Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#13726

2014-01-17 12:46

Cerem DEMISIA lui Basescu , a distrus tara !!!
Alege numele de user

#13727 Subiect

2014-01-17 12:46

Voi ati observat un lucru nebagat in seama? Ori de cate ori noi romanii ne spunem oful, tace Basescu. Inseamna ca nu-i cad bine petitiile noastre, inseamna ca-i grabim sfarsitul.


Musafir

#13728

2014-01-17 12:46

Trebuie sa dispara din peisaj.
elev clasa a 6-a scoala generala nr. 190

#13729 Re: Re:

2014-01-17 12:46

#13674: - Re:

nu pot ca ma uit la rtv, nenea.


Musafir

#13730

2014-01-17 12:46

D-le Gadea,va multumim ca existati! Speram sa scapam de aceasta persoana(o fi?)care nu are pic de demnitate.Multumiri si echipei dvs!
BASESCU FAN

#13731 PUSCARIE PENTRU VOICULESCU

2014-01-17 12:46

CATI CRETINI ARE ROMANIA ASTA TE UIMESTE !!!!! DE 2 ANI DE GUVERNARE USL NU S-A FACUT NIMIC , IN SCHIMB TOT BASESCU E DE VINA !!! CAND O SA INTRE LA BULAU SEFUL VOSTRU "FELIX" O SA VA IMPRASTIATI CA POTARNICHILE PANARAMELOR DE LA LATRINE 1,2,3 !!!!!
VALY

#13732 JEG BASE

2014-01-17 12:46

DEGEABA BASESCU E PRESEDINTE DACA UN POPOR INTREG NU E ALATURI DE EL........ORICUM NU MAI AI SOMNUL LINISTIT SI NOI STIM ASTA........CE VEI FACE CAND VEI DA OCHII CU MILIOANE DE ROMANI?!?!?!.....EU M-AS ASCUNDE PT TOT RESTUL VIETII IN LUMEA A TREIA.....ACELASI SFAT TI-L DAU SI EU...........PLEACA DE LA GUVERNASE BASESCULE!!!!!! JOS BASESCU

Musafir

#13733

2014-01-17 12:46

sasi dea demisia ca a distrus o tara antreaga nu ia ajuns cat a mintit poporul roman dc nusi da demisia si tine cu dintii de functia lui crede totusi ca o sa mai fie presedinte si dupa expirarea mandatului parerea mea este sasi dea demisia si sa lase pe alti sa conduca tara asta sau ce a mai ramas din ea ca sa putem si noi sa speram ca o sa avem un trai mai bun marele noroc al tarii parerea mea este cu antena 3 deoarece ea este singura televiziune care le spune romaniilor tot adevarul sa lase antena 3 anpace va multumesc tincu elena monalisa din bucuresti

Musafir

#13734

2014-01-17 12:46

E foarte bine ca ii cerem demisia si ca facem front comun macar asa ,dar si mai bine ,de fapt,extraordinar, ar fi daca ar si DEMISIONA.El stie ca noi stim ca nu o va face si, poate, tocmai ca sa nu ne dea dreptate va demisiona.Sau, nu ?

Musafir

#13735

2014-01-17 12:46

este un presedinde de rahat!!!!!!!!!!!
Heil Hitler

#13736 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 12:47

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Doresc doar ca acest mesaj sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.;;'';;.

Musafir

#13737

2014-01-17 12:47

scapati-ne odata de acest golan de litoral,betiv si mincinos,a carui obraz se ingroasa tot mai mult.
G

#13738

2014-01-17 12:47

Pentru #13381. Nu! noi ROMANII am mai facut asta, blestemul divinitatii ne urmareste si in rau.
In mileniul trei, poti apasa o tasta, golindu-i conturile, (saracindu-l) dar lasa-i veata.
Nu se merita sa porti pe constinta, un idivid bolnav de PARANOIA.
Lumanarea din ciara, de doi metri, e pe sfarsite, scapam de blestem.

Musafir

#13739

2014-01-17 12:47

base lasane

Musafir

#13740

2014-01-17 12:47

Sa plece urgent.

Musafir

#13741 Re: PUSCARIE PENTRU VOICULESCU

2014-01-17 12:47

BASESCU FAN

#13742 PUSCARIE PENTRU VOICULESCU

2014-01-17 12:47

CATI CRETINI ARE ROMANIA ASTA TE UIMESTE !!!!! DE 2 ANI DE GUVERNARE USL NU S-A FACUT NIMIC , IN SCHIMB TOT BASESCU E DE VINA !!! CAND O SA INTRE LA BULAU SEFUL VOSTRU "FELIX" O SA VA IMPRASTIATI CA POTARNICHILE PANARAMELOR DE LA LATRINE 1,2,3 !!!!!

Musafir

#13743

2014-01-17 12:47

T.B. a pangarit totul.Cat timp ocupa scaunul de la Cotroceni, orice rau pentru Romania si cetatenii ei este posibil. Semnez petitia pentru ca el si toti cei ce-i vor urma sa inteleaga ca asa ceva nu trebuie sa se mai intample.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-17 12:47



Musafir

#13745

2014-01-17 12:47

As dori sa-l vad demis, fara drepturi de fost presedinte, judecat si condamnat.

Musafir

#13746

2014-01-17 12:48

Sa ne paraseasca acest Basescu cu tot alaiul lui de fiice, gineri, frati, nepoti si alte rubedenii(care bineinteles inca nu au fost descoperiti introdusi in afaceri, dar timpul nu-i pierdut) si sa se duca....unde trebuie. Este o rusine ca avem un asa presedinte, dar masa marea de oameni care l-au votat "isi merita clasificarea de cetateni de rangul 2", asa vot, asa castig (!!??). Sper ca in ceasul al 12-lea sa le vina mintea la cap. O initiativa binevenita a postului Antena 3, va multumim.

Musafir

#13747

2014-01-17 12:48

acest om nu merita sa fie presedinte nu a facut nimic pt tara asta suntem tineri care nu avem de lucru si avem copii de crescut cu ce ne ajuta presedintel? cu absolut nimic, suntem obligati sa mergem sa muncim la straini.
GEORGE

#13748 Re: PUSCARIE PENTRU VOICULESCU

2014-01-17 12:48

#13731: BASESCU FAN - PUSCARIE PENTRU VOICULESCU

BAI LIMBISTULE CARE IL SLUJESTI PE BASE............DUTE SI TE ARUNCA IN DAMBOVITA........FRAIERE DE GARA.........LA PUSCARIE SA VA FUTEM PE TOTI IN GURA SI IN ANUS......ANOMALIILOR SI CRETINILOR


Musafir

#13749

2014-01-17 12:48

ISI BATE JOC DE UN POPOR DE OAMENI BUNI--ESTE UN CRIMINAL IMPREUNA CU TOATA GASCA LUI DE NESATUI.......................
BASESCU FAN

#13750 PUSCARIE PENTRU VOICULESCU

2014-01-17 12:48

CATI CRETINI ARE ROMANIA ASTA TE UIMESTE !!!!! DE 2 ANI DE GUVERNARE USL NU S-A FACUT NIMIC , IN SCHIMB TOT BASESCU E DE VINA !!! CAND O SA INTRE LA BULAU SEFUL VOSTRU "FELIX" O SA VA IMPRASTIATI CA POTARNICHILE PANARAMELOR DE LA LATRINE 1,2,3 !!!!!