Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#14276

2014-01-17 13:44

Securistule du-te in larg... Si lasa-ne! Ia cu tine si proasta care iti e fiica, si notara mosiereasa care e sluga rusilor.

Musafir

#14277

2014-01-17 13:44

ne-am săturat să-și bată joc de noi,intelectuali și ne pseudopreședintele ignorând tot ce înseamnă omenie,respect,bun simț.Ne-am săturat să explicăm că a fi bun român nu înseamnă a injuria,a inșela,a împoroșca cu noroi în toți și toate fără discernământ,doar de dragul de a-i vedea pe ceilalți suferind...de a-i prinde cu ocaua mică...când de fapt ocaua este măsluită de el...

Musafir

#14278

2014-01-17 13:44

Chiar daca Basescu se considera nevinovat, Basescu sa-si dea din moment ce milioane de oameni doresc acest lucru,el a fost ales de popor, iar poporul a fost inselat
SEMNEAZA aceasta petitie urmatoarele persoane:
- Orban George
- Ciocan Viorica
- Mejei Felicia
- Mejei Gheorghita

Musafir

#14279 Re: Re: Re: Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 13:45

#14214: - Re: Re: Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

ATI IMPREUNAT..ASTA CA TOT I-ATI FACUT OBSERVATII N CA NU SCRIE CORECT


Musafir

#14280

2014-01-17 13:45

Nu vreau să ajung sclavă cu puterea cuvântului,și cu dreptatea în mână,la mine în țară,să fiu dată afară.Afară să iasă toți cei care nu sunt în stare să-mi apere interesele, demnitatea,și istoria, precum și toți care ne-au adus în stadiul să regretăm trecutul!Nu există in lume, popor care sa-și aleagă conducătorii greșiți, mai des ca noi! Să plece toți, de la cel care spală pe jos, până la președinte, pentru că de-aia am plătit studiile geniilor, în străinătate: pentru a-i pune în fruntea conducerii țării!Îmi doresc un conducător pe care să vreau să-l urmez!

Musafir

#14281

2014-01-17 13:45

cit mai trebuie sa-i mai suportam ,iei cind vor plati (nu pe lumea cealalta)acum ,aici ,unde au inselat sau inbogatit
o romanca nemultumita
Musafir

#14282

2014-01-17 13:45

as vrea ca demisia sa fie cat mai repede ca m-am saturat sa il tot aud mintind....felicitari pentru decizia luata cu aceasta petitie....ar trebui sa fie semnata de cat mai multi romani nemultumiti caci stiu ca sunt f.multi

Alessia

#14283 demiterea lui basescu

2014-01-17 13:45

Nu vreau sa ma mai reprezinte un asemenea om; nu sunt de acord sa beneficieze de privilegiile unui fost presedinte, acest om este un MARE GUNOI. JOS CU EL pentru ca ne-a luat totul....!
Mars afara, javra ! Da-ti ma DEMISIA de onoare. Intreaba-ma ce-i aia, bisnitarule !

#14284 Chioru-le, te recunosti ?!

2014-01-17 13:45

PAMFLETUL MITOCANILOR

Mă piş pe banii voştri, mitocani
De unde aveţi, mă, atîţia bani?
Ce aţi muncit? Ce dracu-aţi inventat?
Şi cîte Premii Nobel aţi luat?
Din muncă şi din cinste nu se poate
Să strîngi aşa averi nemăsurate.
Un om normal nu face în trei vieţi
Comorile pe care voi le-aveţi.
Şi-atunci, cum încropiţi grămezi de bani
În ţara tot mai plină de sărmani?
E clar că din afaceri necurate
Pentru că voi furaţi pe deşelate.
Furaţi la şase mîini, cum are Budha
Nu ştie nici vecinul, şi nici ruda.
Ce minte rea aveţi, şi inventivă!
Furaţi orice, şi grîul din colivă.
Şi zahărul din ceai, chiar şi acidul
Din borviz, dacă asta vrea partidul.
Partidul... Paravan pentru Mafie...
Ce dreaptă? Care stîngă? Bani să fie!
Partidele-s o gaşcă interlopă
Care-a speriat întreaga Europă.
E plină fiecare puşcărie
De hoţi ce-au şterpelit o butelie
Ori două pîini, un cablu, o carcasă
N-aveau ce da copiilor la masă.
Iar voi? Întreaga ţară aţi furat-o
Pe buze tot cu UE şi cu NATO.
Aţi dat „tainul" la toţi veneticii
Prostindu-ne cu foc de artificii.
Paragina-i regină. Jaf total.
Parc-a trecut războiul mondial.
Şi ca un animal înfometat
Aţi stat la pîndă, aţi adulmecat
Şi colţii i-aţi înfipt în beregată
Nu aţi avut nici mamă, şi nici tată.
Iar prada aţi tîrît-o în bîrlog
Făcînd mişcări de şarpe, sau hîrciog.
Pămînturi, codrii, şcoli, chiar şi spitale
Retrocedări vizibil ilegale
Neruşinaţi şi lacomi aţi furat
Cu acte false si complici la stat.
Invazia lăcustelor e-o glumă
Faţă de blestemata voastră ciumă.
Voi n-aveţi idealuri, nici nobleţe
Doar portofel şi maţe hrăpăreţe.
Mă uit la voi cu scîrbă şi sictir
Ce tare mirosiţi a cimitir!
La cea dintîi revoltă mai nasoală
Voi veţi fi primii tăvăliţi prin smoală
Scuipaţi în ochi, la stîlpul infamiei
Şi azvîrliţi în fundul puşcăriei.
Aşa că fie-mi, dar, îngăduit
Să vă dispreţuiesc la infinit.
Nu sînteţi oameni - sînteţi mărunţiş
Pe banii voştri şi pe voi: mă piş!

