Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#12451

2014-01-17 10:45

Va propun o ideie in care as dori sa lasati acesta PETITIE in spatiul publicitar si comentari zilnice PINA cind SE HOTARESTE BASESCU sa PLECE.Nu am vazut si nici nu am auzit un nume sa fie sau sa aibe un asemenea tupeu de mare ca acest individ sa minta sa OBRASNICEASCA FEL de FEL de oamenii fara sa dea dreptul la replica din cauza ca el e mare si tare presedinte, in tote comentarile ce vor fi facute sa nu lipseasca CIFRA de 7400000 pe care ia SFIDAT si ii SFIDEAZA si in prezent cu respectstefanescu

Musafir

#12452

2014-01-17 10:45

ma simt discriminata,sunt de etnie roma, am fost discriminata de basescu cand a folosit cuvintul ,,tiganca imputita,,la adresa ziaristei, am protestat public,astept ziua cand nu o sa mai fie presedinte, sa vad cum o sa se ascunda de noi cei care ne-a discriminat si umilit

Musafir

#12453

2014-01-17 10:45

Va rog sa o tineti tot asa .FELICITARI.
Cosmin

#12454 SALVATI-L PE DAN VOICULESCU

2014-01-17 10:45

Votati petitia pentru demisia lui Traian Basescu. Faceti un lucru extraordinar. Sper sa il indepartam pe Traian Basescu cat mai repede. Propun sa il punem in functia de presedinte tot prin votul unei petitii pe DAN VOICULESCU. Ar fi minunat pentru linistea independetei justitiei in Romania. Votati aceasta petitie ca sa il salvam pe Dan Voiculescu de puscarie. Nu merita asa ceva. Ce daca a facut televiziune din banii romanilor si a facut multe privatizari frauduloase din care a castigat foarte multi bani. Votati aceasta petitie cat mai multi posibili. Semnati chiar de mai multe ori ca se poate. Am incercat eu. Felicitari Antena 3, felicitari lui Mihai Gadea.
cipri

#12455 7,4 milioane de romini

2014-01-17 10:45

Votul nostru nu a fost auzit.Pai da ,daca asa zisul CSM a hotarit ca noi suntem prosti,nu stim ce vrem si am vazut ca oricum nu contam numai ca si cotizanti pentru imbogatirea lor.Unde esti tu TEPES Doamne??

Musafir

#12456

2014-01-17 10:45

SA PLECE CAT MAI REPEDE !!!
Heil Hitler

#12457 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 10:45

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3,voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale........;;;;

Musafir

#12458

2014-01-17 10:45

Demisia sa mearga sa-si creasca nepoata s-o faca europarlamentar sau ca matusa notar

Musafir

#12459

2014-01-17 10:45

Ne-am saturat de acest ,,om,, sa plece daca 7.500.000 nu-l mai vor cum mai sta?? In timpul scurt pe care il mai are o sa incerce sa faca ffff rau.

Musafir

#12460

2014-01-17 10:46

jos cu jigodia..
1 dintre cei 7,4 milioane
Musafir

#12461

2014-01-17 10:46

sa-i dam in acest mod"NA NA"!!!!


Musafir

#12462

2014-01-17 10:46

Să vedem cine îl va pedepsi pe bădăran pentru toate fărădelegile.Au prădat ţara,s-au îmbogăţt iar noi trăim dintr-o pensie amărâtă.Bătu-i-ar Dumnezeu!

Musafir

#12463

2014-01-17 10:46

Nu-i suficient sa fie doar schimbat, ci si condamnat pentru faptele lui si ale membrilor familiei.

Alege numele de user

#12464 DEMISIA BASESCU !!!

2014-01-17 10:46

Demisia lui Basesc cat de repede!
Bravo Antena3 pentru tot ceea ce faceti si va rog ca toti de acolo, la finalizarea mandatului sa-i deschideti toate dosarele, pe care le-ati prezentat pe parcursul anilor.
In prima zi dupa sfarsitul mandatului, sa mergeti sa le depuneti organelor competente si sa fie judecate conform legislatiei.

