Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#16276

2014-01-17 16:10

La puscarie acolo undei este loculocu

Musafir

#16277

2014-01-17 16:10

stopa ti distrugerea Romaniei!

Musafir

#16278

2014-01-17 16:10

Buna sint Sorin din Madrid si am semnat petitia aceasta dar si pe cea cu abuzurile de saptamina trecuta cu speranta ca si noi cei plecati in lumea larga putem face ceva sa scapam de acest cosmar care parca nu se mai termina .romani trezitiva!!!

Musafir

#16279

2014-01-17 16:10

m-am saturat......
Heil Hitler

#16280 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 16:10

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Doresc doar ca acest mesaj sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.

Musafir

#16282 gigi

2014-01-17 16:11

avet 70 la suta nu dormiti

Musafir

#16283

2014-01-17 16:11

jos Basescu nu merita

Musafir

#16284

2014-01-17 16:11

Jos cu HOTIIIIIIIIIIII
Ne-am saturat de MAFIE
Vrem SALARII ca in UE
Preturile sunt mai mari decat in UE
Ce e Romaania, miezul din dudoasca?
Vrem locuri de munca !!!!!
Vrem salarii decente
La puscarie cu hotiiiiiii

Musafir

#16285

2014-01-17 16:11

chiar daca acum ati reusit sa restabiliti intrucatva USL. aveto mare grija. Si printro cei din USl exista destui frustrti si chiar cinici. exp. D. Barbu aspra caruia v-m atras atentia de mai multe ori este cred cocludent. Ma bucur sa nu-l mai vad pe sticla

Musafir

#16286

2014-01-17 16:11

Am fost nevoita sa plec din tara si sa-mi gasesc de lucru afara .Am trebuit sa ma sacrific pentru a ajuta copii,nu mi-am vazut crescand nepotii,e o mare suferinta .Sa-si dea demisia,sper sa devina presedinte o persoana care sa se gandeasca la POPOR nu doar la interesele celor AVUTI .

Musafir

#16287

2014-01-17 16:11

Bravo ,I AGREE.

Musafir

#16288

2014-01-17 16:11

Familia mea,adus-o foarte greu,in urma masurilor abuzive luate de guvernul BOC (...nu dau traducerea din limba turca...)privind disponibilizarile din M.A.I,cand sotia meaai (...ptr. ca era salariat civil ...)a fost data afara din sistem fara un examen prealabil.Eu sunt fost ofiter mecanic si stiu spiritul comandantului de nava..Eu,sunt cel mai frumos,cel mai destept si voi plebea trebuie sa ascultati de mine...Ne mai racoream si noi mecanicii numindu-i pe puntisti...carcalaci...iar ei pe noi ...sobolani.Ce pot sa zic...nu l-am votat niciodata.
Mihăiță Gâdea LIMBIST

#16289 VREAU SĂ MĂ SCUIPAȚI !!!!! SCUIPAȚI-MĂĂĂĂĂĂĂ !!!!!!!

2014-01-17 16:11


O SEMNĂTURĂ = O flegmă în mufa lui Gâdea!
http://www.petitieonline.com/o_semntur__o_flegm_in_mufa_lui_gadea

Musafir

#16290

2014-01-17 16:11

ar trebui sa mergem peste iel la palat si lasat in pantaloni scurti cu tot cu servicile secrete ale lui ...................

Musafir

#16291

2014-01-17 16:11

Sa se duca la Jilava sa putrezeasca!!!

Musafir

#16292

2014-01-17 16:11

doresc sa plece din viata politica,cu speranta ca doar asa poate fii tras la raspundere pentru faptele sale,care dupa opinia mea,multe sunt incalcari grave a legilor.

Musafir

#16293

2014-01-17 16:11

Sa dispara furtul si minciuna!!!

Musafir

#16294

2014-01-17 16:11

Va rog sa faceti o emisiune in care experti in economie si nu numai, sa estimeze ce pierderi sufera poporul roman, avandu-l drept conducator pe domnul Presedinte Basescu.

Musafir

#16295

2014-01-17 16:11

jos dictatura!

Musafir

#16296

2014-01-17 16:11

Un chemat, nechemat..
Un ales, neales..
Dar, DOCTOR IN ESCROCHERIE si SFORAR DE ELITA;
A D I O !
din partea mea, spus din toata inima.
PS
Intrebati fiind, subalternii "domniei" sale de la PMB.. " de ce l-au votat pt.presedintie??..
Raspunsurile au fost parca la indigouuuu
",,, sa scapam de el de la primarie.."
Acum sa voteze toata lumea, pt.a scapa de el de la presedintie...

Musafir

#16297

2014-01-17 16:11

sa ne mai lase domnul capitan de vas....

Musafir

#16298

2014-01-17 16:11

la pușcărie cu Băsescu să-și ia și amanta pe udrea

Musafir

#16299

2014-01-17 16:11

DU-TE BASESCULE , CU TOT NEAMUL TAU PINA NU SE RASCOALA LUMEA SI TE SPINZURA IN PIATA - PLEACA CU CLACA TA DE NENOROCITI...

Musafir

#16300

2014-01-17 16:11

cand va sta linga Nastase