariile profesorilor…, ştiu, nu-i treaba dumneavoastră domnule preşedinte, puterile în stat sunt, când să daţi socoteală, separate, dar nu sunt separate când vă amestecaţi, în treburi care nu vă privesc, deci este clar…
aşa că dăi ’nainte cu tupeu domnule preşedinte şi ţine aparenţele de preşedinte jucător, ca matale să poţi să faci ce vrei şi din constituţia ţării, şi din opoziţie, şi din liderii opoziţiei, şi din mişcarea sindicală, şi din liderii de sindicat, şi din legile ţării, pe care dacă vrei, le respecţi, dacă nu, nu, că doar matale le-ai promulgat… ce aia a măsii…de aia zic că-mi place de dumneavoastră domnule preşedinte pentru că sunteţi jucator pe la toate chermezele cu bercea mondialul, cu interlopii şi cu alţii de teapa matale, dar nu prea jucaţi pe plan internaţional, pentru că n-aveţi cu cine. Sarkozy nu vrea, se vede, nu vă acceptă, pentru ca n-are nevoie de tainul dumneavoastră, Berlusconi nu vrea nici el, şi vă face un semn la cap, pesemne că sunteţi dus cu pluta…că flotă nu mai aveţi…doar Bercea mondialul, cumatru ministru Igas, cumatru Falcă… dar ce frumos aţi jucat cu casa din Mihăileanu, domnule preşedinte, pe care v-aţi atribuit-o incorect, iar ciocanitoarea woooodrea atât de corect a legalizat această incorectitudine… cum sa nu-mi placă de dumneavoastră domnule preşedinte…îmi mai place şi cum sună clopoţelul şi de prin văi s-adună gaşca asta de băştepţi din energie: urdea, stolojan, cucoş, bercea, basescu… toţi mondiali, toţi barosani, pungaşi de viţă veche… şi toţi într-o ureche! Dar în definitiv care-i problema? Puşca şi cureaua lată...aceasta este adevărata problemă domnule preşedinte: sfidarea, nesimţirea, batjocura, dispreţul guvernanţilor; parcă am fi un popor de alcoolici, şi am avem în frunte pe cel mai mare beţiv şi pe cel mai mare contrabandist al ţării…planeta râde de noi, n-a văzut aşa gunoi…

Musafir

#25954

2014-01-18 16:02

La pușcărie cu Voiculescu, la pușcărie cu Voiculescu, laaaaa puscariiiiiieeeeeeeee cu Voiculescu De ce nu spune cum de s-a îmbogățiți...!,,,'

Musafir

#25955

2014-01-18 16:02

Prin semnaturile noastre ii vom da de inteles impostorului ca nu-l mai vrem si ca trebuie sa plece.

Musafir

#25956

2014-01-18 16:03

Basescu, "Chiar minti"... daca-ti suna cunoscut, si-ti suna! Ca este starea ta naturala.Simt o nevoie cerebrala, organica de un presedinte, asa cu inteleg eu ca tre' sa fiu un presedinte, nu de un golan isteric, nelegitim.
Florin

#25957 jurnalisti de rahat

2014-01-18 16:03

Jurnalistii de la Antena 1 impreuna cu restul jurnalistilor care condamna acest regim de rahat sunt mai de rahat ca si presedintele nostru de rahat. Suntem o tara de hoti, barfitori si tot felul de jigodii si alte specii de neoameni ca sa zic asa. Traiesc in Romania, sunt mandru de tara mea dar.mi.e sila cand vad 3 osmeni Mihai Gadea, Mircea Badea si celalalt jurnalist de eahat care a inituat aceasta petitie. De de nuvrwalizati o petitie pt investitii in tara asta, Dece nu initiati o petitie pt agricultura, pt coruptie. Va spun eu de ce: pt ca sunteti niste jurnalusti incompetenti de rahat. Voi mancati mai mult rahat decat toti incompetentii din Guvern. Rusine ca promovati aceste rahaturi. Mi.as dori sa va pot spune asta in fata....si mai akes prim- ministrului nostru dw RAHAT care conduce acest Guvern incult cu adormitul de Crin Antonescu. Imi doresc sa ajungeti robi sau sclavii tuturir romanilor xare vor sa.munxeasca in tara asta. RUSINE MANIPULANTILOR!!!!!!

Musafir

#25958

2014-01-18 16:03

jos cu dictatorul.

