Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#17376

2014-01-17 17:12

Sa ne lase in pace si sa plece pe mare cu familie cu tot.Am ajuns sa ne fie frica sa mai vorbim ,mai rau ca pe timpul lui Ceausescu.Sa plece.......nu ne face onoare un asa presedinte .....

Musafir

#17377

2014-01-17 17:12

lasa ne , lasa ne si ia cu tine si fetele...alea desteptele...

Musafir

#17378

2014-01-17 17:12

imi e sila...

Musafir

#17379

2014-01-17 17:12

Jos Basescu!

Musafir

#17380

2014-01-17 17:12

SPORTUL ,STINTA SI CERCETAREA, AGRICULTURA ,INDUSTRIA, NICIDECUM POLITICA

Musafir

#17381

2014-01-17 17:12

Nu vreau sa uit ca in 1989 nu am cerut aprobarea la nimeni pentru a iesi in piata si a vorbi.Nu pot uita ca atunci majoritatea erau tineri care doreau sa fie liberi .Nu se poate ca dupa atitia ani sa fim atit de asupriti de un regim zis "stat de drept".De dreptul cui ....Sa ne fie teama sa vorbim, sa dam un telefon...Nu asta am dorit in 1989.Am dorit libertate,cultura ,civilizatie si educatie normala si am ajuns sa fim condusi de un neica nimeni si o sleapca de profitori care au creat un asazis stat de drept numai pentru ei, restul la.. puscarie...Nu se poate ca dupa 25 de ani de la revolutie sa fim condusi de niste relicve comuniste si securiste inculte si tembele

Musafir

#17382

2014-01-17 17:12

nu va temeti,suntem alaturi de voi!suntem multi si vom reusi sa aducem lucrurile pe calea fireasca!va multumim ca existati,antena3!

Musafir

#17383

2014-01-17 17:12

Basescu = minciuna, scandal si aroganta. Sa fie oare cel mai bun din tara si noi nu vedem? Poate din cauza ochilor sasii se vede cel mai intelept din stat
Heil Hitler

#17384 Re: Re: pai bai gadeo, asa naiv sa fii?

2014-01-17 17:12

#17289: - Re: pai bai gadeo, asa naiv sa fii?

eu nazist?  pai de ce?  daca ai citi ce au facut nazistii, ma tem ca ai observa ca asta face Antena3. Nazistii urau evreii, Antenistii urasc basistii...tot cu propaganda etc...Pe cand eu nu urasc pe nimeni. Eu vreau doar copii nostrii sa aibe parte de o educatie buna


Musafir

#17385

2014-01-17 17:12

ne am saturat de teroarea basista

Musafir

#17386

2014-01-17 17:13

Ma simt discriminat de Traian Basescu prin modul sau de a ma trata, ignoradu'ma atunci cand imi toarna verzi si uscate fara sa'si puna, macar pentru o secunda, intrebarea " mai , daca ma aude cineva care'i cu mintea treaza?"



Musafir

#17387

2014-01-17 17:13

Sa ne lase in pace si sa plece pe mare cu familie cu tot.Am ajuns sa ne fie frica sa mai vorbim ,mai rau ca pe timpul lui Ceausescu.Sa plece.......nu ne face onoare un asa presedinte ....
SCORPION

#17388

2014-01-17 17:13

demisia si atat...de traia sotul meu ar fi scris mai multe pentru ca stia mai multe lucruri despre el

Musafir

#17389

2014-01-17 17:13

Suntem alaturi de dvs. in curajoasa activitate jurnalistica desfasurata contra mafiei prezidentiale, pentru adevar si dreptate, pentru dreptul la libertatea de exprimare.
Prof. Victor Tanasescu

Musafir

#17390

2014-01-17 17:13

Lasa-ne, esti dus omule...
Căpitanul Nemo

#17391 teama-se lacheii.!

2014-01-17 17:13

DOAMNE,dacă-ți iubești fii ,apără-i de lichelele băsiste,care mai nou au început să amenințe cu moartea ,slujitorii tăi.TRIMISUL lui SATANA pe pămănt ,își îndeamnă hoardele să iasă din grote,lăsînd acele urme lipicioase și scîrboase,să loveasca.Temeți-vă lachei și TU SCARAOSCHI ,de judecata DIVINĂ.Nu vă temeți de noi,PATRIOȚII,pentru că noi suntem blănzi .Ne plac animalele.

Musafir

#17392

2014-01-17 17:13

Sper sa nu apuce sa_si termine mandatul.

Musafir

#17393

2014-01-17 17:13

Da nu i-mi este frica de acest mafiot .As dori sa initiati o petitie sa iesim in strada si nsa cerem demisia acestui nesimtit care de fapt nu m-ai este presedintele tarii .

Musafir

#17394

2014-01-17 17:13

vreau sa fie pedepsiti toti basisti

Musafir

#17395

2014-01-17 17:13

Jos DICTATORUL!!!

Musafir

#17396

2014-01-17 17:13

ar trebui ficsata o data pt.toti semnatari petitiei la un miting si sa nu plecam pina nu cade hotu de base.
Heil Hitler

#17397 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 17:13

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.><:{}

Musafir

#17398

2014-01-17 17:13

ne am saturat cat ne umileste

Musafir

#17399

2014-01-17 17:13

sa se duca pe pustii dictatorul

Musafir

#17400

2014-01-17 17:13

Dragii mei! Credeti ca acest tov. va avea intelegerea sa faca acest gest? Daca la 7,5 milioane care au votat pentru demitere si nu s-a luat in consideratie de catre institutiile statului, atunci cred ca aceasta petitie este apa de ploaie!