Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#14301

2014-01-17 13:47

Sa vină vaporul ca să-l ia pe chiorul!

Musafir

#14302 Re: GÂDEA e un JEEEEG !!

2014-01-17 13:47

#14286: Alexandru - GÂDEA e un JEEEEG !!

...si mama ta o jegoasa ca n-a fost suficient de desteapta sa se protejeze cand a facut sex cu un gibon!

 


Musafir

#14303

2014-01-17 13:47

sa plece toti hotii!!!!!!!!!!ne/au distrus,tara si viitorul copiilor nostri!!!!!!!!!


Musafir

#14304

2014-01-17 13:47

Sunt saturat de măgăriile făcute de Băsescu și ai lui prezentate în mass-media, doar cele depistate de jurnaliștii de investigașii încît, mi-aș dori să am un somn lung pînă în luna decembrie 2014 să mă trezească cineva să votez.Băsescu nu trebuie ”lăsat la vatră” ci după debarcare, fie prin vot dar mai bine prin referendum,să urmeze ”decartarea” a ceea ce a furat el și prin interpuși(bani, mită, care,terenuri și ce-o mai fi luat.Așa să ne ajute Dumnezeu.
neuron

#14305

2014-01-17 13:47

Oare nu se vede in oglinda? Mi-e mila de el, e sigur bolnav.Parlamentule, ce faci?

Musafir

#14306 Re: GÂDEA e un JEEEEG !!

2014-01-17 13:47

#14286: Alexandru - GÂDEA e un JEEEEG !!

mori in chinuri, basist ordinar

Basitu-le, te recunosti, ma javra, in aceste versuri ???

#14307 Fara comentarii

2014-01-17 13:47

PAMFLETUL MITOCANILOR

Mă piş pe banii voştri, mitocani
De unde aveţi, mă, atîţia bani?
Ce aţi muncit? Ce dracu-aţi inventat?
Şi cîte Premii Nobel aţi luat?
Din muncă şi din cinste nu se poate
Să strîngi aşa averi nemăsurate.
Un om normal nu face în trei vieţi
Comorile pe care voi le-aveţi.
Şi-atunci, cum încropiţi grămezi de bani
În ţara tot mai plină de sărmani?
E clar că din afaceri necurate
Pentru că voi furaţi pe deşelate.
Furaţi la şase mîini, cum are Budha
Nu ştie nici vecinul, şi nici ruda.
Ce minte rea aveţi, şi inventivă!
Furaţi orice, şi grîul din colivă.
Şi zahărul din ceai, chiar şi acidul
Din borviz, dacă asta vrea partidul.
Partidul... Paravan pentru Mafie...
Ce dreaptă? Care stîngă? Bani să fie!
Partidele-s o gaşcă interlopă
Care-a speriat întreaga Europă.
E plină fiecare puşcărie
De hoţi ce-au şterpelit o butelie
Ori două pîini, un cablu, o carcasă
N-aveau ce da copiilor la masă.
Iar voi? Întreaga ţară aţi furat-o
Pe buze tot cu UE şi cu NATO.
Aţi dat „tainul" la toţi veneticii
Prostindu-ne cu foc de artificii.
Paragina-i regină. Jaf total.
Parc-a trecut războiul mondial.
Şi ca un animal înfometat
Aţi stat la pîndă, aţi adulmecat
Şi colţii i-aţi înfipt în beregată
Nu aţi avut nici mamă, şi nici tată.
Iar prada aţi tîrît-o în bîrlog
Făcînd mişcări de şarpe, sau hîrciog.
Pămînturi, codrii, şcoli, chiar şi spitale
Retrocedări vizibil ilegale
Neruşinaţi şi lacomi aţi furat
Cu acte false si complici la stat.
Invazia lăcustelor e-o glumă
Faţă de blestemata voastră ciumă.
Voi n-aveţi idealuri, nici nobleţe
Doar portofel şi maţe hrăpăreţe.
Mă uit la voi cu scîrbă şi sictir
Ce tare mirosiţi a cimitir!
La cea dintîi revoltă mai nasoală
Voi veţi fi primii tăvăliţi prin smoală
Scuipaţi în ochi, la stîlpul infamiei
Şi azvîrliţi în fundul puşcăriei.
Aşa că fie-mi, dar, îngăduit
Să vă dispreţuiesc la infinit.
Nu sînteţi oameni - sînteţi mărunţiş
Pe banii voştri şi pe voi: mă piş!

CORNELIU VADIM TUDOR 31 decembrie 2013, Bran
pamflet

Musafir

#14308

2014-01-17 13:47

Ne face numai rau Pe mine personal ma necajeste fff mult ca din banii oamenilor acestui popor va fi intretinut acest Basescu si dupa terminarea mandatului

Musafir

#14309

2014-01-17 13:47

Basescu vorbeste de securisti ? Numai securist fiind puteai sa ajungi reprezentantul NAVROMULUI la Brussel. L-a intrebat cineva pe ce calitati a ajuns la Brussel ??

