Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#17601

2014-01-17 17:22

A adus mult rau populatiei tarii noastre !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#17602

2014-01-17 17:22

Lua-l-ar DRACU nu mai pleaca odata ?cand scapam de el??????

Musafir

#17603

2014-01-17 17:22

Mi-as fi dorit ca dl. Basescu sa aibe parinti, labili in comportament, care sa-i fi interzis la un moment dat obiceiul de a fuma, de exemplu, pentru ca in secunda doi sa ii ofere tigari. Sunt demni de admiratie toti oamenii de stat consecventi, indiferent de optiunile sale politice!
Heil Hitler

#17604 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 17:22

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.:{}"
malcolm y

#17605

2014-01-17 17:22

Scrie un comentariu...jos chiorul! lasă-neeeeeee! lasă-neeeeee!!!

Musafir

#17606

2014-01-17 17:22

vreau sa plece Base, sa am mandria sa ridic capul sus... VREAU SA STRIC... SUNT MANDRU CA SUNT ROMAN...pe jumatate, ne am saturat sa ne trateze ca pe niste insecte....



Musafir

#17607

2014-01-17 17:22

JOS CU EL !

Musafir

#17608

2014-01-17 17:22

președintele BASESCU a dat dovadă de labilitate fizică și psihică,prin interezicerea intervenției ziaristului,cu ocazia conferinței de presă din data de 16.01.2014 și ca urmare achiesez la propunerea postului Amtena 3.

Musafir

#17609

2014-01-17 17:22

Sa ne ajute D-zeu sa scapam de acest om care isi uraste asa de aprig poporul roman.

Musafir

#17610

2014-01-17 17:22

DATI-L AFARA PE JEGOS

Musafir

#17611

2014-01-17 17:22

Pozitia lui Basescu Traian submineaza alianta U.S.A!!

Musafir

#17612

2014-01-17 17:22

PUNETI UN TIRAN PE PE TAPSHAN

Musafir

#17613

2014-01-17 17:22

varan 3 tv sunteti penibili!!!!
Guest

#17614 Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 17:22

#16280: Heil Hitler - basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

Domnule Heil Hitler...nu stiu daca cele scrise de dumneavoastra mai sus sunt scrise din idealism, prostie sau nemernicie, dar pot sa va spun ca cele scrise ( daca e sa ma iau si dupa nick-ul dumnavoastra ) nu au nici o legatura cu democratia...ce nu a-ti inteles sau nu vreti sa intelegeti dumneavoastra si altii ca dumneavoastra este ca in democratie exista o separare clara a puterilor in stat...Exista Putere Legislativa ( CEA CARE FACE LEGILE - Parlamentul ) , Puterea Executiva ( CEA CARE PUNE IN APLICARE LEGILE FACUTE DE PARLAMENT - Guvern, Presedentie) si Puterea Judecatoreasca ( ASA ZISA JUSTITIE CU TOATE COMPONENTELE EI )...din punctul meu de vedere PRESA ESTE SAU AR TREBUI SA FIE A PATRA PUTERE IN STAT (CAINELE DE PAZA A DEMOCRATIEI - acea putere care sa demonteze toate abuzurile facute de toate celelalte trei puteri)... asa ca :

1. Cred ca scrisoarea aceasta nu a-ti adresat-o cui trebuie ( nu este treaba presedintelui sa "dea legi")

2. Atata vreme cat am votat un cetatean intr-o functie in stat am dreptul legitim (consfintit si de Constitutie) sa il judec si sa imi exprim parerea din toate punctele de vedere despre acel individ, inclusiv din punct de vedere moral

3. Presa este manipulatoare in masura in care privitorii se lasa manipulati ( aveti un cap pe umeri nu doar ca sa nu va ploua in gat)

4. Daca aveti vreo problema cu o televiziune ( oricare ar fi ea ) aveti o solutie extrem de simpla, se cheama TELECOMANDA

5. Aveti dreptate intr-o singura privinta : PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI TARI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA SI LIPSA DE MORALITATE A CELOR CARE NE CONDUC, INCEPAND CHIAR DE LA CEL MAI INALT NIVEL.

6. Restul scrisorii este doar "bullshit" propagandistic...


Musafir

#17615

2014-01-17 17:22

Nu vreau sa-l mai vad.
muzafir

#17616

2014-01-17 17:23

Jos Basescuuuuu!!!!

Musafir

#17617

2014-01-17 17:23

SĂ NU FACEȚI ȘI VOI DE LA ANTENA 3 CUM A FĂCUT DAN DIACONESCU CU PUMPICURISTUL DE TUDOR BARBU LA OTV CU SEMNĂTURILE ROMÂNILOR CARE CU AJUTORUL LOR A AJUNS SENATOR AȘA A PÎCÎLIT O ȚARĂ ÎNTREAGAĂ..TUDOR BARBU OTEVIST.. MARELE SENATOR CARE LA PUPAT PE BASESCU ÎN ÎN C_R...TREBUIE SĂ SCĂPĂM O DATĂ DE BĂSESCU..

Musafir

#17618 petitie demitere

2014-01-17 17:23

Romani,trezirea!!!!!

Musafir

#17619

2014-01-17 17:23

Demisia ticalosului sef al Romaniei este un pas mic pentru Romania, dupa care urmeaza pasul doi: la puscarie cu tot neamul lui inclusiv Udrea, Videanu, Berceanu,Macovei, etc ...

Musafir

#17620

2014-01-17 17:23

suntem alaturi de voi !

Musafir

#17621

2014-01-17 17:23

jos Dictatorul!

Musafir

#17622 Re: de can basescu a iesit presedinte antena3 a devenit un post de fristrato.

2014-01-17 17:23


Musafir

#17623

2014-01-17 17:23

Bravo Antena 3 !Poate dvs. reusiti sa faceti ceva, noi ne-am sacrificat tineretea tot asteptand sa se schimbe ceva.

Musafir

#17624

2014-01-17 17:23

am 52 de ani si sunt tata a trei copii toti apsolventi de facultate nu au gasit de lucru in ceia ce s-au pregatit lucreaza in meserii de necalificati iar proastele lui basescu au dintre cele mai mari functii

Musafir

#17625

2014-01-17 17:23

sunt bucuros pentru demersul vostru .