Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#12476

2014-01-17 10:47

S

Musafir

#12477

2014-01-17 10:47

dati-i un glont in teasta cei cu bani ca aveti posibilitate
slugile la straini

#12478

2014-01-17 10:47

Cred ca romanii au suferit destul facand slugi la straini,daca Basescu nu-i in gradul sa faca ceva bun ptr tara lui sa lase locul liber celor ce vor sa faca ceva ptr noi...strainatatea ne-a distrus...mi-e dor de familie ,de 9 ani imi vad copilasul doar 3 luni pe an...rusine ,rusine,rusine ,Suntem slugi la straini

Musafir

#12479 Re:

2014-01-17 10:47

#12426: -  

 Foarte corecta observatia !


Musafir

#12480

2014-01-17 10:47

jos cu basescu ca a nenorocit tot neamul Romanesc. jos cu jigodia.

Musafir

#12481

2014-01-17 10:47

sa ne lase,sa plece....a facut numai rau tarii,noi am plecat sa lucram in alta tara pentru a avea un trai mai bun, iar el.....RUSINE!!!cu toata familia lui RUSINE!!!

Musafir

#12482

2014-01-17 10:47

Mia-si dori din tot sufletul sa-l putem demite pentru ca ,cu acest om la conducerea tari nu se mai poate a pus stapinire pe noi si face dictatura mai ceva decit ceasca pina si jurnalistilor le interzice sa vorbeasca atunci de ce am murit atitea la revolutie ca acest om sa nu ne lase sa ne spunem pererea ------ESI AFARA JAVRA ORDINARA

Musafir

#12483

2014-01-17 10:47

Sa plece ca nu a facut nimic. AFARA CU EL CA A DISTRUS TARA

Musafir

#12484

2014-01-17 10:47

In calitate de nepoata a unui EROU AL REVOLUTIEI ROMANE mort la numai 33 de ani . impuscat in cap in timp ce transporta ranitii la spitalul SF IOAN , as dori sa va transmit urmatoarele [in contextul pamantului NANA];din 2006 matusa mea [sora EROULUI GARIAN ALEXANDRU] a mers impreuna cu mama sa[83ani]de nenumarate ori la primaria POPESTI-LEORDENI pentru as cere drepturile [au dreptul la un hectar de pamant atata timp cat mama acestuia este in viata]. In 2006 primar era unul de la PDL , care nici mai mult nici mai putin au aruncat cu scaunele dupa ele vorbindu-le ca la usa cortului , a chemat badigarzi si le-a interzis sa mai calce in primarie.Au trecut ani s-au facut noi alegeri.De data aceasta primarul actual[nu stiu din ce partid face parte]le-a transmis sa aibe rabdare ca mai trebuiesc facute niste retrocedari si daca mai ramane?????????????? ii va da si bunicii mele dreptul fiului sau .Deci bunica mea trebuie vrand nevrand sa mai traiasca ,cam cat DOMNILOR PRIMARI,CONSILERI,POLITICIENI .BASESCU NE-AI UMILIT PE TOTI,NE-AI DISTRUS TARA.VREAU SA MUNCESC SI NU AM UNDE.NEPOATA TA AR TRAI CU 42LEI .TU AI TRAI CU 800LEI PE LUNA NESIMTITULE.Am sa vin cu cei doi copii la usa Cotrocenului sa le dai o farfurie cu mancare .Esti asadar un ipocrit, un sarlatan,UN NIMENI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SPERANTA

#12485 javra ordinara

2014-01-17 10:47

ca este javra , ca fura, ca minte , ca nu se tine de cuvant , caambarliga pe toti, caa servi la anver pecine, ca apraduit flota .....despre toate sa spus s a scris .DAR CINE LA SPRIJINIT SI-L SPRIJINA MEREU SE STIOE . PUTEM SA SCAPAM DE DRACU DAR MUSAI SI IAR MUSAI TREBUE SA SCAPAM DE SPRIJINITORII LUI .CAREESTE CEL MAI MARE CEI 9 CELE 2 COMPLETE SI ESTE UNA TARE TARE SI MARE CARE TOT MEREU A CAZUT IN PICIOARE , DE CE OARE DE CE OARE KEOBES CADE TOT IN PICIOARE ,SIGUR ,SIGUR ESTE FFF TARE

Musafir

#12486

2014-01-17 10:47

Este inadmisibil comportarea mitocaneasca,de borfas a celui care pentru mine nu mai este presedintele Romaniei deci si al meu.Dupa parerea mea este cel mai corupt personaj care pana in prezent a fost in fruntea tarii, iar pentru acest lucru de vina este asa zisa justitie independenta si deasemeni si actuala putere (USL) in fruncte cu Victor Ponta,pe care cu mari sperante am votat-o dar spre dezamagirea mea nu a facut nimic in cei 2 ani de guvernare pentru a redea increderea populatiei in Justitie, mai mult s-a aliat cu Basescu si ia dat in continuare (cheile justitiei)sa se desfasoare linistit.