Musafir

#25959

2014-01-18 16:03

jos basesc

Musafir

#25960

2014-01-18 16:03

nu mai am cuvinte...
Virgil Coman

#25961

2014-01-18 16:03

Adran Ursu, Maria Coman, Sabina Iosub, Alina Petrescu, Alessandra Stoicescu, Dana Grecu, Radu Tudor, Razvan Dumitrescu, Mihai Gadea, Mircea Badea, Oana Stanciulescu, Oana Stancu si Mugur Ciuvica. 13 persoane care ne indeamna sa semnam petitia de 2 zile. Daca Numarul semnaturilor impartim la 13 si-l rotunjim reiese ca fiecare a convins NUMAI 10000 de oameni. Jos Basescu!

Musafir

#25962

2014-01-18 16:03

Demiterea presedintelui
Heil Hitler

#25963 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-18 16:03

#25952: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

ai gresit...aia din Karghistan ma platesc..daca ai sti in ce ma bag si ce risc....de aia din KGB mi-ar lua gatu.


Musafir

#25964 Re: Nu renunt....

2014-01-18 16:03

#25895: Heil Hitler - Nu renunt.... 

 tu esti primul prostule prin ceea ce faci! trpanat basist huo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Musafir

#25965

2014-01-18 16:03

demiterea presedintelui

Musafir

#25966

2014-01-18 16:03

Multi dintre cetatenii acestei tari sunt tratati mai rau ca animalele,e mult mai interesant si important pentru unii sa infiinteze adaposturi pt animale,vaccinandule,sterilizandule ....etc.Vreau sa pun o intrebare: Ce e mai importat in tara asta:animalele s-au copii? Pe copii nu se pune nicio baza dar pe animale DA ...Din cauza cui sunt atatia copii ai strazii,atatia cersetori,atatia oameni fara locuri de munca....etc,din cauza celor de la putere care sunt extrem de egoisti,aduna totul pt ei,ei pot fura cat vreau muschii lor si nu li se intampla nimic,in timp ce un amarat fura pt asi intretine familia,este prins si bagat la puscarie.Va intreb pe dumneavoastra: E CORECT?
antihazanaua3

#25967 rusine

2014-01-18 16:03

Usl are 70% in parlament iar incompetenta si-o arata prin campania impotriva unui singur om .Euro ucide incet ,incet leul iar voi soarbeti cu oala rahatul mincinos imprastiat de haznaua 3 ,milionul de locuri virtuale promis de tonta a fost doar o himera ,ce legatura are chiorul basescu cu nivelul de trai CATASTROFAL care il avem acum?De ce nu ganditi cu rahatul ala de creier cat nuca ,ca latrina 3 doar ii apara pe borfasii gen nastase ,fenechiu,voiculescu. ii doare in pyula de voi,doar va manipuleaza !Toata clasa politica trebuie exterminata!

Musafir

#25968

2014-01-18 16:04

Solicit demisia preşedintelui Traian Băsescu, pentru a se respecta votul românilor de la 29 iulie 2012, care, după cum arată rezultatele ultimului recensământ, este valid, cetăţenii prezenţi la referendum reprezentând 50% plus 1 din numărul celor înscrişi pe liste. Domnul Preşedinte al României, cunoscând aceasta, ar fi trebuit să îşi dea singur demisia, cel puţin ca un gest moral şi de respect pentru votul celor ce au participat la acel referendum şi care, cu o majoritate covârşitoare, i-au spus să plece de la Cotroceni.

Musafir

#25969

2014-01-18 16:04

rusine presedintelui mincinos si incompetent.vrem un presedinte cu studii si nu ignorant.

Musafir

#25970

2014-01-18 16:04

jos fraiere

Musafir

#25971

2014-01-18 16:04

VANT BUN LA PUPA !

Musafir

#25972

2014-01-18 16:05

Doar ...PLEACA,..BASE!

Musafir

#25973

2014-01-18 16:05

Tu,basescule pui presiune pe justitie,nu papagalii astia de la putere,dute si lasane ,ca nu ai facut nimic pt. Noi!
Vacarciuc Sebastian

#25974 Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

2014-01-18 16:05

Comentariile noaste vizavi de crizele schizofrenice si atitudinea tiranica a lui Basescu sunt prea putin defaimatoare in comparatie cu insesi decraratiile autointitulatului "presedinte".

Musafir

#25975

2014-01-18 16:05

prost si inginfat