Musafir

#14310

2014-01-17 13:47

M-am saturat piuna peste cap de acest individ care isi zice presedintele tarii mele>Nu stiu al cui presedintre este.Al meu nu.Categoric NU.Continuati Antena 3.Toata stima si respectul meu.

Musafir

#14311

2014-01-17 13:47

Domnul Presedinte Basescu, este in campanie electorala, astfel se posteaza in opozitie cu U.S.L.atacind toate masurile guvernului, care prin masurile luate guverneaza cu succes tara, lucru care nu este acceptat de catre opozanti.Astfel sub sloganul stat de drept, crede ca-si va cistiga popularitatea pentru membrii familie sale care participa la alegerile parlamentare europene si pentru adeptii sai. Cind premierul Boc, asa de iubit de catre dl presedinte, a redus salariile si pensiile cu 25 la suta si a luat alte masuri economice de saracire a populatiei, dl. pres. nu s-a opus ba dimpotriva a venit si ne-a spus cu aroganta specifica sa stringem cureaua. Ceea ce face acum mi se pare o fatarnicie fara margini. Asa ca mai bine si-ar da demisia si ne-ar lasa in pace sa traim fara el.Asa ca plecati dl. pres!

Musafir

#14312

2014-01-17 13:47

Să plece sa lucreze pământul la nana

Musafir

#14313

2014-01-17 13:48

este cel mai penibil presedinte pe care l-a putut avea Romania. Este o rusine sa te duci undeva si sa fi intrebat de unde esti si tine este presedintele tarii tale, nevoit fiind sa pui capul in pamant. Este necesar ca in cel mai scurt timp sa scapam de aceasta pacoste, sa putem si noi respira in liniste iar cel ce azi se intituleaza inca presedinte sa dea socotela pentru toate faradelegile comise, sa-si petreaca anii ramasi dupa gratii - acolo ii este locul. Doamne ajuta!

Musafir

#14314

2014-01-17 13:48

De acord, intru totul cu Antena 3 si oamenii ei minunati! Va urez succés in amindoua demersurile(petitiile) dumneavoastra,intru insanatosirea grabnica a societatii romanesti!
nico

#14315 Subiect

2014-01-17 13:48

Basescu este o javra ordinara, asa cum i-au strigat politistii.Se crede intangibil si atotputernic dar noi nu suntem carpe. Nu mai suntem. Vrea sa nu mai vorbim, sa nu mai comentam, mai rau poate ca pe vremea Impuscatului. Si apropo, sa se roage sa nu aiba aceeasi soarta. Daca l-as vedea l-as scuipa intre ochi, ma rog, un singur ochi normal..Sper sa-i putrezeasca oasele intr-o puscarie, sa nu-i mai auzim de nume
Cetateanul

#14316 Antena 3

2014-01-17 13:48

Cea mai penibila petitie pe care o putea initia gasca lui Voiculescu. Dupa cum se vede in cea ce face guvernul sustinut de acesti indivizi, nu au nici o treaba cu cei 7.4 mil de romani mentionati in petitie. Doar ciolanul pentru USL este important.

Musafir

#14317

2014-01-17 13:48

Basescu te iubim CA CATine nu gasim!

Musafir

#14318

2014-01-17 13:48

jos Basescu... familia lui exilata in delta dunarii pentru toata viata lor...

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-17 13:48



Musafir

#14320

2014-01-17 13:48

Jos cu Base 'ne-a umilit destul,foarte buna initiativa felicitari.
Heil Hitler

#14321 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 13:48

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Doresc doar ca acest mesaj sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.////

Musafir

#14322

2014-01-17 13:48

Lumea din Bistrita intreaba ... de ce nu se face cumva , sa poata vota pe s.m.s . Va felicit si as vrea ca Europa si America sa vada macar acum vointa romanilor .Damne ocroteste-i pe romani si ai mila de ei !!!Va multumim si va iubim .

Musafir

#14323

2014-01-17 13:48

acest om trebuia demult scos din politica si bagat acolo unde ii este locul,PUSCARIE si sa faca ani multi

Musafir

#14324

2014-01-17 13:49

Felicitari pentru initiativa!!!! Poate scapam !?

Musafir

#14325

2014-01-17 13:49

Mi-as fi dorit sa fiu respectata in aceasta tara in care m-am nascut si de care am fost mandra, de stramosii neamului meu care au luptat pentru ca astazi cei ca noi sa fim demni si respectati in europa si in lume; Cred ca am ajuns la o varsta inaintata si ma gandesc serios sa plec pentru ca cei ce ne conduc isi bat joc intr-un mod barbar de noi. Presedintele actual nu numai ca ar trebui demis, ar trebui sa nu aiba nici un privilegiu pe viitor iar pentru toate furturile sa fie pedepsit. Locul lui nu este printre romanii cinstiti ci in locuri special amenajate pentru hoti si mincinosi