Musafir

#12487

2014-01-17 10:47

inchisoare pentru tot clanul basescu

Musafir

#12488

2014-01-17 10:47

Astept actiunea justitiei,dupa pierderea imunitatii. Nu vreau senzational,nu vreau proces politic,ci simplu"justitie oarba".USL-ul sa se maturizeze si sa conduca democratic si autoritar prin organizarea de concursuri ptr.sefi pe competente nu pe criterii politice.Parlament mult restrins bicameral,cu parlamentari somitati nu hahalere!
musafir

#12489

2014-01-17 10:48

Sper sa ajunga la puscarie dar cu USL-ul asta mai degraba o va duce minunat ca mosier.

Musafir

#12490

2014-01-17 10:48

DE CAND A APARUT IN POLITICA ACEST OM TRAIAN BASESCU NU A FACUT NIMIC CONCRET PENTRU OAMENI ESTE UN NIMENI

Musafir

#12491

2014-01-17 10:48

Poate a zis copilul ceva...

Musafir

#12492

2014-01-17 10:48

Cum poate un maidanez nascut in un cartier prost famat a Constantei sa ajunga PRESEDINTE..???
Cultura -NU ! Diplomatie- NU !Limbi straine-NU !Statura presedinte-NU ! Inteligenta mahalalei -Da !...cu asemenea atribute a ajuns PRESEDINTE..cred ca si romanii au o vina..

Musafir

#12493

2014-01-17 10:48

Cred sincer ca numai intoarcerea Majestatii Sale Mihai I pe tronul Romaniei ar putea duce la schimbarea in bine a tarii.
betivu trebuie sa plece

#12494

2014-01-17 10:48

sa ne lase betivul asta notoriu ca ne-a distrus speranta zilei de maine...ideea e ca trebuie sa plece la puscarie el,familia lui si toti oamenii de incredere al nemernicului asta...bv antena3 va urmaresc in fiecare zi si sa facem ceva impreuna sa scapam de lipitoare asta de care incercam sa scapam si nu putem....succes in tot ceea ce faceti

Musafir

#12495

2014-01-17 10:48

Sa plece ca nu a facut nimic. AFARA CU EL CA A DISTRUS TARA

Musafir

#12496

2014-01-17 10:48

Am semnat-o dar nu vom fi luati in seama are obrazul prea gros.imi vine sa vomit cand apare laTV.

Musafir

#12497

2014-01-17 10:48

Felicitari postului TV.ANTENA3.

Musafir

#12498

2014-01-17 10:48

Ne-am săturat de toate  minciunile cu care crede că ne manipulează.Mă enervează numai când îl văd la televizor.Problema este că trebuie să-l suportăm și noi care nu l-am votat niciodată,pentru ca nu i-am văzut nici o calitate,doar aceea de politician șmecher. Ne crede un popor de proști și se felicită singur pentru cum ține sub control totul,prin rețeaua de susținători pe care și-a creat-o în acești ani.Eu ,noi poporul care l-am vrut plecat,să nu ne mai reprezinte,îi spunem și acum să plece pentru că nu a făcut nimic bun pentru țară și popor, doar a alimentat scandaluri și a servit necazuri și stres pe pâine poporului! Dacă stă până la iarnă și tot apare la TV să ne spună cât este el de bun și toți ceilalți proști, ne termină și pe noi!Nu știu dacă o să mai avem parte de liniște în țara asta, dar ne dorim mult să-i tragem scaunul de sub fund ! Să se ducă cu tot cu ”trădătorii de țara ”care îl susțin ! Vrem doar liniște în țară!


Musafir

#12499

2014-01-17 10:48

IL URAM PE KIORU DE VOMITAM PE EL,DAR POATE LA URMATOAREA PETITIE IL BAGATI IN ACEEASI OALA SI PE GEOANA2 ASTA DE PONTA,COABITACUL CARE A ACCEPTAT SI ACCEPTA UMIL SA FIM IMPROSCATI CU NOROI SI TERFELITZI DE NOII STAPANI DE AFARA.PONTA ASTA SI CAND INTRAINTR O INCAPERE INTRA CU COCOASA INAINTE,CE S O FACE CAND S O DUCE KIORU LA PUSCARIE CA NU ARE CIN SA L MAI SCUIPE SI SA L MAI BATA

Musafir

#12500

2014-01-17 10:49

Am semnat petitia si sper sa serveasca la ceva bun.de doua zile arati situatia din spitalul judetean ploiesti, astazi avut parte de o situatie la care nu ma asteptamama a fost operata si am intrat in salonul unde era internata ptr a vedea daca are nevoie de ceva.asisitenta a inceput sa tipe sa ies din salon ca are salariul destul de mic ptr aai fi penalizata din cauza mea.am incercat sa vb frumos cu ea dar nu am reusit.medicul care a oprat- o , un adevarat medic si om,