CORNELIU VADIM TUDOR 31 decembrie 2013, Bran
pamflet

Musafir

#14285

2014-01-17 13:45

Demisia
Alexandru

#14286 GÂDEA e un JEEEEG !!

2014-01-17 13:46

O SEMNĂTURĂ = O flegmă în mufa lui Gâdea!
http://www.petitieonline.com/o_semntur__o_flegm_in_mufa_lui_gadea

O SEMNĂTURĂ = O flegmă în mufa lui Gâdea!
http://www.petitieonline.com/o_semntur__o_flegm_in_mufa_lui_gadea

Musafir

#14287

2014-01-17 13:46

Am 75 ani si doresc sa traiesc clipa cind acest IMPOSTOR nu imi mai face tara de ris , mai ceva ca ceusescu. Nu l-am votat niciodata nici ca primar si a fost o deziluzie totala cind a fost ales si reales in functie pentru a parveni si imbogati cu tot clanul lui asa cum nu a visat neam de neamul lui JOS BASESCU si tot namul lui si lingaii lui

Musafir

#14288 Re: Re: MUIE ANTENIȘTILOR !

2014-01-17 13:46

#14252: - Re: MUIE ANTENIȘTILOR !

mori in chinuri cu tot cu chior!


Musafir

#14289

2014-01-17 13:46

ma asteptam sa fie mai multe semnaturi! dar ceea ce a facut ponta nu a ramas fara urmari! acum,cand e la putere,ii plac si gazele de shist,ne prosteste in ochi cu independenta energetica,ii place si rosia montana,vezi-doamne l-a amenintat merkela cu dezmembrarea tarii etc!! deci: ne ia de prosti! de aceea din cei 7.600.000 care au votat da la referendum putini vor semna aceasta petitie! PACAT!

Musafir

#14290

2014-01-17 13:46

Nu are niciun bun simt pacat de functia care o detine na invatat nimic din asta

Musafir

#14291

2014-01-17 13:46

Demisia,nu mai sta!
ASTA TREBUIA MAI DEMULT FACUT!
NU TE VREAU DECAT AI TAI,pe care i-ai imbogatit!

Musafir

#14292

2014-01-17 13:46

neam saturat de el
nicu

#14293

2014-01-17 13:46

am vrea sa fie mai bine poate daca isi da demisia vom putea sa lucram si noi in tara noastra fara sa mergem printre straini ...jos basescu...

Musafir

#14294

2014-01-17 13:46

Sunt una din cele 7.4 mil. de persoane care au fost ignorate si umilite de gasca basescu. Ma intreb eu si toti prietenii mei DECE ?? parlamentul (70 % USL ) Ponta, Antonescu & comp. nu pot ( sau nu vor )sa-l alunge mai repede pe nemernic. Poate nu s-au imbogatit destul sau le este frica de lume ( Europa , SUA etc,) Cateaua (coada de iapa ) gozgorul Tokes si altii au facut destul rau afara , NU vor mai fi crezuti.Actionati !! Vom fi alaturi.
VOTEZ petitia cu prietenii mei .
Nu isi va da demisia ( mincinosul. hahalera )ca inca (din pdv al lui ) nu a facut destul rau Romaniei, si nu s-a ghiftuit el si familia indeajuns. Mai are 11 luni dar poate SCAPAM mai repede.!!

Musafir

#14295

2014-01-17 13:46

sa va ajute dumnezeu

Musafir

#14296

2014-01-17 13:46

Am incercat sa credem in el primele luni din primul mandat, apoi am realizat ce escroc este....

Musafir

#14297

2014-01-17 13:46

O initiativa de nota 10.
Felicitari!

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-01-17 13:46



Musafir

#14299

2014-01-17 13:47

Mai basistule care esti tu basist, v-a sunat ceasul. Ori noi, ori voi.

Musafir

#14300

2014-01-17 13:47

Sper ca Băsescu să plece și nu oriunde, acolo unde-i este locul ! Sper că acțiunea voastră va fi un succes, dar din nefericire pentru noi nu va pleca cu el tot răul, statul mafiot este bine organizat din vremea lui Iliescu și ai lui...! Să nu uităm că Băsescu nu este altceva decât un produs parșiv, pervers și mai ales trădător al regimului Iliescu ! Fac parte din generația care a ieșit în stradă la revoluție și nu am uitat câți tineri au murit și câți copii au rămas fără părinți sperând că vor trăi decent în țare lor. De aici întrebarea, ce vom lăsa moștenire copiilor noștri...? Evident mă simt vinovat, poate ne vom trezi și vom înțelege sensul cuvântului demnitate! Felicitări pentru demers și mult succes !