Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

MUIE GADEA, BADEA SI URSU

#19476

2014-01-17 18:53

MUIE GADEA MUIE BADEA MUIE URSU! MUIE ANTENA 3
Diana

#19477 DEMISIA

2014-01-17 18:53

De ce ne crede prosti?....Nu suntem decat rabdatori...Dar toate au o limita, nu credeti? Ne vom uni si Basescu va disparea...

Musafir

#19478

2014-01-17 18:53

... incalificabil, stupefiant, grotesc si in acelasi timp terifiant, josnic, meschin și jenant ... mi-e greață
Eva Braun

#19479

2014-01-17 18:53

Heil Hitler, un gargaragiu.

Musafir

#19480 Re: Anti baseala

2014-01-17 18:53

#19454: Marius S Iasi - Anti baseala

subscriu!

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

Musafir

#19481

2014-01-17 18:53

Jos cu infractorul nr.1 al Romaniei !!!!!!!!!!

Musafir

#19482

2014-01-17 18:53

noi va semnam petitia dar cititi si mesajele pe post
jos basescu jos pdl

Musafir

#19483

2014-01-17 18:53

Doresc ( sa ne ajute D-zeu) ca acest om sa sufere atat cat rau a facut el la altii.

Musafir

#19484 Democratie ???????///////// drepturile omului de a vota liber??/

2014-01-17 18:53

2012 m-a convins defintiv....
TRAIASCA DICTATURA UE !
identica cu
URSS
BA, mai rau !!!!!

Musafir

#19485

2014-01-17 18:53

mi-e rusine sa afirm ca fac prte din aceeasi breasla{a marinarilor} cu aceasta lichea,traian bashescu.sunt capitan de cursa lunga.despre caracterul mizerabil al acestui odios specimen,am scris in romanul meu autobiografic,intitulat "MARINARUL".Pe scurt'este o faptura stapanita de diavol,este Diavolul insusi.Si-a batjocorit poporul,a manjit Romania cu ura si dispret.Trebuie sa salvam Tara.Nu o putem face decat prin alungarea tiranului.
Eva Braun

#19486

2014-01-17 18:53

Heil Hitler, un gargaragiu.
marinarul2

#19487

2014-01-17 18:53

jos nemernicule nu meriti sa ne reprezinti dai ordine sa bati copii si batrini de la pungesti jos cu tine criminalilor!!!
emporio gxg
Musafir

#19488

2014-01-17 18:53

Jos basescuuu , nu te mai vrem ,poti pleca din tara sau sa te omori mai bine pentru binele tarii noastre :) !


Musafir

#19489

2014-01-17 18:53

Basescule ia-ti sclavii si lasa-ne!Eventual dute dupa mama ta basescule dar nici acolo nu esti primit.
giumbusclus

#19490 Re: Re: Anti baseala

2014-01-17 18:53


Musafir

#19491

2014-01-17 18:53

v-am votat cu incredere. Astazi, santem dezamagiti. E bine sa ne lasati. Plecati!
























Musafir

#19492

2014-01-17 18:53

ma intreb cat timp mai poate suporta mare parte din populatia acestei tari un individ fara scrupule mincinos si manipulator cum este spre ghinionul nostru acest presedinte inca in functie

Musafir

#19493

2014-01-17 18:54

Sunt indignat de o asemenea atitudine de demnitar de stat. Mai degraba de un mafiot. Are un tupeu deosebit. Nu stiu daca merita sa ati aduni bani multi daca nu ai demnitate de un demnitar si nu numai. Sunt multe lucruri sau principii mai valoroase care te fac mai bogat si sanatos. Pentru ca degeba ai bani si tu nu esti sanatos mintal, sau fizic. Nu vad rostul la toate astea. Un lucru este bun cind si il termini cu bine. Oare mandatul acestui domn
prezident se va termina cu bine ? pentru el si fam.lui ? Linistea si sanatatea
sunt mai de pret ca si multi bani. D.nule Prezident .Va multumesc.

Musafir

#19494

2014-01-17 18:54

este regretabil ce se inimpla in romania , din punct de vedere comunisto-securist ! CINE a fost mai securist decit celalalt ? Basescu sau Voiculescu ?

Musafir

#19495

2014-01-17 18:54

faceti ceva pentru copii nostri nu e normal ca in aceasta tara sa alocam pt un copil 42 lei pe luna, iar pt un detinut 2700 ron e corect? asteptam noi parinti din romania sa faceti ceva!
Heil Hitler

#19496

2014-01-17 18:54

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si hoti. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor...
musafir

#19497 Re: Re: jigodiile lui voiculescu, au prostit 90000 de jegosi

2014-01-17 18:54

mirela
Musafir

#19498

2014-01-17 18:54

!!!JOS BASESCU!!!


Musafir

#19499

2014-01-17 18:54

E cazul sa plece!!! Sa nu scape fara judecata! La TEMNITA cu el si toti care sunt vinovati de ceea ce ni se intampla, noua, POPORULUI ROMAN!
Eva Braun

#19500

2014-01-17 18:54

Heil Hitler, un gargaragiu.