Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#12351

2014-01-17 10:37

ESTE INADMISIBIL SA NE CONDUCA UN CETATEAN PE CARE NU-L MAI VREM.ESTE CEL MAI RAU INTENTIONAT CETATEAN PENTRU TARA SA .IMI ESTE LEHAMITE SA PRONUNT NUMELE LUI DAR STIU SIGUR CA TREBUIE CONSULTAT DE UN PSIHIATRU, POATE NU ESTE EL VINOVAT DE CEEA CE NE FACE, POATE BOALA CEL MACINA ESTE VINA SI AR FI PACAT SAL CONDAMNAM PINA NU-L CONSULTAM

Musafir

#12352

2014-01-17 10:37

fiul meu - 19 ani, ma intreaba cum de l-am votat vreodata? pentru ca - spre marea mea rusine, si eu, si voi, adica Mircea, Mihai si restul..., am facut o mare eroare in istorie, dupa cea din 1989. asadar, sa ne dea Dumnezeu intelepciune de a nu mai face astfel de erori pe pielea noastra si sa-i vedem pe toti platind pentru ce ne-au facut. noi am platit. voi?

Musafir

#12353

2014-01-17 10:37

Semnez acesta petitie, asa cum m-am dus la vot acum un an de zile pentru a-i da putere politica aliantei aflate la "conducere". La fel ca si atunci, indemnat de oamenii din imprejurul meu. La fel ca si atunci, nimic nu se va schimba.

Acum un an de zile cativa romani au fost batuti, altii mutilati pe viata, centru Capitalei a fost ravasit si distrus. Rezultatul este aceasta petitie. Si multe altele, pentru ca "vorba volent", iar noua ne place tare sa fim un popor de gaite.

Este un model care se repeta din 1989; iar din nefericire nimeni nu invata. Cu sau fara Traian Basescu, Romania va fi condusa de catre "Traian Basescu" numarul 2. Pentru ca asta vrem, pentru ca din actiunile noastre cotidiene asta permitem si creeam, pentru ca nu putem sau nu stim sa fim altceva.

(punct si de la capat) Oamenii trebuie sa inteleaga ca atunci cand l-au votat pe Traian Basescu ca presendinte si-au asumat intreaga minciuna electorala. Oamenii bogatii vor fi bogati, iar oamenii saraci vor ramane saraci. Pentru ca asta am ales.

(punct) Cetatenii discriminati (a se citi, autodiscriminati) trebuie sa inteleaga ca nimeni nu este de vina pentru viata pe care o au si fiecare e responsabil de propriul corp si suflet.

Musafir

#12354

2014-01-17 10:37

Sa scapam de mincinosul tari

Musafir

#12355

2014-01-17 10:37

Dragii mei,oare nu este in constitutie vre-un paragraf sa-l oblige pe presedinte,sa fie verificat medical,pentru ca-i dus cu pluta rau de tot.

Musafir

#12356

2014-01-17 10:37

oare cat mai asteptam?
este infinit timpul pana in decembrie!

Musafir

#12357

2014-01-17 10:37

Afara de la Cotroceni

Musafir

#12358

2014-01-17 10:38

Cel putin inca 10

Ani vor trece pana vom scapa de structurile create de Basescu

Musafir

#12359

2014-01-17 10:38

demisia lui basascu

Musafir

#12360

2014-01-17 10:38

O sa il dati jos pe Traian Basescu cand o sa zboare porcii pe deasupra Bucurestiului

Musafir

#12361

2014-01-17 10:38

jos cu iel

Musafir

#12362

2014-01-17 10:38

SMENARULE COMUNIST .. MARRRŞ !!!
Heil Hitler

#12363 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 10:38

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3,voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale../

Musafir

#12364

2014-01-17 10:38

demisia...

Musafir

#12365

2014-01-17 10:38

Noi nici nu știm câți bani a furat, sau a luat șpăgi, ne-a mai tăiat din salarii ... Trebuia sa fie demis de mult

Musafir

#12366

2014-01-17 10:38

Treaba e ca toti sunt mana in mana

Musafir

#12367

2014-01-17 10:38

cat il mai lasam sa-si bata joc de noi de tara asta?

Musafir

#12368

2014-01-17 10:38

Basescule ai strigat "hotii, hotii!" si ai ajuns cel mai mare hoti al tarii, dupa ce ai furat o casa de la stat.
Ai strigat "securistii, securistii!", dar tu ai fost pe timpul comunistilor unul dintre cei mai mari securisti si asa ai ramas.
Ai strigat "turnatotii, turnatorii!", dar tu ai fost unul dintre cei mai mari turnatori comunisti, iar acum iti torni Tara si Poporul pe la europeni.
Ai strigat ca rusii sunt rai si ca trebuie sa ne ferim de ei, iar acum aflam ca tu si neamul tau va imbogatiti pe seama lor.
Ai strigat "coruptii, coruptii!", dar tu esti seful lor.
Ai strigat "puscariabilii, puscariabilii!", dar asta urmeaza sa fi.

Musafir

#12369

2014-01-17 10:38

sa se simta si sa ne lase....
prea de tooooooooooot !

Musafir

#12370 Numai Monarhia - Salveaza Romania

2014-01-17 10:38

La Referendumul demisiei lui Basescu trebuie reinstalata Monarhia. Numai Regele Mihai si Monarhia poate readuce stabilitate si credibi;itate tarii. Am avut presedinti precum Ceausescu, Iliescu sau Basescu. Cati Dictatori mai avem nevoie?

Musafir

#12371

2014-01-17 10:39

Cat mai suntem obligati sa suportam bataia de joc a acestui presedinte antinational si antiRomania?
chlul

#12372 pa pa pa

2014-01-17 10:39

iesi afara javra ordinara cu tot cu eba

Musafir

#12373

2014-01-17 10:39

cum este posibil ca acest personaj sa mai stea la conducerea tarii ,a facut Romania de ras in tot acesti .USL ori nu vrea ori este in cardasie cu mafioti ca sa schimbe ceva in tara aceasta. Ce cauta un handicapat la conducerea curtii constitutionale nu mai exista profesionisti in aceasta tara.

Musafir

#12374

2014-01-17 10:39

Impostorul nu va pleca de bunăvoie,oricâte petiţii am face.Numai dacă ar ieşi în stradă măcar 100000 de manifestanţi.Dar e bine şi aşa,să se ştie şi în Europa şi în SUA.Ipochimenul e turbat,nu se mai controlează,îşi simte sfârşitul,gafează şi muşco la nimereală.

Musafir

#12375

2014-01-17 10:39

inacceptabila atitudinea presedintelui fata de p opulatia tarii in a carui frunte se afla.Ne jigneste si ne ignora constant atat prin atitudine cat si prin ceea spune.Sa plece naibi odata ca ne-am saturat de el.