Musafir

#12465

2014-01-17 10:46

va rugam domnule basescu LASATI-NE in pace


Musafir

#12466

2014-01-17 10:46

Cel mai ticalos si nemernic presedinte care l-a avut tara aceasta. Dar ma tem ca si dupa ce pleaca , nu o sa scapam asa usor de el si de beizadelele lor infiltrate in toate structurile statului. Mafia italiana este mic copil fata de ceea ce este la noi. Acestia trebuie toti impuscati sa nu se mai imprastie samanta lor prin lume.

Musafir

#12467

2014-01-17 10:46

Nici voi nu sunteti corect, i-ati facut atat reclama la ordinaru ala de Berbeceanu fara sa verificati adevarul. Din spusele celor pe care i-a arestat le vorbea foarte ironic spunandu-le "nu fi trist fraiere fi barbat, ca doara mergi la psucarie!". Ar mai fi multe de comentat despre acest ordinar de comisar.

Musafir

#12468

2014-01-17 10:46

ma deranjeaza tupeul acestui ROMAN care a avut norocul si onoarea sa fie ales sa ne reprezinte pe noi ,iar el are grija numai de oportunisti

Musafir

#12469

2014-01-17 10:46

Tare ma tem ca aceasta initiativa laudabila a Dv-stra nu-l va afecta te D-l Basescu, avand in vedere comportamentul lui ograznic de cand a "reintrat " in politica dupa decembrie 1989.Imi amintesc si acum ca atunci cand la putere era CD-ul mereu sabota guvernul.Pacatul este al nostru pentru ca l-am votat. Eu nu l-am votat dar daca nu am spus nimic pana acum ma consider printre cei care l-au votat. Felicitari pentru initiativa!

Musafir

#12470 javra ordinara

2014-01-17 10:46

ca este javra , ca fura, ca minte , ca nu se tine de cuvant , caambarliga pe toti, caa servi la anver pecine, ca apraduit flota .....despre toate sa spus s a scris .DAR CINE LA SPRIJINIT SI-L SPRIJINA MEREU SE STIOE . PUTEM SA SCAPAM DE DRACU DAR MUSAI SI IAR MUSAI TREBUE SA SCAPAM DE SPRIJINITORII LUI .CAREESTE CEL MAI MARE CEI 9 CELE 2 COMPLETE SI ESTE UNA TARE TARE SI MARE CARE TOT MEREU A CAZUT IN PICIOARE , DE CE OARE DE CE OARE KEOBES CADE TOT IN PICIOARE ,SIGUR ,SIGUR ESTE FFF TARE
Andrei

#12471 VOTATI PENTRU LINISTEA JUSTITIE - VOTATI DAN VOICULESCU

2014-01-17 10:46

Votati petitia pentru demisia lui Traian Basescu. Faceti un lucru extraordinar. Sper sa il indepartam pe Traian Basescu cat mai repede. Propun sa il punem in functia de presedinte tot prin votul unei petitii pe DAN VOICULESCU. Ar fi minunat pentru linistea independetei justitiei in Romania. Votati aceasta petitie ca sa il salvam pe Dan Voiculescu de puscarie. Nu merita asa ceva. Ce daca a facut televiziune din banii romanilor si a facut multe privatizari frauduloase din care a castigat foarte multi bani. Votati aceasta petitie cat mai multi posibili. Semnati chiar de mai multe ori ca se poate. Am incercat eu. Felicitari Antena 3, felicitari lui Mihai Gadea.

Musafir

#12472

2014-01-17 10:46

inchisoare pentru tot clanul basescu

Musafir

#12473

2014-01-17 10:46

felicitari pentru initiativa

Musafir

#12474

2014-01-17 10:46

basescu prin smecherie a ajuns primar al capitaelei(o minciuna folosita impotriva candidatului PNTCD,Chirita)si mai departe prin santaj presedinte de 2 ori.Poate a sosit vremea sa si plateasca prostirea ac popor.FELICITARI ANTENA3!

Musafir

#12475

2014-01-17 10:47

serviciile secaurete ar trebui sa il lase diau aun mina au facut destul rau sustinidul